Gazeta Beat Reporter

W żargonie prasowym rytm jest obszarem tematycznym, do którego reporter jest przydzielony, by go opisać i napisać. Beat reporterów może obejmować wszystko, od lokalnej przestępczości do określonego zespołu sportowego. Rozwijają wiedzę w swoim rytmie, poznają ludzi i zdobywają ich zaufanie, dzięki czemu dziennikarze mogą zdawać relację z autorytetu i głębokiej wiedzy.

Zazwyczaj bij reporterzy pracują z konkretnym redaktorem, który zna rytm, który może poprowadzić reportera do źródeł lub informacji i pomóc im w kształtowaniu ich historii.

Reporter zajmujący się firmami handlu detalicznego może na przykład zgłosić się do redaktora biznesowego, który będzie mógł pomóc reporterowi w skuteczniejszym gromadzeniu informacji.

Pokonani reporterzy mają opracować źródła, tj. Osoby, które mają informacje na ich temat, dzięki czemu mogą lepiej gromadzić informacje i znajdować miarki. Źródłem dla reportera o rytmie zbrodni będą miejscowi gliniarze. Rozmawiając z lokalnymi gliniarzami i nawiązując z nimi stosunki, reporter może łatwiej uzyskać informacje o przestępstwach w okolicy.

Ale aby zaoferować wyważone relacje, reporter kryminalny musi opracować źródła wykraczające poza samych gliniarzy; będą musieli znać prawników obrony, liderów społeczności, koronerów, sędziów, prokuratorów okręgowych i obrońców publicznych. Dobry beat reporter będzie tak zanurzony w swoim rytmie, że będzie miała ludzi, którzy skontaktują się z nią z poradami, zanim się o nich dowie.

Znaczenie terminu Beat

Etymologia słowa "beat" oznaczającego określony temat lub dziedzinę reportera pochodzi z pracy policji.

Funkcjonariusze policji mają zwykle przydzieloną trasę lub sąsiedztwo, gdzie "pokonują ścieżkę" podczas patrolowania obszaru. Tak więc dziennikarze pokonują ścieżkę w przypisanym im obszarze tematycznym.

Korzystanie z reporterów beatowych zmieniało się z biegiem lat. Kiedyś popularnym sposobem przydzielania pracy reporterom, niektóre organizacje informacyjne wolały mieć ogólne zadanie (lub GA), reporterów.

Dało to większą elastyczność redakcjom, aby przypisać reporterów do wiadomości dnia, ponieważ nie każdy beat będzie produkować codzienne wiadomości.

Ponieważ branża prasowa stara się zachować rentowność i znaczenie, ponieważ konkurenci online nadal zmieniają model biznesowy dziennikarstwa , rozwijanie niszy lub rytmu jest ważniejsze niż kiedykolwiek. Istnieje wiele serwisów informacyjnych dotyczących "tego, co" wiadomości, ale dobrzy reporterzy biją mogą również podać kontekst "dlaczego" i "jak".

Pokonaj reporterów i PR People

Ta wiedza jest jeszcze ważniejsza w dobie public relations. Większość organizacji i firm, od firm z listy Fortune 500 po franczyzy sportowe, ma przedstawicieli PR, których zadaniem jest zasięgnąć pozytywnych informacji o swojej firmie. Mają też za zadanie zajmować się zapytaniami od reporterów o tematach, które firma może nie pochwalić i nie pochwalić.

Aby skuteczny reporter był skuteczny, musi rozwijać relacje z tymi osobami PR, ale także powinien być na tyle mądry, aby wiedzieć, jak uzyskać informacje bez ich pomocy lub wskazówek. Praca nad rytmem to najlepszy sposób, aby nauczyć się, jak być efektywnym dziennikarzem, czy to w prasie, Internecie, czy w telewizji.