Co znaczy język figuratywny Dodaj do pisania?

Język symboliczny , zwany także figurą, jest słowem lub frazą, która odbiega od dosłownego języka, aby wyrazić porównanie, dodać podkreślenia lub klarowność, lub sprawić, że pisanie będzie bardziej interesujące z dodatkiem koloru lub świeżości. Metafory i porównania są dwiema najczęściej używanymi postaciami mowy, ale hiperbola, synecdocha i personifikacja są również figurami mowy, które znajdują się w skrzynce narzędziowej dobrego pisarza.

Język symboliczny wzmacnia twoją fikcję, jeśli jest wykorzystywany kompetentnie i może być ekonomicznym sposobem uzyskania obrazu lub punktu przekreślonego. Ale jeśli jest używany niepoprawnie, język graficzny może być mylący lub wręcz głupi - prawdziwy znak pisarza amatora. Język symboliczny można również opisać jako figury retoryczne lub język metaforyczny ; niezależnie od tego, którego terminu używasz, nazywa się je urządzeniami literackimi.

Dlaczego język figuratywny jest ważny dla dobrego pisania

Język symboliczny może przekształcić zwykłe opisy w sugestywne wydarzenia, wzmocnić emocjonalne znaczenie fragmentów i przekształcić prozę w formę poezji. Może również pomóc czytelnikowi zrozumieć podstawową symbolikę sceny lub w pełni rozpoznać literacki motyw.

Język symboliczny w rękach utalentowanego pisarza jest jednym z narzędzi, które zamieniają zwykłe pisanie w literaturę.

Jak efektywnie używać języka figuratywnego

Nie ma jednego właściwego sposobu używania języka figuratywnego. Mimo to istnieje wiele sposobów na słabe używanie słownego języka. Pamiętaj o kilku zasadach, gdy używasz metafor, porównań i innych urządzeń literackich:

Jednym z bardzo dobrych sposobów na poznanie języka figuratywnego jest przeczytanie go jak napisanego przez niektóre z wielkich postaci literackich. Na przykład, biorąc pod uwagę książkę Charlesa Dickensa, Ernesta Hemingwaya lub Thomasa Wolfe'a, użyj markera, aby zaznaczyć, w jaki sposób ci pisarze używali różnych form języka figuratywnego i zauważ, jak pasuje to do ich stylu pisania jako całości. Ta technika pomoże ci zrozumieć, w jaki sposób i dlaczego jest używana, i nauczyć się, jak lepiej zintegrować ją z własnym tekstem.