Jak zdobyć pracę

Zasoby, które pomogą Ci zostać zatrudnionym

Przygotowanie się do kampanii poszukiwania pracy zwiększa Twoje szanse na sukces. Dowiedz się, jak radzić sobie z różnymi aspektami poszukiwania pracy, na przykład wznowić pisanie, rozmowy o pracę, listy podziękowania i, w ostatecznym rozrachunku, ciekawe oferty pracy.

 • 01 Osobista strategia marketingowa

  W tym artykule znajdziesz spojrzenie na swoje poszukiwania pracy, jakby to była kampania marketingowa. Produkt, który sprzedajesz? TY! Dowiedz się, jak przygotować strategię marketingową, która pomoże Ci znaleźć pracę tak szybko, jak to możliwe. Uzyskaj porady dotyczące lokalizowania ofert pracy, kontaktowania się z potencjalnymi pracownikami i utrzymywania porządku.
 • 02 Wybierz format wznowienia

  Twoje CV daje możliwość przedstawienia się potencjalnemu pracodawcy. Konieczne jest, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Istnieją trzy różne formaty. Który jest najlepszy dla ciebie? Dowiedz się, jak wybrać ten, który jest najbardziej odpowiedni w oparciu o historię zatrudnienia i potrzeby poszukiwania pracy.
 • 03 Resume: często zadawane pytania

  Podobnie jak większość ludzi, możesz mieć kilka pytań na temat "właściwego" sposobu zrobienia CV. Gdzie powinieneś umieścić swoje wykształcenie? Co powinieneś zrobić w związku z pracą, którą wykonywałeś tylko przez kilka miesięcy? Co jeśli pracodawca chce historii wynagrodzenia? Lista odpowiedzi na te i inne pytania znajduje się na liście najczęściej zadawanych pytań.
 • 04 Podstawy rozmowy kwalifikacyjnej

  Wywiad jest prawdopodobnie częścią procesu poszukiwania pracy, który sprawia, że ​​ludzie są najbardziej zaniepokojeni. Może tak być dlatego, że jakakolwiek kontrola, którą miałeś do tej pory, nie jest już w twoich rękach. Osoba przeprowadzająca wywiad decyduje, kiedy rozpocząć i zakończyć rozmowę, jakie pytania zadać i czy zamierzasz awansować w tym procesie. Im lepiej się przygotujesz, tym więcej będziesz mieć kontroli. Dowiedz się o różnych rodzajach wywiadów, jakie możesz napotkać, o tym, co powinieneś zrobić przed i podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak radzić sobie z trudnymi pytaniami i jak postępować później.
 • 05 Pytania do zadawania sobie pytań przed ubraniem się na rozmowę kwalifikacyjną

  Nie każdy ma najlepszą ocenę, jeśli chodzi o przebieranie się na rozmowy kwalifikacyjne. Niektórzy ludzie ubierają się za dużo, a niektórzy idą zbyt swobodnie. Niektóre wyglądają bardziej "kampusu akademickiego" niż "korporacyjnego". Podczas gdy wygląd na pewno nie jest wszystkim, to jak wyglądasz, nie ma znaczenia. Oto kilka pytań, które powinieneś zadać sobie sam, zanim zdecydujesz, co założyć na rozmowę kwalifikacyjną.
 • 06 Wywiady behawioralne: pokaż "Em What You Know"

  W pewnym momencie możesz znaleźć się w wywiadzie, który wydaje się zupełnie inny od tego, do którego przywykłeś. Zamiast pracodawcy po prostu zadając pytania o twoje zatrudnienie, on / ona zadadzą pytania o to, jak radziłeś sobie z pewnymi sytuacjami w przeszłości. Nazywa się to wywiadem behawioralnym. Przeczytaj więcej o tym rodzaju rozmowy kwalifikacyjnej, dowiedz się, jak się przygotować i zobacz listę możliwych pytań, które może zadać osoba przeprowadzająca rozmowę.
 • 07 Jak napisać notatkę z podziękowaniami

  Wysłanie notki z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej nie oznacza jedynie, że masz dobre maniery, choć dobrze jest robić to tylko z tego powodu. Daje ci to możliwość przywołania czegoś, o czym zapomniałeś, lub nie miałeś możliwości, powiedzmy. Dowiedz się, jak skomponować notatkę z podziękowaniem.
 • 08 Przed zaakceptowaniem oferty pracy

  Może się wydawać, że wszystko jest w porządku i dandys po otrzymaniu oferty pracy, ale twoja praca prawie się nie kończy. Teraz musisz zdecydować, czy przyjąć ofertę, a nie chodzi tylko o pieniądze. Oprócz rekompensaty należy rozważyć pewne kwestie. Dowiedz się, jakie one są.