Pytania dotyczące wywiadu administracyjnego dotyczące słabości

Kiedy starasz się o stanowisko administracyjne / biurowe, typowe pytanie o rozmowę kwalifikacyjną brzmi "Jaka jest twoja największa słabość?". Podobnie jak w przypadku każdego pytania o słabość podczas rozmowy kwalifikacyjnej , chcesz odpowiedzieć szczerze i szczerze, ale nadal malować się w pozytywnym świetle. Odpowiedź może być trudna, ale istnieją sposoby skutecznego reagowania.

Porady na temat odpowiedzi "Jaka jest Twoja największa słabość?"

Ważne jest, aby unikać jakichkolwiek reakcji, które sprawiają, że wydajesz się być źle dopasowanym do stanowiska.

Nie chcesz dać menadżerowi rekrutacji powodu, by cię nie zatrudnił. Na przykład, jeśli stanowisko administracyjne wymaga częstego korzystania z telefonu, nie chcesz odpowiadać, mówiąc, że masz kiepski telefon lub przypadkowo odkładasz słuchawkę, gdy zamierzasz przekazać połączenie. Odpowiedzi, które sprawiają, że wydajesz się kiepskim pracownikiem - na przykład: "Mam problemy z dotarciem na czas na czas" lub "Wysyłam e-maile z tonami literówek do głównych klientów" - należy również unikać.

Ale będziesz również chciał uniknąć odpowiedzi, która jest arogancka, lub wyraźnie unika pytania, na przykład: "Jestem perfekcjonistą i nie mogę spać, dopóki wszystkie problemy nie zostaną całkowicie rozwiązane" lub "Ja też jestem ciężko pracujący. " Ten rodzaj reakcji nie wydaje się autentyczny ani sympatyczny. Również osoba, która jest zbyt dobrym perfekcjonistą, nie może być uznana przez pracodawcę za składnik aktywów.

Jedną ze strategii podczas odpowiadania na to pytanie jest wykorzystanie go jako okazji do pokazania, w jaki sposób aktywnie pracujesz nad poprawą swoich słabości.

Pamiętasz przykład telefonu z góry? Możesz odpowiedzieć, mówiąc: "Mam tendencję do bycia trochę podekscytowanym nowymi systemami telefonicznymi, tak bardzo koncentruję się na funkcjach telefonu, że nie angażuję się dobrze w rozmowy telefoniczne, ponieważ jest dla mnie ważne, aby brzmiał przyjaźnie i przystępnie przez telefon utworzyłem notatkę z instrukcjami, jak zawieszać połączenia, przekazywać itp.

To sprawiło, że odebranie telefonu było znacznie mniej stresujące i mogę powiedzieć, że mój sposób korzystania z telefonu uległ poprawie. "

Taka reakcja pokazuje również osobę przeprowadzającą wywiad, która jest przygotowana na to, aby poradzić sobie z wyzwaniem i może zaproponować rozwiązania problemów.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Oto przykładowe odpowiedzi na wywiady, które możesz edytować w celu dopasowania do osobistych doświadczeń i tła:

Więcej mocnych i słabych stron Pytania do wywiadu
Oto pytania dotyczące wywiadu związane z twoimi mocnymi i słabymi stronami, wyzwaniami i osiągnięciami, wraz z przykładami odpowiedzi.

Pytania i odpowiedzi na pytania administracyjne
Więcej administracyjnych pytań do wywiady i przykładowe odpowiedzi.

Więcej pytań i odpowiedzi na pytania
Pytania, na które zostaniesz zapytany podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jak przygotować odpowiedzi na pytania z rozmowy kwalifikacyjnej, wraz z przykładowymi odpowiedziami na typowe pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej.