Umiejętności QuickBooks - lista i przykłady

Opanowanie tych umiejętności może pomóc w znalezieniu pracy.

QuickBooks jest jednym z wiodących programów księgowych dla małych firm. Opanowanie go, abyś mógł go efektywnie wykorzystać, może pomóc Ci zostać zatrudnionym, jeśli starasz się o pracę w księgowości, pracy biurowej lub administracyjnej. Ale co, jeśli ktoś inny aplikuje o tę samą pozycję i oboje wiecie, jak korzystać z QuickBooks?

Biegłość w grupie powiązanych umiejętności znacznie zwiększy twoje szanse na wylądowanie jakiejkolwiek pracy, gdzie wymagana jest znajomość QuickBooksa.

Pracodawcy poszukują tych umiejętności, po części jako sposób na zrozumienie, jak dobrze można używać samego QuickBooksa, ale także w odniesieniu do innych aspektów pracy.

Ta lista umiejętności związanych z QuickBooks może Ci pomóc w ustaleniu, co powinieneś uwzględnić w swoim CV i co wspomnieć w liście motywacyjnym. Przyjdź na rozmowę przygotowaną, aby podać przykłady konkretnych czasów, kiedy używałeś każdej umiejętności, a także jakie zadania możesz wykonać w QuickBooks. Pamiętaj też, że możesz zostać poproszony o zademonstrowanie swoich umiejętności.

Lista nie jest wyczerpująca, ale zawiera niektóre z najważniejszych umiejętności, których potrzebujesz, aby uzyskać pracę wymagającą biegłości w QuickBooks.

Umiejętność obsługi komputera

QuickBooks to program komputerowy, więc będziesz oczywiście musiał wiedzieć, jak korzystać z komputera . Bardzo niewiele osób zna dosłownie każdy detal złożonego pakietu oprogramowania, takiego jak QuickBooks, ale im więcej znasz się na komputerze, tym łatwiej możesz poznać tajniki programu.

Będziesz w stanie znaleźć rozwiązanie szybciej, gdy coś pójdzie nie tak.

Matematyczna alfabetyzacja

QuickBooks to program księgowy, więc chodzi o żonglowanie liczbami. Chociaż nie będziesz musiał sam wykonywać wielu zadań matematycznych, ponieważ funkcja QuickBooks zawiera własną funkcję kalkulatora, z większym prawdopodobieństwem złapiesz i rozwiążesz problemy, jeśli masz silne wyczucie liczb i jeśli wiesz, jakie powinny być odpowiedzi.

Każdy może popełnić błąd i wprowadzić błędne informacje, a pracodawca może również podać błędnie zapisane dane. Ważną rzeczą jest to, że znasz dość złożoną formułę matematyczną, której użyje program, a zauważysz, że liczby, które wprowadzasz, nie były dokładne.

Umiejętności rachunkowości

QuickBooks ułatwia księgowanie, ale posiadanie doświadczenia w rachunkowości wciąż bardzo pomaga. W końcu program komputerowy może robić tylko to, co mu powiedziano, ale ludzki księgowy wie, co powiedzieć programowi i dlaczego.

Rozumowanie dedukcyjne

Im lepiej rozumiesz swojego pracodawcę i swoją rolę w firmie, tym bardziej będziesz pomocny, a bycie pomocnym przekłada się bezpośrednio na większe bezpieczeństwo pracy. Wszystkie firmy i większość organizacji wymaga prowadzenia księgowości, aby Twoja kariera przebiegła przez wiele różnych firm. Większość z nich nie ma ze sobą nic wspólnego poza pieniędzmi, więc bez względu na to, jak dobrze biegniesz w księgowości, możesz znaleźć się u nowego pracodawcy w branży, o której nic nie wiesz. Rozumowanie dedukcyjne pomoże ci szybko zacząć działać.

Umiejętności komunikacyjne

Nikt nie pracuje tylko z komputerami i liczbami.

Będziesz także musiał pracować z ludźmi, a to oznacza, że ​​będziesz potrzebować doskonałych umiejętności komunikacyjnych. Silne umiejętności komunikacji werbalnej pomogą ci zadawać pytania i rozumieć twoje obowiązki, a także pomogą ci dogadać się ze współpracownikami. Silne umiejętności komunikacji pisemnej pomogą ci odpowiednio udokumentować twoją pracę i nadać bardziej profesjonalny wygląd w wiadomościach e-mail.

Lista umiejętności QuickBooks

Quickbooks zawiera wiele funkcji, a Twoje szanse na zatrudnienie wzrastają, jeśli jesteś biegły w tak wielu z nich, jak to możliwe. Oto wiele dokumentów i funkcji, które powinieneś znać:

Dolna linia

Wymagania pracy są różne, nawet pomiędzy bardzo podobnymi pozycjami. Przed złożeniem wniosku o stanowisko należy dokładnie zapoznać się z opisem stanowiska. Następnie skup się na tych z powyższych umiejętności, które są najbardziej istotne dla wykonywanej pracy. Sprawdź poniższe wskazówki, jak dopasować swoje kwalifikacje do opisu stanowiska, pracując nad swoim CV i listem motywacyjnym.