Wady i zalety pracy w korporacyjnej klinice weterynaryjnej

Korporacyjna klinika weterynaryjna to praktyka, która jest własnością i jest zarządzana przez firmę. Jest to inny model biznesowy niż tradycyjna praktyka prywatna, w której klinika jest własnością i jest obsługiwana przez indywidualnego lekarza weterynarii lub niewielką grupę lekarzy weterynarii. Liczba praktyk korporacyjnych stale rośnie w ostatnich latach, a tego typu praktyki stają się dość powszechne w przemyśle weterynaryjnym.

W Stanach Zjednoczonych najważniejszymi korporacyjnymi klinikami weterynaryjnymi są Banfield i Veterinary Clinics of America (VCA). Banfield, pionierska firma w dziedzinie weterynarii korporacyjnej, została założona w 1955 roku. Banfield może teraz pochwalić się liczbą około 800 klinik, głównie zlokalizowanych w sklepach PetSmart, a firma zatrudnia ponad 2000 lekarzy weterynarii. Veterinary Clinics of America (VCA), kolejny wiodący gracz w branży, ma ponad 600 klinik i ponad 1800 weterynarzy pracujących w ich firmowych lokalizacjach. Istnieje również wiele regionalnych podmiotów korporacyjnych i mniejszych sieci krajowych, które konkurują z dwoma dużymi.

Nie jest to wyłącznie amerykański fenomen, ale korporacyjne kliniki weterynaryjne również pojawiają się coraz częściej na rynkach międzynarodowych. Na przykład w Wielkiej Brytanii praktyki korporacyjne zaczęły pojawiać się w 1999 r. Po złagodzeniu regulacji, która ograniczała niezwiązane z weteryna- rią posiadanie klinik.

Jakie są więc wady i zalety pracy w klinice korporacyjnej, w przeciwieństwie do tradycyjnej praktyki prywatnej? Rzućmy okiem na zalety i wady korporacyjnej pracy weterynaryjnej:

Zalety korporacyjnej pracy weterynaryjnej

Wady korporacyjnej pracy weterynaryjnej