Jak napisać notatkę z podziękowaniami po rozmowie kwalifikacyjnej

Dlaczego powinieneś wysłać notatkę z podziękowaniami?

Być może słyszałeś, że powinieneś wysłać notatkę z podziękowaniami po rozmowie i zastanawiasz się, czy to naprawdę coś, co naprawdę musisz zrobić. Podczas gdy niektórym pracodawcom nie przeszkadzają kandydaci, którzy nie wysyłają pisemnego podziękowania, wielu z nich jest. Dlaczego ryzykujesz obrażanie osoby, która może być odpowiedzialna za twoją przyszłość? Notatki z podziękowaniami są niezbędną częścią poszukiwania pracy .

Niektórzy szukają pracy, która sprawi, że będą wyglądać, jakby całowali się z ankietera lub błagali o pracę. Nie ma zbyt wielu pracodawców, którzy tak to przyjmą. Po prostu nie wysyłaj niczego poza notatką, na przykład kwiatami lub słodyczami.

Jest kilka dobrych powodów, aby przesłać podziękowanie po rozmowie kwalifikacyjnej. Przede wszystkim jest grzeczny. Pomyśl o ankiecie jako gospodarzu w firmie, dla której chcesz pracować. Powinieneś zawsze podziękować gospodarzowi! Nawet jeśli osoba, która przeprowadziła z tobą rozmowę, nie poczuje się urażona, nie wysyłając notatki, która poświęciła czas na wykonanie tej prostej uprzejmości, może działać na twoją korzyść. To nie tylko uprzejmość powinna Cię motywować.

Kontynuacja notki z podziękowaniami mówi pracodawcy, że naprawdę chcesz tę pracę i jesteś gotów zrobić wszystko, aby to się stało. Pozwala także wyróżnić się w umyśle przesłuchującego. Przekazywanie jeszcze raz po rozmowie daje ci także możliwość wychowania czegoś, o czym mogłeś zapomnieć powiedzieć, lub powtórzenia czegoś, co chcesz, aby pracodawca pamiętał, kiedy podejmuje decyzję o zatrudnieniu.

Pierwszą rzeczą na twojej liście rzeczy do zrobienia powinno być "Wyślij podziękowanie za wywiad". Oto jak to zrobić we właściwy sposób.

Jak napisać