Sposoby rozpoczynania wyszukiwania firmy w branży muzycznej

Po uzyskaniu dyplomu z branży muzycznej, myślenie o znalezieniu pracy może być stresujące. Jesteś całkowicie sam i masz tak wiele wskazówek, które możesz wziąć, ale jak wylądować idealną robotę? Oto cztery proste kroki, które możesz wykonać, aby pomóc w rozpoczęciu poszukiwania pracy.

 • 01 Wybierz stronę

  Posiadając dyplom z branży muzycznej, zapoznałeś się z wieloma aspektami branży muzycznej. Zanim zaczniesz szukać pracy, musisz zdecydować, w której części branży chcesz pracować. Pracodawcy chętniej zatrudniają kogoś, kto dokładnie wie, co chce robić.

  Nikt nie chce kogoś, kto powie, że zrobi wszystko, ponieważ demonstruje brak skupienia i popędu. Tu przydaje się staż. Jeśli nie odbyłeś stażu w szkole, możesz rozważyć staż przed znalezieniem stałej pracy.

  Praktyki są dobrym sposobem, aby dowiedzieć się dokładnie, jakie części branży lubisz i mogą chcieć kontynuować pracę. Kiedy już wiesz, w której części przemysłu muzycznego chcesz rozpocząć karierę, przeprowadzasz badania, wiele badań. Znaj swoją dziedzinę wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu można zrobić wrażenie na pracodawcach w wywiadach.

 • 02 Doskonałe CV i list motywacyjny

  Mam nadzieję, że masz już życiorys. Jeśli nie, istnieją dziesiątki szablonów, przykładów i wskazówek do tworzenia CV w Internecie. Posiadanie doskonałego CV jest tak ważne, ponieważ czasami życiorys jest analizowany przez pracodawcę.

  Twoje CV nie tylko musi być zwięzłe, ale także miłe dla oka. Zawsze powinieneś aktualizować swoje CV. Czasami możesz zmienić sytuację w zależności od rodzaju zleceń, o które się ubiegasz, ale w większości przypadków, jeśli Twoje CV jest dokładną reprezentacją Ciebie, możesz wysłać tę samą wiadomość do wielu zadań.

  Z drugiej strony, list motywacyjny powinien być inny za każdym razem, gdy ubiegasz się o inną pracę. Nie wszyscy pracodawcy proszą o CV i list motywacyjny, ale jeśli tak, to powinniście wykorzystać to na swoją korzyść. List motywacyjny to sposób, aby zwrócić uwagę pracodawcy i wypełnić luki lub wyjaśnić cokolwiek w swoim CV. W liście motywacyjnym podkreśl wszystko, co możesz zrobić, aby pomóc firmie, a nie to, co firma może dla ciebie zrobić.

  Wydaje się to oczywistym stwierdzeniem, ale wiele osób popełnia błąd w swoim liście motywacyjnym mówiącym, w jaki sposób firma pomoże im w realizacji ich celów zawodowych. Podsumowując, spędź dużo czasu ze swoim CV i listem motywacyjnym - to jest to, co daje ci wywiady.

 • 03 Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

  Gdzie widzisz siebie? Niezależnie od tego, czy jest to duże miasto czy małe miasteczko, muzyka jest wszędzie. Musisz zdecydować, czy chcesz przenieść się. Większość wielkich zleceń muzycznych jest w Los Angeles, Nashville lub Nowym Jorku. Zrób listę możliwych miast, w których możesz zobaczyć życie, i spróbuj je zawęzić do dwóch. Pomoże to ogromnie w twojej pracy, kiedy wiesz, w którą stronę chcesz się poruszać! Jeśli nie masz preferencji co do lokalizacji, są miejsca pracy w całym kraju, nawet w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Jeśli chcesz się ruszyć, twoje szanse na znalezienie pracy są znacznie wyższe.

 • 04 Sięgnij

  Użyj swoich połączeń! Szanse są, jeśli ukończyłeś szkołę oferującą dyplom z biznesu muzycznego, są absolwenci. Uzyskaj informacje kontaktowe ze swojej szkoły dla innych, którzy ukończyli studia i docierają do nich. Przeszli już przez ten proces i mogą oferować porady i porady; nawet lepiej, mogą znać pewne możliwości, które możesz realizować, lub skontaktować cię z innymi ludźmi z branży.