Co musisz wiedzieć o prawnikach muzycznych

Postępuj zgodnie z tymi niezbędnymi wskazówkami przed wynajęciem prokuratora ds. Rozrywki

Jeśli wchodzisz w jakąkolwiek transakcję w branży muzycznej, w której zaangażowane są pieniądze i kontrakty, prawdopodobnie powinieneś zatrudnić prawnika zajmującego się rozrywką lub muzyką. Szukasz kogoś, kto specjalizuje się w takich sprawach jak kontrakty z wytwórnią płytową i kto zna branżę.

Znalezienie prawnika zajmującego się rozrywką po raz pierwszy może być trochę przytłaczające, ale można znaleźć takiego, który rozumie Twoje potrzeby i budżet.

Nie czekaj, aby wynająć prawnika, jeśli uważasz, że go potrzebujesz (lub nawet, jeśli nie jesteś całkowicie pewien). Oto kilka kroków, które należy podjąć, gdy chcesz wynająć prawnika muzycznego.

Po pierwsze: jakie są twoje potrzeby?

Prawnicy muzyczni znajdują się pod patronatem prawa rozrywkowego, a wielu specjalizuje się w pewnej części branży muzycznej. Zrozumienie, z czym potrzebujesz pomocy prawnej, ułatwi ci znalezienie prawnika, który jest do tego zadania. Wiedząc, czy chcesz budować długoterminową relację z prawnikiem, należy również wziąć pod uwagę.

Czy potrzebujesz prawnika zajmującego się rozrywką jednorazowo, czy też potrzebujesz prawnika na stałe? Jeśli jesteś nowy w branży i jest to twoja pierwsza umowa, prawdopodobnie nie musisz umieszczać adwokata w (kosztownym) zestawie. Tego typu ustalenia są bardziej odpowiednie dla wytwórni zarządzającej wieloma artystami lub kogoś negocjującego liczne umowy z różnymi stronami.

Być może potrzebujesz pomocy przy negocjacjach kontraktu lub rozwiązywaniu problemów związanych z własnością intelektualną. Jeśli nie jesteś pewien, lepiej skonsultować się z prawnikiem. Jeśli to możliwe, twój prawnik powinien być obecny podczas negocjacji z drugą stroną. Przynajmniej twój prawnik musi przeczytać i zatwierdzić wszelkie umowy lub inne dokumenty przed ich podpisaniem.

Jak znaleźć prawnika

Gdy już wiesz, czego potrzebujesz od prawnika, zacznij zadawać pytania w kręgach branży muzycznej. Na pewno znasz kogoś, kto wcześniej musiał odwiedzić prawnika z branży muzycznej. Nie ma substytutu zalecenia od kogoś, kto miał dobre doświadczenia z prawnikiem muzycznym lub ostrzeżenia od kogoś, kto został spalony. Kontakty kontaktów to najlepsza pula informacji.

Ale mądrze jest także przeprowadzić niezależne badania. Zacznij od Googling prawników rozrywki w Twojej okolicy. Kogo reprezentują? Czy kiedykolwiek zostali pozwani lub mieli własne problemy prawne? Oto pytania, na które chcesz odpowiedzieć, zanim zatrudnisz kogoś.

Rekomendacje to najlepszy sposób na znalezienie prawnika . Ale oczywiście należy odrzucić wszelkie rady od strony po drugiej stronie problemu prawnego. Mogą mieć dobre intencje, ale nie możesz być tego pewien. Chcesz kogoś, kto reprezentuje twoje interesy bez żadnych konfliktów.

Jeśli mieszkasz w mieście bez adwokatów zajmujących się muzyką lub rozrywką, rozwiń swoje wyszukiwanie. Przeczytaj opinie od starych klientów i sprawdź strony internetowe, aby dowiedzieć się, kto specjalizuje się w jakiej branży muzycznej.

Podczas przeprowadzania badań należy sprawdzić wszelkie skargi dotyczące krótkiej listy nazw prawników w stowarzyszeniu prętów. Avvo.com również może pomóc.

Spotkaj się ze swoją krótką listą

Niezależnie od tego, czy robisz to telefonicznie, czy osobiście, masz krótką sesję pytań i odpowiedzi z krótką listą prawników. Dowiedz się, w czym się specjalizują, jak szybko mogą pracować nad Twoją sprawą, ile pobierają i jakie są ich warunki płatności. Jeśli masz złe przeczucia lub po prostu nie trafiasz z kandydatem, nie czuj się zobowiązany do ich zatrudniania.

Po pierwszych spotkaniach z krótką listą wybierz prawnika, który ma umiejętności potrzebne w danym przypadku, po cenie, na którą Cię stać. Ważne jest również, abyś czuł się dobrze ze swoim prawnikiem. Potrzebujesz kogoś, kto Cię wysłucha i chce uzyskać najlepszą możliwą ofertę.