Dowiedz się, jak opracować osobistą strategię marketingową

Wskazówki dotyczące podejścia do poszukiwania pracy

Zanim rozpoczniesz poszukiwania pracy , musisz opracować osobistą strategię marketingową. Że co? Osobista strategia marketingowa to plan gry dla kampanii poszukiwania pracy podobny do korporacji, której użyłaby do sprzedaży produktu. Zamiast próbować nakłonić ludzi do kupowania widżetów, próbujesz sprzedać produkt, w który wierzysz, bardziej niż jakikolwiek inny - ty! Każdy produkt, nawet najlepszy, nie odniesie sukcesu bez silnej strategii marketingowej, która jest wszechstronna, a jednocześnie wystarczająco elastyczna, aby uwzględnić wszelkie zmiany, które trzeba wprowadzić po drodze.

Zidentyfikuj swoich odbiorców

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to dowiedzieć się, kogo chcesz wprowadzić na rynek. Określ typy pracodawców, którzy będą poszukiwać pracownika z twoimi kwalifikacjami . Na przykład musisz dowiedzieć się, czy wszyscy pracują w danej branży, czy też w różnych branżach zatrudniamy pracowników z twoim doświadczeniem. Czy chcesz pracować dla określonego typu organizacji, na przykład organizacji non-profit kontra korporacji lub małej firmy, a nie dużej? Zdecyduj, czy zamierzasz przeprowadzić krajową (lub nawet międzynarodową) wyszukiwarkę lub poszukać pracy w tym samym mieście, w którym obecnie mieszkasz.

Dowiedz się, jak zlokalizujesz punkty pracy

Następnie musisz zdecydować, jakie źródła wykorzystasz do znalezienia potencjalnych pracodawców. Każdy, z kim rozmawiasz, będzie miał inną opinię na temat tego, jak powinieneś to zrobić. Niektórzy uważają, że opublikowane ogłoszenia o pracy, na przykład te, które znajdziesz na stronie internetowej, takie jak Indeed lub Monster, są stratą czasu ze względu na liczbę osób ubiegających się o tę samą pozycję.

Uważają, że networking to jedyna droga. Inni uważają, że rekruterzy wykonawczy dostaną pracę, której chcą. Aby użyć kilku starych teledysków, nie pozostawiaj kamienia bez odwrócenia i rzuć szeroką sieć. Jeśli wykorzystasz wszystkie możliwe metody śledzenia potencjalnych pracodawców, będziesz miał większą szansę na znalezienie czegoś.

Pamiętaj tylko, aby skupić się na zadaniach, do których jesteś najbardziej odpowiedni i nie ubiegaj się o wszystko, co widzisz.

Zdecyduj się na metodę kontaktu z potencjalnymi pracodawcami

Po zidentyfikowaniu pracodawców, dla których chciałbyś pracować, będziesz musiał dowiedzieć się, jak się z nimi skontaktować. Jeśli odpowiadasz na opublikowane ogłoszenie o pracę, postępuj zgodnie z instrukcjami tam podanymi. Zazwyczaj proszą o przesłanie CV , najprawdopodobniej online. Powinien mu towarzyszyć list motywacyjny . Jeśli pracujesz z rekruterem wykonawczym , prawdopodobnie przekaże twoje CV pracownikowi, a następnie przygotuje rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli dowiesz się o pracy przez kogoś w swojej sieci , musisz zdecydować, czy chcesz zadzwonić lub wysłać e-mail do tej osoby. Często Twój kontakt może Ci doradzić. Pamiętaj, że jeśli chcesz korzystać z poczty e-mail, wyślij najpierw wiadomość wprowadzającą i zapytaj, czy możesz wysłać swoje CV jako załącznik, zanim zaczniesz to robić. Większość ludzi nie otworzy nieoczekiwanego załącznika.

Skonfiguruj system, aby uporządkować poszukiwania pracy

Niezależnie od tego, czy reagujesz na ogłoszenia o pracę, korzystasz z usług rekrutera wykonawczego lub kontaktujesz się z pracodawcami, twoi współpracownicy sieci połączyli cię z jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby pomóc w poszukiwaniu pracy.

Jeśli tego nie zrobisz, istnieje duża szansa, że ​​zgubisz ważne nazwiska i dane kontaktowe oraz stracisz kontrolę nad wiadomościami e-mail. Kiedy będziesz musiał pójść za tobą, stracisz cenny czas, próbując znaleźć wszystko. Możesz ustawić prosty arkusz kalkulacyjny za pomocą programu takiego jak Microsoft Excel lub możesz użyć programu do robienia notatek, takiego jak Evernote, aby śledzić swoje poszukiwania pracy. Jeśli wolisz, możesz nawet zachować plik papierowy, o ile przechowujesz notatki w jednym miejscu.

Po ustaleniu strategii dla kampanii poszukiwania pracy możesz zacząć ją realizować. Następnym krokiem jest zebranie świetnego CV i rozpoczęcie przygotowań do rozmów kwalifikacyjnych .