Wywiad: Czy uważasz, że praca tymczasowa jest dla ciebie odpowiednia?

Kiedy jesteś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną na tymczasowe stanowisko , pracodawca będzie chciał wiedzieć, czy wygląda na to, że odniesiesz sukces w pracy, mimo że nie jest to pozycja stała. Duża część bycia dobrym pracownikiem tymczasowym jest entuzjastycznie nastawiona do idei pracy tymczasowej , a nie stałej. Z tego powodu wielu ankieterów zapyta, dlaczego uważasz, że praca tymczasowa jest dla ciebie odpowiednia.

Nawet jeśli ostatecznie chciałbyś przejść na stałe stanowisko, nadal powinieneś być bardzo entuzjastycznie odpowiadając na to pytanie podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Wyjaśnij okoliczności, które sprawiają, że praca tymczasowa jest dla ciebie idealna właśnie teraz i cechy, które sprawiają, że jesteś silnym pracownikiem tymczasowym.

Jak odpowiadać na pytania dotyczące zadań Temp jest dobrym dopasowaniem

Jednym ze sposobów odpowiedzi na takie pytanie jest skupienie się na tym, dlaczego Twoja obecna sytuacja sprawia, że ​​praca tymczasowa jest dla Ciebie idealna. Na przykład praca tymczasowa może być dla Ciebie idealna, jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie są Twoje długoterminowe cele lub czy chcesz zdobyć trochę doświadczenia zawodowego przed powrotem do szkoły, aby zakończyć lub zdobyć inny stopień. Pamiętaj jednak; ankieter będzie chciał wiedzieć, w jaki sposób Twoje pragnienie bycia tymczasowym jest idealne dla firmy.

Możesz również odpowiedzieć na to pytanie, skupiając się na tym, dlaczego twoja osobowość sprawia, że ​​dobrze się nadajesz do tej pracy.

Na przykład możesz wyjaśnić, że jesteś dobry w komunikowaniu się i pracy z wieloma różnymi osobami, więc dobrze dostosowujesz się do nowych środowisk pracy. Możesz również wyjaśnić, że szybko uczysz się, abyś wiedział, że szybko nauczysz się nowych procedur biurowych.

Bardzo mocna odpowiedź połączy oba te typy odpowiedzi.

Najlepiej, jeśli potrafisz wyjaśnić, dlaczego praca tymczasowa pasuje do twoich obecnych okoliczności i dlaczego twoja osobowość jest również idealna do pracy tymczasowej.

Bądź szczery, ale pozytywny

Chcesz być szczery, odpowiadając na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej dotyczące pracy tymczasowej. Możesz (i powinieneś) uczciwie wyjaśnić, dlaczego praca tymczasowa jest dla Ciebie idealna w oparciu o twoją obecną sytuację zawodową lub osobistą. Ale jeśli zamierzasz skupić się na tym, dlaczego twoja osobowość sprawia, że ​​dobrze nadajesz się do pracy tymczasowej, pamiętaj o uczciwej ocenie swoich cech. Jeśli nie pasujesz do rachunku, może okazać się bardzo nieszczęśliwy, jeśli zatrudniony. Na przykład nie mów, że jesteś bardzo towarzyski, jeśli nie jesteś i nie mów, że szybko się uczysz, jeśli zajmie ci to dużo czasu, aby zrozumieć, jak wykonywać nowe zadania.

Mówiąc w ten sposób, powinieneś być tak pozytywny, jak to możliwe, odpowiadając na to pytanie. Odpowiedź taka jak: "Praca tymczasowa jest dla mnie odpowiednia, ponieważ potrzebuję każdego dochodu, który mogę teraz uzyskać", pokazuje pracodawcy, że nie interesuje Cię zbytnio praca lub firma, a to nie spowoduje dobre wrażenie.

Chcesz wyjaśnić, dlaczego pasujesz do tej pracy w sposób, który pokazuje, że chcesz wykonywać pracę tymczasową dla organizacji. Dodatkowo, chcesz, aby ankieter uwierzył, że firma skorzysta na zatrudnieniu Ciebie.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Więcej porad dotyczących tymczasowych rozmów kwalifikacyjnych

Oczywiście jest to tylko jeden rodzaj pytania, które zostaniesz zapytany podczas rozmowy kwalifikacyjnej o tymczasową pracę.

Aby być odpowiednio przygotowanym, możesz przejrzeć te tymczasowe pytania i odpowiedzi na rozmowę kwalifikacyjną . Poświęć trochę czasu na ćwiczenie odpowiedzi na te pytania - i jeśli to możliwe - poproś znajomego lub członka rodziny o pozowanie jako ankieter, abyś mógł ćwiczyć odpowiadanie na to pytanie na głos. Ćwiczenia pomogą ci poczuć się znacznie lepiej podczas prawdziwej rozmowy kwalifikacyjnej.