Jak sobie radzić z byciem pracującą mamą

Kilka pomysłów, jak poradzić sobie z niektórymi wyzwaniami w Working Mom

Kiedy szkolę pracujących mam, pojawiają się cztery problemy, które pojawiają się wielokrotnie. Podsumowałem je skrótem DEAL Są to:

D isease to Please: Często pracujące Moms ciężko walczą, by zadowolić innych w swoim życiu, ale ignorują własne potrzeby i dobre samopoczucie. Wolałaby powiedzieć "tak" na każdą prośbę, ponieważ łatwiej jest po prostu "zrobić to", niż powiedzieć "nie". Ciężko jej myśleć o "usprawiedliwieniu", że czegoś nie zrobi i wolałaby "po prostu pomóc", aby inni byli szczęśliwi i nie pytali o nic więcej, więc będzie szczęśliwa. Łatwo utknąć w tym stanie psychicznym, gdy nie zdajesz sobie sprawy z choroby i jej leczenia.

Zarządzanie Eergią - Choroba, której należy uszczknąć, wyczerpuje energię osobową . Z powodu braku edukacji w zakresie zarządzania energią Working Moms nie wiedzą lub nie mają czasu, aby nauczyć się sposobów na odbudowanie swojej energii. Energia wzrośnie i spadnie, a świadomość istnienia tych wzlotów i upadków daje siłę. Zarządzanie czasem może zająć jej tyle czasu, ponieważ nawet jeśli doskonale zaplanuje wszystko, jeśli nie ma wystarczającej ilości energii, to albo się nie wydarzy, albo nie stanie się tak dobre, jak mogłoby być, a błędy się zdarzą.

Techniki ssertywności - Istnieje wiele wyborów dotyczących pracy / życia Pracująca mama musi dokonać. Kiedy wie, jak zachować asertywność (i nie czuć się z nią czarownicą), aby uzyskać to, czego chce, będzie szczęśliwsza. Zaczyna się od zrozumienia jej osobistych wartości, wartości zawodowych i priorytetów. Kiedy zrozumie jej VP, będzie chciała żyć zgodnie z nimi. Wiedząc, jak trzymać się tego, czego chce i wierzyć, weźmie asertywność.

Lving siebie - Self-care jest niezbędna do profesjonalnego i osobistego sukcesu Working Mom. Pokazuje wszystkim innym na świecie miłość i musi skupić się na tym, jak kochać siebie. Zaczyna się od tego, że nie jest aż tak trudna dla siebie (wszyscy słyszeliśmy, jak niesamowita jest perfekcja). Następna jest przezwyciężenie poczucia winy, które może ujawnić się, kiedy zaczyna myśleć o robieniu rzeczy dla siebie. Potem pojawia się plan samopomocy, którego nigdy nie będzie chciała się oprzeć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o DEAL, sprawdź niektóre z tych tematów.

 • 01 Co to jest choroba, którą należy zadać i jaka jest jej lekarstwo?

  Żartobliwie nazywam to "chorobą", ponieważ nie jest to prawdziwa choroba, prawda? Albo to jest? Sprawdź, dlaczego wyczerpujemy się, próbując zadowolić innych i jak możemy znaleźć lekarstwo.
 • 02 Zarządzanie energią osobistą daje więcej czasu

  Skoncentruj się na osobistej energii I czasie. Liz McGrory

  Łącząc zarządzanie własną energią i zarządzanie czasem, staniesz się szczęśliwszy, w pełni obecny w rozmowie i skuteczny. Oto jak.

 • 03 Jak zdobyć to, czego chcesz dzięki asertywności i AEIOU

  Teraz, kiedy już wiesz, że chcesz wyleczyć chorobę, będziesz potrzebował asertywności. Oto technika asertywności o nazwie AEIO- U, która pomoże ci zarządzać tymi rozmowami o wyzwaniach.
 • 04 Tworzenie systemu samoopieki

  Kiedy twoja opieka staje się priorytetem, wszystko inne wchodzi w życie. Szczęśliwa mama! Ona jest bombą! Zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak stworzyć plan samodzielnej opieki, który pokochasz.
 • Zmiana jest dobra!

  Jeśli masz teraz wyzwanie, sprawdź, czy jedno z powyższych jest u źródła problemu. Jeśli jest, to zapraszam do kontaktu ze mną na mojej stronie na Facebooku, aby podzielić się tym, czego doświadczasz i jak wierzysz, że jeden z tych artykułów ci pomoże. Jeśli nie możesz znaleźć artykułu, który daje ci chwilę, daj mi znać. Chcę coś zmienić w sferze roboczej Mama, a ty możesz mi to umożliwić.