Dowiedz się, jak Twoje dziecko może włamać się do branży muzycznej

Myślisz, że twoje dziecko może być gwiazdą muzyki? Każdy tak mówi. Ale jak możesz zachęcić wytwórnie i menedżerów do zainteresowania się muzyką Twojego dziecka? Czy istnieje pewna ścieżka do włamania się do show biznesu?

To są wielkie pytania bez łatwych odpowiedzi, w tym, czy powinieneś pomóc dziecku włamać się do przemysłu muzycznego w młodym wieku. Oto, jak starać się o stworzenie dziecka w branży i o co należy się martwić po drodze.

1. Uzyskaj realistyczne informacje o talencie Twojego dziecka

Przede wszystkim musisz wejść w ten proces z dużą dozą realizmu i pragmatyzmu, a dzielenie się tym podejściem z dzieckiem pomoże mu rozwinąć grubą skórę potrzebną do podtrzymania kariery w branży rozrywkowej. Czy Twoje dziecko ma talent muzyczny? Prawdopodobnie tak.

Ale tutaj jest kontrola rzeczywistości: Twoi przyjaciele i rodzina nie są dobrym barometrem talentu twojego dziecka. Nie zakładaj, że każdy, kto usłyszy muzykę Twojego dziecka, będzie równie zdumiony jak ty. Utalentowani ludzie są przez cały czas przerzucani przez przemysł muzyczny, więc nawet jeśli twoje dziecko jest utalentowane, dużo szczęścia wiąże się z rozrywką. Bądź przygotowany na to, jak trudny może być ten proces.

2. Uzyskaj pomoc od wtajemniczonych branży muzycznej

Gwiazdy muzyki dziecięcej mają tendencję do popadania w kategorię pop, a większość z nich może czerpać korzyści z głównej maszyny do marketingu etykiet . Duże wytwórnie nie słuchają niezamawianych dem , więc aby zwrócić ich uwagę, będziesz potrzebować reprezentacji.

Pomocny może tu być prawnik ds. Rozrywki lub menedżer. Najlepszym sposobem na to, by ich słuchać, jest poszukiwanie osobistego "z nimi". Jeśli Twoje dziecko nagrało w studiu, ktoś w studio może być w stanie skontaktować cię z kimś, kto może pomóc. Ktoś z rodziny lub kręgu znajomych może mieć połączenie, które może pomóc.

W przemyśle muzycznym niewiele jest mowy o zamianie ustnie. Spróbuj pod każdym kątem, aby znaleźć jakiś krawat dla kogoś, kto może pomóc, i sięgnij po niego.

Czasami ten kąt po prostu nie istnieje. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to skontaktować się z lokalną społecznością muzyczną. Wyjaśnij swoją sytuację i poproś o rekomendacje osób, które napotkali po drodze. Ktoś, kogo znasz prawie na pewno zna kogoś, kto zna kogoś. Znajdź je.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, skorzystaj z Internetu, aby znaleźć firmy zarządzające muzyką. Poszukaj również prawników zajmujących się rozrywką w Twojej okolicy. Zimne dzwonienie do firmy zarządzającej muzyką może być trudne, ale postępuj zgodnie z ich procedurami przesyłania muzyki. Poznaj kilku prawników i kilku menedżerów i zobacz, kto pasuje i kto jest entuzjastą muzyki. Znalezienie odpowiedniej osoby tutaj jest krytyczne. Gdy ten członek zespołu jest już na miejscu, może pomóc Ci w przygotowaniu prezentacji i spotkań z etykietami, które pomogą ci zaprezentować publicznie muzykę Twojego dziecka.

Chwała jest dobra. Krytycy i porady dotyczące poprawy są jeszcze lepsze. Nie lekceważcie konstruktywnej krytyki i porady profesjonalistów z branży muzycznej, którzy po drodze podadzą was, ponieważ tak naprawdę nie jest to, co chcecie usłyszeć.

3. Podkreśl edukację przez karierę muzyczną

Nie wybieraj się na karierę muzyczną nad edukacją swojego dziecka.

Oprócz tradycyjnego nauczania, uczyń edukację muzyczną priorytetem. Zachęć ich, aby poświęcili dużo czasu na ćwiczenia. Standardy wydajności dla gwiazdy dziecięcej mogą podlegać opodatkowaniu; mogą potrzebować móc tańczyć, śpiewać, grać na instrumencie i wiele więcej.

Zapisz ich w odpowiednich klasach, aby mogli dalej rozwijać swoje rzemiosło. Pomoże to nie tylko w dalszym rozwijaniu talentów, ale także w tych klasach, które mogą być dobrym miejscem do nawiązania ważnych kontaktów. Zachęci to także do etyki pracy, gdy dziecko widzi, że wychodzi z klasy tylko to, co w niej wkłada.

4. Nie po prostu rzucaj pieniędzmi na problem

Założenie kariery muzycznej może być kosztowne. Jeśli zatrudnisz kogoś, np. Menedżera lub prawnika zajmującego się rozrywką, będą pobierane opłaty. Ale możesz uniknąć rzucania pieniędzy na złe rzeczy.

Uważaj na oszustów i każdego, kto chce, abyś zapłacił za coś z góry. Na przykład, rzadko istnieje dobry powód, aby płacić za udział w lokalnej prezentacji, która obiecuje "branżowych wtajemniczonych". Renomowane gabloty rzadko mają opłaty za wejście. Dotyczy to również lokalnych pokazów talentów. Jeśli opłaty są minimalne, prezentacja może być warta tylko na czas trwania sceny. Ale nie oczekuj, że będą źródłem wielkiej przerwy i nie wydawaj na nie fortuny.

Podobnie, nigdy nie wynagradzaj konsultantowi branży muzycznej ani nikomu innemu ogromnej sumy pieniędzy za "gwarantowane" wyniki. Nie możesz kupić gwiazdorskiej branży muzycznej, a nikt, z kim warto pracować, nie da ci żadnych gwarancji w branży muzycznej.

5. Nie ma łatwych odpowiedzi w przemyśle muzycznym

Najważniejsze jest to, że nie ma łatwych odpowiedzi i nie ma łatwej drogi do założenia kariery muzycznej dla Twojego dziecka. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest przyjęcie realistycznego podejścia i dużo cierpliwości, podczas gdy szukasz odpowiedniego partnera, który wprowadzi dziecko w główne możliwości związane z etykietą.

Po drodze zachęcaj ich, by cenili swoje wykształcenie i ciężko pracowali, aby dalej rozwijać swój muzyczny talent. Jeśli w Twoim mieście są dostępne mikrofony, które są odpowiednie dla wieku, pozwól dziecku poczuć się komfortowo jako wykonawca, gdy spotkasz lokalną społeczność muzyczną. Połączenia te mogą Ci później pomóc. Solidna kariera muzyczna wymaga dobrego fundamentu. Teraz jest czas, aby upewnić się, że to budujesz. Zapewni to Tobie i Twojemu dziecku znacznie większą stabilność.