Dwie Najcenniejsze Umiejętności, które możesz rozwijać w Sieci

Critical Networking Skill 1 - Słuchanie

Pomyślne tworzenie sieci musi być wzajemne

Nigdy nie uczestniczyj w wydarzeniach towarzyskich lub biznesowych z myślą, że chodzi wyłącznie o Ciebie; nie jest. Networking polega na budowaniu relacji, a nie na sprzedaży, gdzie zmuszasz innych do słuchania Cię z ekscytacją o sobie.

Dotyczy to także sieci społecznych i zawodowych poprzez Internet. Budując sieci, musisz coś oddać.

Aby utrzymać dobre relacje osobiste i biznesowe, obie strony muszą w jakiś sposób skorzystać.

Dwie najważniejsze umiejętności sieciowe

Dwie najważniejsze umiejętności sieciowe, które możesz rozwinąć, to słuchanie i zadawanie pytań. Te dwie umiejętności zaimponują Twoim klientom nawet bardziej niż najlepsze statystyki biznesowe.

Czemu? Ponieważ słuchanie potwierdza wartość innych i okazuje szacunek. Zbytnie mówienie jest niegrzeczne, dominujące, a nie wzajemne. Zadawanie przemyślanych pytań pokazuje szczerość i buduje zaufanie, ponieważ aktywnie wykazuje zainteresowanie czyimiś opiniami i myślami.

Jak być dobrym słuchaczem

Jedną z najbardziej niedocenianych umiejętności pracy w sieci, którą z łatwością opanujesz, jest umiejętność słuchania. Aby przyciągnąć ludzi do siebie i Twojej firmy, musisz więcej słuchać i mniej mówić.

Dobre słuchanie jest aktywne, a nie pasywne. Aby być dobrym słuchaczem:

Dobre pytania podążają za dobrym słuchaniem i osiągają dwie bardzo ważne rzeczy: pokazuje, że słuchasz i jesteś wystarczająco zainteresowany, aby zadać pytanie, i prowadzi rozmowę w wybranym przez ciebie kierunku.

Znajomość umiejętności słuchania w sieci: Dobry słuchacz aktywnie zwraca uwagę na rozmowę i odpowiednio reaguje na pytania.

Sprzedaż się nie dotyczy wszystkiego

Taktyka wywiadu, której nauczyłem się wiele lat temu od agencji pośrednictwa pracy, działa jak urok w sytuacjach związanych z siecią: aby wzbudzić w Tobie zainteresowanie kogoś, musisz najpierw mówić o sobie i swoich osiągnięciach.

Kiedy ludzie dobrze się czują, częściej czują się dobrze z tobą. Ważne jest, aby pokazać, że szanujesz i cenisz kogoś, słuchając i zadając właściwe pytania.

Nawiązując rozmowy o soli z ciekawostkami o sobie i swojej firmie, ale zawsze kończ swoje samodzielne pitching pytaniem skierowanym do osoby, z którą rozmawiasz. Będą podekscytowani swoimi odpowiedziami i kojarzą to podniecenie ze spotkaniem z tobą.

Porady dotyczące networkingu: Podstawowa ludzka natura pokazuje, że jeśli ktoś jest zainteresowany tobą, nagle staje się bardziej interesujący. Aby być ciekawym, najpierw musisz się zainteresować!

Praca w sieci ze szczerością

Nie sugeruję, że wymyślasz pytania tylko po to, by się sprzedać. Sugeruję jednak, że nauczysz się sztuki słuchania i zadawania pytań, abyś mógł budować szczere, trwałe relacje, które są satysfakcjonujące dla obu stron.

Nie traktuj klientów, klientów i innych partnerów biznesowych jako "krowy gotówkowe" i możliwości. Większość ludzi dobrze rozpoznaje "ssie" i obraża się z powodu nieszczerego zainteresowania, komplementów i gestów.

Jak zadawać właściwe pytania

Zadawanie pytań to sztuka. Zadaj niewłaściwe pytania i łatwo możesz kogoś urazić. Ale odwrotność jest również prawdą; zadawanie właściwych pytań może budować zaufanie, otwierając linie bezpiecznej komunikacji.

Zadawaj pytania pozytywne i skoncentrowane. Na przykład, jeśli Yolanda Winston powie ci, jak trudno było zmniejszyć rozmiar i zwolnić pracowników, dobra odpowiedź wskazywałaby na empatię i stwarza pytanie do przekierowania jej myśli:

Porady dotyczące sukcesów w sieci: zadawaj pytanie, które jest na dany temat, gdy tylko jest to możliwe. Jeśli temat jest negatywny, nie zmieniaj nagle tematów. Dzięki temu głośnik będzie niewygodny. Zamiast tego daj empatyczną odpowiedź, aby pokazać wsparcie, a następnie zadaj pytanie, aby przekierować do czegoś, co jest nadal powiązane, ale pozwala głośnikowi odpowiedzieć z czymś nieco bardziej pozytywnym.