Jaki jest wiek legalnej pracy w Luizjanie?

Praca może pomóc nastolatkom finansowo i nie tylko

Jeśli jesteś rezydentem mieszkającym w Luizjanie i rozważasz zdobycie pierwszej pracy, nie rozpoczynaj poszukiwania pracy bez dowiedzenia się, jaki jest minimalny legalny wiek pracy w twoim stanie. Jeśli masz pełnoletniość do pracy w Luizjanie, możesz zacząć oszczędzać na samochód, czesne, książki, ubrania i inne ciekawe rzeczy, które warto ściągnąć na iTunes. Równie ważne, wchodzenie na rynek pracy nauczy Cię wartościowych umiejętności życiowych, takich jak praca zespołowa, pokonywanie przeszkód i rozwiązywanie problemów.

Ograniczenia wiekowe i rodzaje pracy dla nastolatków z Luizjany

Zarówno federalne prawo pracy dzieci, jak i prawo stanowe Luizjany zgadzają się, że minimalny wiek do pracy to 14 lat (z pewnymi wyjątkami). Jednak przepisy dotyczące pracy dzieci w każdym państwie czasami różnią się co do minimalnego wieku do pracy i jakie pozwolenia są potrzebne. Kiedy tak się stanie, prawo federalne będzie przestrzegane, jeśli będzie bardziej rygorystyczne.

W pewnych okolicznościach nastolatki poniżej 14 lat czasami pracują. Minimalny wiek do pracy nie obejmuje sprzedaży od drzwi do drzwi (np. Sprzedaż ciastek Girl Scout), pracy w rolnictwie (np. W gospodarstwie rodzinnym) oraz w branży rozrywki dla dzieci . Nastolatki mogą również otrzymywać wynagrodzenie za pracę w domu, pracę na podwórku (np. Grabienie liści, ale nie za pomocą narzędzi napędzanych silnikiem), opiekę nad dziećmi i trasy papierowe.

Tak więc, chociaż nastolatki w wieku poniżej 14 lat nie mogą pracować oficjalnie, mają możliwość zarobienia pieniędzy. Ustawodawstwo dotyczące pracy dzieci również nie ma zazwyczaj zastosowania do dzieci, które pracują dla rodziców w firmie rodzinnej, gdzie mogą otrzymać wynagrodzenie za sortowanie i dystrybucję poczty.

Zanim młodzież rozpocznie pracę , powinna przeanalizować zasady i ograniczenia dotyczące prawa pracy dzieci, aby poznać ich prawa i ochronę, jaką zapewnia im rząd.

Certyfikaty wymagane do pracy

Prawo stanowe Luizjany wymaga zaświadczeń o zatrudnieniu dzieci poniżej 18 roku życia. Świadectwa pracy są dostarczane przez system szkolny i są łatwe do zdobycia.

Rodzic i potencjalny pracodawca muszą podpisać dokumentację, aby zakończyć proces. Państwo nie wymaga, aby nieletni posiadali świadectwo wiekowe na żądanie.

Jakie godziny mogą pracować nastolatki?

Chociaż nastolatki w wieku 14-15 lat mogą pracować w różnych zawodach (w tym w biurach, restauracjach, sklepach spożywczych, sklepach detalicznych i szpitalach), godziny pracy są ograniczone. Młodzież w tym wieku nie może pracować więcej niż trzy godziny w ciągu dnia szkolnego, 18 godzin w tygodniu szkolnym, 8 godzin w dniu pozaszkolnym lub 40 godzin w tygodniu pozaszkolnym.

Dodatkowo te nastolatki mogą pracować tylko między godziną 7 a 19 (z wyjątkiem 1 czerwca do Święta Pracy, kiedy godziny pracy przedłużają się do godziny 21). Podczas gdy starsze nastolatki mogą pracować więcej godzin i przez dłuższy czas, 16-latkowie mogą nie pracować w godzinach między godziną 23 a 5 w dni szkolne, a 17-latkowie mogą nie pracować między godzinami północy a 5 rano w dni szkolne.

Nastolatki w każdym wieku muszą mieć przerwę po 5 godzinach pracy. Zakazane jest także zezwalanie nieletnim na pracę w niebezpiecznych zawodach, które narażają ich na toksyczne chemikalia, niebezpieczne maszyny lub niebezpieczne sytuacje w pracy, takie jak miny.

Aby uzyskać więcej informacji na temat minimalnego wieku do pracy w Luizjanie i sposobu uzyskania świadectw pracy, odwiedź stronę internetową stanu Luizjana.