Jak zdobyć pracę jako księgowy

Jeśli myślisz o zostaniu księgowym lub karierze w księgowości, ważne jest, aby mieć pewność, że masz odpowiednie wykształcenie, doświadczenie i podstawowe umiejętności, zanim wkroczą na pole. Oto niektóre z kluczowych wymagań dla księgowych, w tym, czego można oczekiwać od pracy księgowej i jak wylądować pozycję.

Księgowy Edukacja i licencjonowanie

Większość księgowych ukończyć co najmniej licencjat z naciskiem na rachunkowości.

Osoby, które chcą pracować dla publicznych firm księgowych, muszą zdać egzamin Certified Public Accountant (CPA).

Prawie wszystkie stany wymagają od księgowych uzyskania co najmniej 150 punktów kredytowych, aby móc przystąpić do egzaminu CPA. Oprócz ukończenia studiów licencjackich z zakresu rachunkowości lub pokrewnej dyscypliny, większość kandydatów podejmuje dodatkową pracę absolwentów, często kończąc się na MBA, aby uzupełnić pozostałe kredyty.

Aby poznać wymagania dotyczące Twojego stanu, odwiedź Amerykański Instytut CPA (aby dowiedzieć się więcej o tym, jak zostać certyfikowanym publicznym księgowym w twoim regionie.

Księgowe umiejętności

Księgowi pracują z liczbami, więc muszą mieć silne umiejętności matematyczne. Księgowi powinni być sumienni i szczegółowo zorientowani, ponieważ praca wymaga przeczesywania danych finansowych w celu wyszukania problemów i nieprawidłowości. Ponieważ rachunkowość podlega różnym zasadom i przepisom, księgowi muszą być w stanie uczyć się i stosować złożone zasady, które z czasem ulegną zmianie.

Jeśli chcesz zostać księgowym, silne pragnienie wiedzy będzie ci dobrze służyć.

Publiczni księgowi kontrolują finanse wielu firm, instytucji rządowych i organizacji non-profit. Muszą być w stanie szybko dowiedzieć się, w jaki sposób prowadzone są te operacje, i zapoznać się z konkretnymi przepisami, które mają zastosowanie w tych sektorach.Księgowi spędzają dużo czasu pracując samotnie i muszą czuć się komfortowo w tym trybie. Muszą również wchodzić w interakcje i komunikować się z pracownikami w organizacjach klientów w celu zabezpieczenia informacji niezbędnych do przeprowadzenia audytów i zrozumienia praktyk biznesowych. Jeśli jesteś zbyt wrażliwy, kariera księgowa może nie być dla ciebie, ponieważ księgowi są czasami traktowani spokojnie przez pracowników, którzy obawiają się, że ich błędy mogą zostać odkryte przez pracę księgowego.

Ponadto księgowi potrzebują solidnych umiejętności analitycznych i rozwiązywania problemów, aby rozeznać błędne procesy finansowe i zalecić lepsze praktyki. Księgowi potrzebują silnego poczucia etyki, aby zorganizować odpowiednie kontrole i zastosować standardy w swoich organizacjach.

Co szukają pracodawcy

Przy zatrudnianiu kandydatów pracodawcy będą szukać dowodów na sukces w rachunkowości zajęć, jak również ogólnych osiągnięć akademickich. Cztery duże firmy zajmujące się rachunkowością publiczną zazwyczaj przeprowadzają rozmowy z kandydatami o 3,5 GPA lub wyższym. Jednak będą uwzględniać wiele innych czynników, w tym ogólną dyscyplinę programu nauczania, GPA w zakresie księgowości i model poprawy z biegiem czasu. Kandydaci, którzy celowali w kampusach, sportowcy lub pracowali wiele godzin w szkole, mogą zostać wybrani z nieco niższymi GPA.

Jak zdobyć pracę jako księgowy

Campus Recruiting Programs. Kandydaci do księgowości są rekrutowani przez kampusowe programy przesłuchań. Wywiady Campus dla studentów kończących studia odbywają się na początku jesieni ostatniego roku. Oto informacje na temat programów rekrutacyjnych uczelni .

Stażysta do wynajęcia. Studenci, którzy ukończyli praktyki w zakresie rachunkowości w młodszym lub wyższym roku, będą mieli wyraźną przewagę w zatrudnianiu absolwentów. Rekrutacja na stanowiska do odbycia stażu odbywa się zimą i wiosną. Jeśli nadal jesteś na studiach i rozważasz karierę księgowego, skonsultuj się ze swoim biurem kariery podczas wiosny drugiego roku, aby omówić strategie znalezienia praktyki księgowej.

Networking. Mimo że wielu absolwentów rachunkowości wyląduje na stanowiskach rekrutacyjnych w kampusie, tworzenie sieci nadal jest ważną strategią w zakresie wyłaniania miejsc pracy.

