Jak rozmawiać o mocnych i słabych stronach w rozmowie kwalifikacyjnej

Odpowiadanie na pytania o rozmowę kwalifikacyjną Pytania o mocne i słabe strony

Podczas rozmów kwalifikacyjnych pojawiają się pytania, które pracodawcy często zadają, niezależnie od stanowiska i firmy. Jednym z najczęściej zadawanych pytań do wywiadu jest: " Jaka jest twoja największa słabość? ", Często poprzedzone lub następujące po niej: " Jaka jest twoja największa siła? " Te pytania można sformułować na wiele różnych sposobów, ale pracodawcy proszą o to samo. powody.

Menedżer ds. Rekrutacji korzysta z tego typu pytań o rozmowę na temat siły i słabości, aby określić, jakie masz cechy, które pomogą Ci odnieść sukces w pracy, jeśli jesteś zatrudniony, a także co może być problematyczne.

Przygotowywanie się do rozmowy kwalifikacyjnej jest kluczowe dla dobrego wyniku, więc zastanów się, jak możesz odpowiedzieć na tego typu pytania. Poniżej znajdują się pytania dotyczące wywiadu i przykładowe odpowiedzi dotyczące twoich mocnych i słabych stron, wyzwań i osiągnięć. Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące udzielania odpowiedzi na tego typu pytania.

Mocne i słabe strony w rozmowach kwalifikacyjnych

Mocne i słabe strony są różne dla prawie każdej pracy. To, co może być siłą dla jednego kandydata na stanowisko, może być uznane za słabość dla innego kandydata. Generalnie jednak istnieją mocne i słabe strony, które powinieneś - i nie powinieneś - wspominać podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu O mocnych i słabych stronach

Odpowiadając na pytania o swoje mocne i słabe strony , zawsze miej na uwadze opis zadania. Podczas odpowiadania na pytania dotyczące twoich mocnych stron, skup się na mocnych stronach, które są wymagane do pracy.

Na przykład, jeśli praca wymaga dużo pracy nad projektami zespołowymi, możesz powiedzieć, że jesteś komunikatywnym komunikatorem, który może pracować z różnymi grupami ludzi.

Odpowiadając na pytania o swoje słabości, unikaj słabości, które sprawiają, że nie nadajesz się do pracy. Na przykład, jeśli praca wymaga wielu umiejętności technicznych, nie mów, że twoją słabością jest technologia.

Bez względu na to, jaką słabość wybierzesz, spróbuj pozytywnie zakręcić odpowiedź.

Na przykład możesz powiedzieć, że pracujesz nad poprawieniem określonej słabości lub wyjaśnij, jak słabość może być uważana za siłę (na przykład, jeśli jesteś nieco zbyt szczegółowy, możesz wyjaśnić, jak to naprawdę pomaga w produkcji jakość pracy).

Może to mieć więcej sensu, jeśli przejrzysz przykładowe odpowiedzi na pytania wymienione poniżej. Te próbki mogą dać ci pomysły, jak odpowiedzieć na te pytania w wywiadzie. Pamiętaj jednak, aby dostosować swoje odpowiedzi do osobistych okoliczności.

Pytania dotyczące wywiadów o słabościach

Pytania dotyczące wywiadu O mocnych stronach

Powiązane pytania dotyczące wywiadów

Poniższe pytania mogą nie dotyczyć w szczególności twoich mocnych i słabych stron, ale są powiązane i pomagają ankieterowi uzyskać pełniejszy obraz twoich umiejętności:

Więcej pytań do wywiadu

Twój ankieter będzie zadawał więcej pytań na inne tematy, takie jak pytania o to, jak dobrze dostosujesz się do nowych ludzi i nowych okoliczności oraz jak elastyczny może być w danej sytuacji. Przejrzyj te pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej oraz przykładowe odpowiedzi, których możesz użyć do ćwiczenia się na rozmowę kwalifikacyjną.

Niektóre pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej mogą być trudne do odpowiedzi, szczególnie jeśli czujesz się trochę nerwowy. Twój ankieter może zadać kilka osobistych pytań, na przykład, jak zachować równowagę między życiem i pracą a tym, co byś zrobił, gdybyś mógł od nowa pracować. Przejrzyj te trudne pytania, na które możesz odpowiedzieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej.