Jak to jest być reporterem?

Reporter dostarcza wiadomości do ludzi za pośrednictwem telewizji, radia, gazet i mediów internetowych. Przed nadaniem lub opublikowaniem ich, musi on przeprowadzić dochodzenie w celu ustalenia wszystkich faktów. Obejmuje to obserwowanie wydarzeń, przeprowadzanie wywiadów i prowadzenie szeroko zakrojonych badań. Następnie reporter pisze opowiadania. Inne tytuły pracy w tym zawodzie to dziennikarz, korespondent, reporter telewizyjny lub telewizyjny oraz reporter wiadomości.

Szybkie fakty

Dzień w życiu reportera

Możesz pomyśleć, że możesz wiedzieć, jak to jest być reporterem po przeczytaniu, obejrzeniu lub wysłuchaniu ich raportów. Jeśli chcesz wejść na to pole, dowiedz się więcej o ich obowiązkach służbowych, ponieważ większość tego, co robią, odbywa się za kulisami. Oferty pracy w Indeed.com dostarcza kilka wskazówek. Reporterzy:

Wadą bycia reporterem

Wiadomości nie znają pory dnia. W każdej chwili może się zepsuć, a reporter musi tam być, aby przeprowadzić dochodzenie, a ostatecznie poinformować o tym opinię publiczną. Zanim zdecydujesz się podążać tą ścieżką kariery, powinieneś zdać sobie sprawę, że będziesz musiał pracować długie godziny, które obejmują noc, weekend i wakacje.

Ta okupacja nie jest dla wrażliwych. Wiadomości mogą i często są grizzly. Oczekuje się, że będziesz informował o morderstwach, wypadkach, wojnach, katastrofach naturalnych i spowodowanych przez człowieka oraz o polityce.

Wymagania i postęp

Aby zostać reporterem, zazwyczaj potrzebujesz licencjata z dziennikarstwa lub komunikacji masowej. Niektórzy pracodawcy są skłonni zatrudnić kandydatów, którzy mają inne stopnie naukowe.

Znajomość komputera jest niezbędna, ponieważ często będziesz odpowiedzialny za wszystkie aspekty tworzenia historii wiadomości, w tym generowania grafiki. Ponieważ będziesz musiał wykonać wiele badań, musisz znać korzystanie z internetowych baz danych. Reporterzy na stanowiskach podstawowych muszą również znać fotografię z wiadomościami.

Najprawdopodobniej rozpoczniesz swoją karierę obejmującą sprawy sądowe i spotkania lub pisanie nekrologów, zanim przejdziesz do trudniejszych zadań. Możesz ustawić swoje cele na dużym rynku, takim jak Nowy Jork, Los Angeles czy Chicago, ale bądź przygotowany na rozpoczęcie działalności w małym miasteczku.

Podobnie, jeśli twoim celem jest praca w przypadku dużej publikacji lub dużej sieci, przygotuj się, aby poświęcić swój czas mniejszym jednostkom. Ostatecznie możesz specjalizować się w temacie takim jak biznes lub polityka.

Jakie miękkie umiejętności wymagają sukcesu w tej karierze?

Reporterzy muszą przynieść pewne umiejętności miękkie do pracy. Są to cechy charakteru, których nie nauczysz się w klasie, ale zamiast tego rodzą się lub osiągają poprzez doświadczenia życiowe.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Oto kilka wymagań z faktycznych ogłoszeń o pracy znalezionych na stronie Indeed.com:

Czy ten zawód jest odpowiedni dla ciebie?

Powiązane zawody

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Kotwica wiadomości Wprowadza reporterów na żywo lub nagrywa raporty w audycjach telewizyjnych lub radiowych 56.680 USD Bachelor's Degree w dziennikarstwie lub komunikacji
Pisarz Tworzy zawartość do druku i mediów online 61 240 USD Licencjat z języka angielskiego, dziennikarstwa, komunikacji itp.
Spiker radiowy i telewizyjny Prezentuje i komentuje wiadomości, muzykę lub sport; przeprowadza wywiady z ludźmi na antenie; 31 400 USD Licencjat z dziennikarstwa, radiofonii i telewizji lub komunikacji

Źródła:

Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational , 2016-17 (odwiedzono 13 sierpnia 2017 r.).
Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 13 sierpnia 2017 r.).