Rozpocznij pracę w sieci podczas drugiego roku studiów. Zapytaj biuro kariery o listę absolwentów księgowości, z którymi możesz skontaktować się w celu uzyskania informacji i porady.

Przeprowadzaj wywiady informacyjne z możliwie największą liczbą absolwentów. Jeśli dobrze trafisz przy pomocy ałunu, zapytaj, czy możesz je przesłonić w przerwie szkolnej, aby utrwalić połączenie. Sięgnij do wydziału, rodziny, przyjaciół, sąsiadów i byłych przełożonych. Poproś o skierowanie do księgowych, których znają w celu uzyskania konsultacji informacyjnych. Te wywiady informacyjne często mogą prowadzić do skierowań na staże lub miejsca pracy, jeśli zrobisz pozytywne wrażenie.

Poznaj swoich profesorów. Pielęgnuj silne relacje z wydziałem rachunkowości. Oferta, aby pomóc im w projektach badawczych lub zadaniach administracyjnych. Spotkaj się z nimi w godzinach pracy i poproś o poradę zawodową. Oferta dla początkujących studentów księgowości. Pracodawcy często proszą profesorów księgowych o rekomendowanie silnych kandydatów.

Przeszukuj główne witryny z ofertami pracy, takie jak Indeed.com i Simplyhired.com, za pomocą popularnych tytułów księgowych, aby wygenerować listę potencjalnych klientów. Wybierz specjalistyczne strony z ofertami finansowymi i księgowymi, aby uzyskać dostęp do kolejnych ofert.

Wywiady dotyczące pracy księgowej

Ankieterzy często sprawdzają Twoją wiedzę na temat rachunkowości i mogą zadać ci kilka pytań na temat koncepcji księgowych lub podejść. Na przykład mogą zapytać "Jakie są niektóre z wyzwań związanych z budową rachunku przepływów pieniężnych?" lub "Opisz problem księgowy lub projekt, który najbardziej przetestował Twoją wiedzę."

Pracodawcy mogą również zapytać, dlaczego wybrałeś pole, aby sprawdzić, czy dobrze pasujesz do firmy. Upewnij się, że rozmawiałeś z wieloma specjalistami ds. Księgowości, zapytaj ich, co lubią w swojej pracy, a następnie dopasuj te ustalenia do własnych zainteresowań.

Często będziesz pytany, co uczyni cię dobrym księgowym. Pomyśl o pięciu do siedmiu mocach, które kwalifikują Cię do odniesienia sukcesu w tej dziedzinie. Przygotuj anegdoty i przykłady tego, jak zastosowałeś te umiejętności, czy to w niepełnym wymiarze godzin, stażach, zajęciach pozalekcyjnych czy pracy naukowej. Twoje spotkania informacyjne z osobami zajmującymi się rachunkowością mogą również pomóc w przygotowaniu się na tego typu pytania. Zapytaj ich, co jest najlepsze, aby osiągnąć sukces w swojej pracy i poszukaj pokrycia z twoimi mocnymi stronami.

Wielu rekruterów księgowych będzie zadawać pytania behawioralne, aby ocenić, czy posiadasz idealne cechy, aby odnieść sukces w tej dziedzinie. Mogą poprosić cię o opisanie sytuacji, w których spotkałeś się z określonymi wyzwaniami lub podanie przykładów tego, jak zastosowałeś określone umiejętności. Przejrzyj wszystkie swoje CV i pomyśl o sukcesach, które wygenerowałeś w tych sytuacjach. Przygotuj się na odniesienie do mocnych stron, które wykorzystałeś do osiągnięcia tych pozytywnych rezultatów.

Wiarygodność ma kluczowe znaczenie dla księgowych. Rekruterzy będą dokładnie oceniać Ciebie, aby mieć pewność, że masz odpowiedni wizerunek, który wzbudzi zaufanie u swoich klientów. Sukienka na sukces z konserwatywnym wywiadzie. Skonsultuj się z personelem biura karier, jeśli masz jakiekolwiek pytania.

Po wywiadzie

Po wywiadzie poświęć trochę czasu na dalsze działania. Wyślij wiadomość e-mail z podziękowaniami, która jasno wskazuje na twoje duże zainteresowanie pracą, jak to jest dla Ciebie doskonałe i jak wdzięczny byłeś za możliwość spotkania. Jeśli masz wielu ankieterów, spróbuj wymyślić coś innego, co wspominasz w swoim liście do każdego z ankieterów, aby zwrócić Twoją uwagę na szczegóły i zainteresowanie pracą.

Słowa kluczowe księgowe dla CV

A - C

D - I

J - Q

R - Z

Przeczytaj więcej: Lista umiejętności księgowych | Pytania dotyczące wywiadu księgowego | Umiejętności QuickBooks dla CV

Powiązane artykuły: Jak zdobyć pracę | Wynagrodzenia za pracę: A - Z Lista | Rodzaje zadań: A - Z Lista | W co się ubrać na wywiad? Wywiad Pytania i odpowiedzi