Jaka część pracy będzie najmniej wymagająca?

Job Interview Pytanie o mocne i słabe strony

Pracodawcy często proszą kandydatów o zastanowienie się nad aspektami pracy, które będą dla nich najbardziej i najmniej wymagające. Powinieneś być przygotowany na pytanie typu "Jaka część tej pracy będzie najłatwiejsza do opanowania?"

Ta linia pytań jest sposobem, w jaki osoba przeprowadzająca wywiad może ocenić swoje mocne i słabe strony, nie pytając bezpośrednio o nie. Przechodząc do pytania w ten sposób, osoba przeprowadzająca wywiad może uzyskać lepszy wgląd w swoje talenty, porównując to z odpowiedziami na poprzednie pytania dotyczące umiejętności i zdolności.

Najlepsze odpowiedzi na jaką część pracy będą najmniej wymagające

Powinieneś pomyśleć o pytaniu o najprostszy aspekt pracy w taki sam sposób, jak pytanie o twoją największą siłę . Zacznij od przejrzenia opisu zadania i rozbicia pozycji na jego składniki.

Następnie należy zwrócić szczególną uwagę na części zadania, które wydają się najbardziej wartościowe dla organizacji i szukać połączenia z zestawem umiejętności . Nie będzie to oznaczać tak wiele, jeśli powiesz, że będziesz w stanie z łatwością poradzić sobie z częściami pracy, których nie cenią tak wysoko. Możesz jednak zdobyć korzystne punkty, jeśli dopasujesz swoje umiejętności do tego, co cenią najbardziej.

Przygotuj się na udostępnienie wielu przykładów podobnych zadań, które pomyślnie wykonałeś w poprzednich zadaniach. Powinieneś być w stanie opisać sytuację, działania, które wykonałeś, umiejętności, które czerpałeś, i wyniki, które wygenerowałeś.

Posiadanie wielu przykładów daje większą szansę na uderzenie złotem z dopasowaniem twoich umiejętności do tych, które uważają za kluczowe dla pozycji i sukcesu ich firmy.

Odpowiedzi, których należy unikać, jeśli chodzi o to, co będzie najmniejszym wyzwaniem

Nie chcesz sprawiać wrażenia, że ​​szybko będziesz znudzony pracą, ponieważ nie będzie to dla ciebie żadnym wyzwaniem.

Reaguj z entuzjazmem na części stanowiska, które nie będą wyzwaniem, być może koncentrując się na umiejętnościach, które lubisz używać, nawet jeśli masz doświadczenie i umiejętności.

Pytania uzupełniające

Nawet jeśli pracodawca może zacząć od pytania o jeden najprostszy aspekt pracy, mogą odpowiedzieć na to pytanie, pytając o inne części pracy, które byłyby stosunkowo łatwe do przeprowadzenia. Powinieneś być gotowy do dzielenia się częściami pracy, które byłyby stosunkowo proste do opanowania.

Ponadto pracodawca może odpowiedzieć na pytanie typu: " Jaka część pracy według ciebie stanowiłaby największe wyzwanie ?" Chociaż może to być trudne pytanie, na które należy odpowiedzieć, powinieneś być przygotowany na wypadek, gdyby ankieter zdecydował się trzymać Cię na palcach.