Jak budować zaufanie w pracy

10 konkretnych kroków, które będziesz chciał podjąć, aby zbudować i utrzymać zaufanie

Czy chcesz wiedzieć, jak budować zaufanie w swojej organizacji? Nie zawsze możesz kontrolować zaufanie, jakiego doświadczasz w większej organizacji, ale możesz działać w sposób promujący zaufanie w twoim najbliższym środowisku pracy. Środowisko to może obejmować Twój wydział, zespół roboczy lub jednostkę lub współpracowników w terenie kabinowym.

Budowanie zaufania w mniejszej jednostce, w której masz pewną kontrolę, pomaga budować zaufanie do większej organizacji.

Ludzie, którzy ufają sobie nawzajem swoim współpracownikom, również zwiększają zaufanie do większej organizacji. To z kolei wzbudza zaufanie innych.

Niszczenie zaufania i odbudowywanie zaufania pozwala spojrzeć na to, co nie działa, aby zbudować ufne środowisko pracy. Są to miejsca, których nie potrzebujesz.

Buduj zaufanie zamiast od początku relacji z nowym pracownikiem. Poniżej przedstawiono sposoby tworzenia i zachowania relacji opartych na zaufaniu w promującym zaufanie środowisku pracy.

Jak zbudować zaufanie

Specjalista ds. Zasobów ludzkich odgrywa specjalną rolę w promowaniu zaufania. Podobnie jak menedżerowie liniowi. Ty coaching menedżerów i przełożonych o wszystkich odpowiednich ról opisanych powyżej w budowaniu relacji zaufania.

Wpływasz także na różnice w sile w organizacji, opracowując i publikując politykę wspierającą, ochronną i honorową. Masz wpływ na budowanie odpowiednich norm społecznych wśród ludzi, którzy wykonują różne prace w Twojej organizacji.

Angażuj się w budowanie zaufania i budowanie zespołu tylko wtedy, gdy w Twojej organizacji istnieje szczere pragnienie stworzenia przyjaznego, umożliwiającego pracę zespołową środowiska pracy .

Zaangażowanie się w te działania z innych, ale honorowych powodów, to parodia i fikcja.

Ludzie będą znać różnicę, albo się dowiedzą, a potem nigdy ci nie zaufają. Będzie to miało wpływ na wszystko, co chcesz osiągnąć w swoim miejscu pracy.

Zbuduj związek zaufania w czasie

Zaufanie jest budowane i utrzymywane przez wiele małych działań w czasie. Marsha Sinetar, autorka, powiedziała: "Zaufanie nie jest kwestią techniki, ale charakteru; cieszymy się zaufaniem ze względu na nasz sposób bycia, nie ze względu na nasze polerowane powierzchnie zewnętrzne lub naszą fachowo opracowaną komunikację ".

Możesz budować ufne relacje i kulturę zaufania w swoim miejscu pracy. Budujesz zaufanie poprzez wszystkie swoje działania i każdą interakcję z współpracownikami i pracownikami. Budujesz zaufanie krok po kroku. Zaufanie jest delikatne, ale z czasem wzmacnia się - jak się domyślacie - większym zaufaniem. Udowodnij siebie i swoją organizację godną.

Referencje O relacjach zaufania

Więcej powiązanych z Building Trust