6 rodzajów języka graficznego

Te zwroty frazy przynoszą blasku i stylu twojemu pisaniu

Język symboliczny odbiega od dosłownego znaczenia słów, ze względu na kolorowe pisanie, sugestywne porównanie, nacisk, klarowność lub nowy sposób wyrażania idei lub opisujący w prozie poetycki klimat. Termin "w przenośni" wywodzi się z języka figuratywnego, tak jak "dosłownie" oznacza, że ​​coś faktycznie się wydarzyło.

Jako autor fikcji bardzo prawdopodobne jest, że użyjesz graficznego języka w swoich opowiadaniach i powieściach - prawdopodobnie częściej niż myślisz. Sześć głównych rodzajów języka graficznego wykorzystuje się do różnych celów, a zrozumienie ich mocnych stron pozwala wykorzystać każdy z nich do najlepszego efektu w swoim piśmie.

 • 01 Simile

  Porównywanie porównuje dwie rzeczy za pomocą słów "jak" lub "jak" i jest bardzo powszechne w języku potocznym i znanych postaciach mowy. Oto kilka przykładów:
  • "Późne popołudnie niebo rozkwitło w oknie jak na przykład niebieski miód Morza Śródziemnego." - F. Scott Fitzgerald w "The Great Gatsby "

  • "Kate naśladowała własne myśli jak robak pomiarowy." - John Steinbeck w "East of Eden"

  • "Real G porusza się cicho jak lasagna." - Lil 'Wayne w "6 Foot 7 Foot"
 • 02 Metafora

  Metafory są bezpośrednimi porównaniami dwóch rzeczy, które, w odróżnieniu od porównań, nie używają słów "jak" lub "jako". Aby poprawić swoje umiejętności pisania metafor, studiować przykłady w mowie potocznej i literaturze, poznaj zagrożenia związane z metaforami mieszanymi i twórz własne metafory . Oto kilka przykładów skutecznych metafor:
  • "Zjawisko tych twarzy w tłumie: Płatki na mokrej, czarnej gałęzi." - Ezra Point w "In the Station of the Metro"

  • "Jestem rocka, jestem wyspą." - Paul Simon w utworze "I Am a Rock"
 • 03 Synecdoche

  Jeśli kiedykolwiek nazwałeś biznesmena "garniturem", nazywającym czyjś samochód "zestawem kół" lub odnoszącym się do "wynajętej ręki", użyłeś synecdoche, literackiego urządzenia, które używa jednej części do odniesienia się do całości.
 • 04 Hiperbola

  Hiperbola jest przesadą ze względu na nacisk, humor lub efekt. Hiperbola jest powszechnie słyszana w codziennych rozmowach - "Mówiłem ci milion razy, żeby posprzątać twój pokój!" Lub "Zapomniałem dzisiaj o lunchu i teraz głodzę!" Użyty w pisaniu fikcji hiperbola może być potężnym narzędziem , dzięki czemu możesz stworzyć podwyższone poczucie uczucia, działania lub jakości.
 • 05 Personifikacja

  Kiedy pisarz używa personifikacji, nadaje człowiekowi cechy nieludzkie. Personifikacja jest skutecznym sposobem na zwiększenie zainteresowania Twoim tekstem i może naprawdę ożywić twoje opisy. Oto kilka sugestywnych przykładów personifikacji. Ostatni z tych przykładów jest jednym z najsłynniejszych zastosowań personifikacji w literaturze i jest tak szeroko cytowany, że stał się częścią codziennego języka.
  • Patrzyłem na to w kołyszącym świetle samochodu metra, w twarzach i ciałach ludzi, i na mojej własnej twarzy, uwięzionych w ciemnościach, które zaryczały na zewnątrz. - James Baldwin w "Sonny's Blues"

  • "To są wargi jeziora, na którym nie rośnie żadna broda. Od czasu do czasu oblizuje kotlety. "- Henry David Thoreau w" Walden "

  • "Kwiecień jest najokrutniejszym miesiącem." - TS Eliot w "The Wasteland"

 • 06 Puns

  Gra słów jest formą gry słownych, która wykorzystuje słowa, które mają podobne wymowy lub wiele znaczeń. Samuel Johnson, dowcipna i znana brytyjska postać literacka z XVIII wieku, nazywa się najniższym rodzajem humoru, podczas gdy reżyser Alfred Hitchcock wychwalał ich jako najwyższą formę literatury. Niezależnie od tego, czy uważasz je za tandetne, nieeleganckie czy szalenie zabawne, kalambury są wszędzie i, gdy są używane oszczędnie, mogą dodać kaprysów i dowcipów do twoich opowieści. Szekspir jest niekwestionowanym mistrzem literackiej gry słów.
  • "Teraz jest zima naszego niezadowolenia, które rozkwitło latem tego słońca w Yorku." William Shakespeare w "Richard III"
  • "Nieco więcej niż krewni i mniej niż mili". Szekspir w "Hamlecie"