Czym jest reklama dynamiczna w reklamie?

Odkryj idealny sposób personalizacji treści online

Kreacja dynamiczna - kameleon reklamowy. Getty Images

Brzmi to tak, jakby odnosić się do reklamy, która jest energetyczna i inspirowana, ale dynamiczna twórczość nie ma nic wspólnego z tonalnością reklamy. W rzeczywistości nie chodzi o to, jak reklama wygląda, ale o treści, które wyświetla online. I jak widać, można go wykorzystać do świetnego efektu, zwiększając zwrot z inwestycji i pozyskiwanie . Najpierw przyjrzyjmy się podstawowej definicji:

Podstawowa definicja

Kreacja dynamiczna to termin powszechnie używany w marketingu cyfrowym i jest po prostu innym sposobem powiedzenia "spersonalizowana treść". Reklamy dynamiczne są budowane w czasie rzeczywistym, gdy żądanie reklamy jest wysyłane na serwer i będą pobierać różne elementy kreacji w oparciu o środowisko, użytkownika i inne czynniki.

Od określonej lokalizacji do niedawnego wyszukiwania w Internecie lub historii odwiedzonych stron reklama z użyciem kreacji dynamicznej będzie wyświetlać treść na podstawie klienta i jego zachowania.

Jak działa dynamiczna twórcza praca?

Pomyśl o dynamicznej kreacji jako swocie. Treść opiera się na twoich upodobaniach, a czasem nie lubi. Im więcej rozejrzysz się za danym produktem lub usługą, tym bardziej dopasuje reklamy do tych wyników wyszukiwania.

W tym celu wykorzystuje się pliki cookie, dane śledzenia, porę dnia, dzień tygodnia, położenie geograficzne i wiele innych czynników do tworzenia reklam kierowanych na odwiedzającego stronę. Chociaż niektóre reklamy są podobne, te, które widzisz, będą dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb. Będziesz mieć zupełnie inne doświadczenie związane z reklamą od kogoś, kto znajduje się w tej samej witrynie, ponieważ szukają oni różnych rzeczy.

Co więcej, ludzie w różnych częściach kraju lub na świecie zobaczą różne elementy kreatywności w oparciu o otoczenie i lokalne wydarzenia. Kreacja dynamiczna jest na tyle elastyczna, że ​​czasami może wydawać się zaskakująca, gdy widzisz reklamy, które sprawiają, że zaczynasz "Wow ... Szukałem czegoś takiego, jak oni to wiedzą?"

Przykłady kreacji dynamicznej

Jest lato i planujesz wakacje. Korzystasz ze zwykłych stron internetowych w celu znalezienia najlepszych ofert na wakacje, a możesz nawet zajrzeć do kilku nowych ubrań na podróż. W miarę przeglądania stron będą wyświetlane reklamy dynamiczne, które będą odpowiadać na te potrzeby. Dzięki gromadzeniu danych oprogramowanie do automatyzacji czasu rzeczywistego wie, że aktywnie poszukujesz wakacji i powiązanych z nimi akcesoriów. Nagle zaczniesz widzieć reklamy walizek, kremów przeciwsłonecznych, hoteli, konwerterów mocy i różnych rodzajów obuwia.

Inteligentny producent obuwia może wykorzystać te informacje, aby bezpośrednio skierować Cię do określonego rodzaju obuwia. Nie zobaczysz reklam butów roboczych lub butów do biegania. Jeśli jednak zawiedziesz w poszukiwaniu wakacji, a zamiast tego zaczniesz szukać wypożyczeń smokingu, zaproszeń na ślub i kwiatów, reklamy się zmienią. Teraz zamiast obuwia plażowego zobaczysz oficjalne propozycje obuwia. Kreacja dynamiczna działa jak rodzaj odwróconego kameleona, dostosowując wyniki, które będą najbardziej trafne i przyciągające uwagę.

Podobnie inne marki wezmą udział w akcji. Jeśli rzeczywiście planujesz pójść na ślub, będziesz otrzymywać reklamy od jubilerów, sklepów specjalizujących się w prezentach domowych i firm oferujących karty z pozdrowieniami.

Niezależnie od tego, czego szukasz, kreacja dynamiczna będzie miała odpowiedź. To świetny sposób, by marki zwiększyły szanse na współczynniki klikalności i konwersji , wyświetlając najbardziej trafne treści.

Zalety kreacji dynamicznej

Internetowy rynek jest zagracony . Bardzo zagracony. Jeśli reklamodawca chce dotrzeć do konsumenta, ta wiadomość musi nawiązać połączenie. Jeśli może to być bardziej osobisty związek, szanse konsumenta na reagowanie są znacznie większe. Wystarczy, że zwrócisz uwagę na baner reklamowy z Twoim imieniem i nazwiskiem. Oczywiście jest to rzadko możliwe, ale w oparciu o rzeczy, których szukasz, kreacja dynamiczna może wyświetlać reklamy, które są odzwierciedleniem Twoich obecnych zainteresowań. To zwiększa klikalność i konwersję.