Dlaczego jesteś zainteresowany pozycją niższego poziomu?

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadów O ubieganiu się o pracę na niższym poziomie

Nierzadko zdarza się, że pracownicy są starsi, bezrobotni, zestresowani, równoważą zobowiązania rodzinne lub po prostu zmęczeni zbyt ciężką pracą, aby chcieć znaleźć pracę na niższym szczeblu.

Menedżer ds. Zatrudnienia może zapytać Cię, dlaczego jesteś zainteresowany pracą na niższym poziomie, niż sugerowałyby twoje kwalifikacje . Wyzwanie polegające na wylądowaniu takiej pozycji może przekonać pracodawców, że będziecie w pełni zainwestować w swoją pracę, a nie tylko spoglądać prosto.

Dlaczego chcesz pracować na niższym poziomie? Jak odpowiedzieć

Zazwyczaj będziesz poproszony o wyjaśnienie, dlaczego chcesz zrezygnować ze statusu, zapłaty i odpowiedzialności. Najlepszym podejściem jest pozytywne sformułowanie odpowiedzi z naciskiem na atrakcyjne elementy swojej docelowej pracy. Wyjaśnimy więc, dlaczego zmierzamy w kierunku pracy na niższym poziomie, a nie na wyższym poziomie.

Sporządź listę najbardziej atrakcyjnych działań związanych z Twoją docelową pracą. Zastanów się, kiedy wykonałeś podobne zadania i zastosował podobne umiejętności w przeszłości, zauważając, co ci się podobało w tych aspektach pracy. Bądźcie gotowi odnieść się do sukcesu osiągniętego w tych sytuacjach i poziomu satysfakcji, który uzyskaliście. Ponadto, są wyposażone w pozytywne opinie lub wyniki swojej pracy.

Połącz swoją poprzednią pracę z nową, niższą pozycją

Szukaj powiązań między atrakcyjnymi aspektami aktualnej lub aktualnej pracy a docelową.

Na przykład, jako dyrektor techniczny, najbardziej energetyzującym aspektem twojej obecnej pracy może być rozwiązywanie problemów projektowych, przed którymi staje twój zespół inżynierów. Odniesienie to poparłoby twój zamiar powracania na pierwszej linii, wykonując prace inżynierskie w przeciwieństwie do zadań związanych z zarządzaniem.

Zarys dodatkowe przyczyny

Aby wesprzeć Twoją sprawę w dążeniu do pracy na niższym poziomie, pamiętaj o wszelkich uzasadnieniach zmiany.

Może się zdarzyć, że będziesz musiał zmniejszyć dochody w obecnej fazie swojego życia, szczególnie, jeśli pierwotnie podjąłeś pracę na wyższym poziomie głównie dla dochodów. Na przykład możesz mieć dzieci, które ukończyły studia lub możesz zmniejszyć swój dom.

Jeśli starasz się o pracę za godzinę, a nie o wynagrodzenie lub stanowisko kierownicze, możesz wspomnieć, że pracowałeś przez znaczną liczbę godzin tygodniowo, a teraz szukasz mniejszej odpowiedzialności i nieco mniejszego nakładu pracy.

Niezależnie od powodów wsparcia, kluczem będzie powiązanie tych stwierdzeń z jednym dotyczącym pasji do docelowej pozycji. Chcesz dobrze przemyślanego i dobrze zaokrąglonego przypadku dla swojej nowej ścieżki kariery. Aby wzmocnić swoją sprawę, rozważ zakończenie rozmowy z pytaniem: "Czy są jakieś obawy dotyczące mojego zatrudnienia, na które jeszcze nie odpowiedziałem?" Prześlij to zapytanie z ufnym i entuzjastycznym tonem, a na pewno rozwiążesz wszelkie obawy, które będzie miał potencjalny nowy pracodawca.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów do pracy, aby zapytać rozmówcę.

Wskazówki dotyczące wywiadów dla starszych osób poszukujących pracy

Sugestie, aby pomóc osobom starszym poszukującym pracy, być przygotowane i pewne siebie.