Pytanie o rozmowę o pracę: Jak poradzić sobie z awarią?

Jak odpowiadać na pytania dotyczące wywiadów na temat radzenia sobie z porażką w pracy

Pracownicy praktycznie w każdej pracy od czasu do czasu napotykają na awarie , więc nie powinno dziwić, że ankieterzy zapytają o twoją zdolność poradzenia sobie z niepowodzeniem w pracy. Będą chcieli dowiedzieć się, jak zachować spokój, postawę, energię i koncentrację, gdy nie osiągają sukcesu.

Rekruterzy będą również chcieli ustalić, czy masz zaufanie do przyznania się do swoich błędów i uczenia się na błędach.

Ponadto tego typu pytanie jest kolejnym urządzeniem służącym do wykrywania słabości użytkownika, aby określić, czy masz odpowiednie rzeczy do wykonania pracy.

O wiele łatwiej jest omawiać swoje sukcesy niż porażki, ale są sposoby, aby odpowiedzieć na to pytanie, nie przypominając, że nie poradzisz sobie z zadaniem. W rzeczywistości poradzenie sobie z niepowodzeniem i przejściem może być wskaźnikiem twojego sukcesu w pracy.

Jak odpowiedzieć na pytania dotyczące awarii

Najlepszym podejściem do tego rodzaju zagadnień jest zidentyfikowanie niektórych scenariuszy, gdy przed rozmową kwalifikacyjną podchodzisz do pracy. Wybierz sytuacje, w których wziąłeś odpowiedzialność za porażkę, wyciągnął z niej wnioski i podjął kroki, aby uniknąć powtórzeń podobnych niepowodzeń.

Zwykle bezpieczniej jest cytować niepowodzenia, które nie były zbyt niedawne. Przygotuj się do szczegółowego opisania swojej strategii samodoskonalenia i odniesienia się do kolejnych sukcesów osiągniętych po wykonaniu tych kroków.

Przykłady najlepszych odpowiedzi

Twoja odpowiedź na to pytanie może rozpocząć się od ogólnego podsumowania twojego podejścia. Na przykład możesz prowadzić z taką instrukcją jak:

"Zawsze żyłem zgodnie z maksymą, że nikt nie jest doskonały, więc jestem stosunkowo pewny, biorąc odpowiedzialność za moje braki.Moje podejście polega na tym, aby dowiedzieć się, co mogę zmienić, aby uniknąć podobnych okoliczności w przyszłości.

Patrzę na moich kolegów z zawodu podobnych stanowisk i współpracowników w mojej organizacji, aby uzyskać sugestie, jak poprawić. Jestem agresywny w prowadzeniu warsztatów, seminariów szkoleniowych i samouczków online, aby podnieść swoje umiejętności. "

Udostępnij przykład

Pracodawcy prawdopodobnie skontaktują się z tobą z prośbą o podanie przykładu niepowodzenia, na który się zareagowałeś, więc przygotuj się na dostarczenie czegoś takiego:

"Kiedy zarządzałem restauracją Park Side w 2010 roku, przeżyłem rok bez wzrostu przychodów po kilku latach znacznych podwyżek. Kiedy analizowałem sytuację, zdałem sobie sprawę, że niektórzy z moich konkurentów chwytają segment klientów za pomocą reklam internetowych / promocje i wdrażanie strategii mediów społecznościowych Uznałem potrzebę agresywnego przejścia w przyszłość i opanowania niektórych umiejętności marketingu cyfrowego: brałem udział w kilku warsztatach na dorocznej konferencji, brałem udział w zajęciach z marketingu cyfrowego i zatrudniłem praktykanta pomóżcie wprowadzić nową strategię marketingową, zrestrukturyzowaliśmy naszą stronę internetową, uruchomiliśmy program lojalnościowy, nawiązaliśmy współpracę z Groupon i zainicjowaliśmy kampanię na Facebooku, po wprowadzeniu tych zmian nasze przychody wzrosły o 15% w następnym kwartale. "

Czego nie mówić

Na koniec unikaj odniesień do wszelkich błędów, które ujawniają niedociągnięcia, które ograniczają twoją zdolność do wykonywania podstawowych elementów pracy.

Jedyny wyjątek od tej reguły byłby wtedy, gdybyś mógł opowiedzieć bardzo interesującą historię o tym, jak wyeliminowałeś te słabości. Ale znowu, bądź ostrożny. Nie chcesz opuścić pracodawcy z wrażeniem, że nie masz kwalifikacji, aby odnieść sukces w pracy.

Powiązane: Jak radzić sobie z sukcesem? | Czy chcesz zawieść?

Więcej pytań na temat wywiadów o Tobie
Typowe pytania do wywiadu i przykładowe odpowiedzi na pytania dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej dotyczące Ciebie i twoich umiejętności oraz zdolności.

Więcej pytań do rozmowy kwalifikacyjnej i odpowiedzi

Wywiad Pytania i odpowiedzi
Typowe pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej i przykładowe odpowiedzi.

Wywiad Pytania do Ask
Pytania do kandydatów na stanowisko pracy, aby zapytać osobę przeprowadzającą wywiad.