Poznaj definicję rękopisu

Słownictwo związane z mediami, które powinieneś wiedzieć

Rękopis jest w istocie najwcześniejszym szkicem książki. Jest to niepublikowana wersja książki przesłanej do agentów i redaktorów w celu rozważenia publikacji . W publikowaniu książek agenci i redaktorzy często odwołują się do książek w formie rękopisu, zauważając, że książka znajduje się na najwcześniejszych etapach przygotowań.

Książka w formie rękopisu zawsze będzie musiała zostać zredagowana. A czasami, gdy edytor przeszedł przez to, zostaje odesłany do autora w celu przepisania.

Tak czy inaczej, najprawdopodobniej zostanie odesłany do ciebie po jego edycji i sprawdzeniu, abyś mógł wprowadzić żądane zmiany. Po uznaniu, że jest w pełni gotowy, jest on następnie wysyłany do strony produkcyjnej firmy, gdzie jest przygotowywany do wydrukowania w prawdziwej książce.

Pisanie Rękopisu

Niektórzy autorzy rozpoczynają prace nad swoim manuskryptem bez uprzedniej propozycji książki zaakceptowanej przez wydawcę. Najpierw piszą, a potem szukają wydawcy. A jeśli nie mogą znaleźć wydawcy, publikują je samodzielnie. Inni autorzy zaczynają pracę nad rękopisem dopiero po zaakceptowaniu propozycji książki przez wydawcę.

Kiedy komponujesz swoją książkę, wiele osób nie martwi się formatem. Możesz skomponować manuskrypt pisania longhandu z piórkiem na pergaminie, jeśli sprawisz, że twoje kreatywne soki będą płynąć. Nadal istnieją pisarze, którzy używają papieru i pióra, maszyn do pisania. lub nagraj ich rękopisy werbalnie przed transkrypcją lub przepisaniem ich.

Najlepiej sprzedająca się autorka, Danielle Steel, napisała ponad 100 książek - wszystkie na jej sprawdzonej maszynie ręcznej Olympia 1946.

Jednak prawdopodobnie bezpieczniej jest komponować przy użyciu komputera i programu do edycji tekstu, dzięki czemu praca jest zapisywana i nie będzie dmuchać na wietrze. Masz także tę zaletę, że używasz sprawdzania pisowni i sprawdzania gramatyki.

Przewodniki stylów manuskryptów i wytyczne dotyczące przygotowania

Bez względu na to, jaką metodę wykorzystasz do napisania swojego rękopisu, musi ona ostatecznie zostać dostosowana do wytycznych stylu i instrukcji przygotowania manuskryptu wymaganych przez wydawcę. Mogą istnieć różne przewodniki po stylach i wymagania manuskryptu dla rodzaju książek, takich jak beletrystyka, literatura faktu, książki dla dzieci, skrypty i poezja. Przed wysłaniem manuskryptu poproś wydawcę lub agenta o wytyczne.

Wspólne zasady formatowania manuskryptu wynikają zarówno z tradycji, jak i z potrzeby łatwej lektury i adnotacji. \ Powinieneś przestrzegać poniższych zasad:

Łatwo jest ponownie sformatować manuskrypty zapisane w komputerze w porównaniu z dawnymi czasami, kiedy trzeba je całkowicie przepisać.

Mówiąc o oszczędzaniu, nie mogę wystarczająco podkreślić potrzeby tworzenia kopii zapasowej na pendrivie lub zewnętrznym dysku twardym. W ten sposób, nawet jeśli dysk twardy komputera ulegnie awarii, twoja praca zostanie zapisana.