Różne formy reklamy cyfrowej

Najpopularniejsze sposoby reklamowania online

Reklama cyfrowa. Getty Images

Dwadzieścia lat temu reklama cyfrowa była po prostu garstką banerów umieszczonych w widocznym miejscu na stronach internetowych. Byli denerwujący, kliknąłeś jeden na 100 i stali się ofiarami "ślepoty transparentów". Obecnie reklama cyfrowa jest ogromna, a wiele różnych rodzajów reklam online jest tworzonych na podstawie docelowych odbiorców, treści witryn internetowych i wezwań do działania. Zanim jednak przyjrzymy się kosztom i różnym formom, rzućmy okiem na podstawową definicję reklamy cyfrowej (np. Reklamy online).


Podstawowa definicja

Jeśli widzisz reklamę w Internecie, jest ona klasyfikowana jako reklama cyfrowa. W rzeczywistości są reklamy na tej stronie i większości innych odwiedzanych witryn, ponieważ są one głównym źródłem przychodów dla firm internetowych.

Od banerów reklamowych (w tym banerów multimedialnych) do optymalizacji witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO), sieci społecznościowych, marketingu e-mailowego, reklam online, przejęć witryn, a nawet spamu - reklama internetowa to jeden z najszybciej rosnących sposobów dotarcia do odbiorców.

Dzięki internetowi, który jest teraz łatwo dostępny na smartfonach, reklama cyfrowa rozprzestrzeniła się na platformę mobilną. Firmy wydają miliony dolarów, próbując znaleźć sposób na reklamowanie się na telefonach bez wywoływania nieprzyjemnych lub uciążliwych doświadczeń. Do tej pory najpopularniejszym sposobem było wykorzystanie natywnych metod reklamowych (więcej na ten temat tutaj).

Koszty związane z reklamą cyfrową

Istnieją setki różnych modeli reklamowych online, ale większość z nich należy do jednej z następujących trzech kategorii.

Bez wątpienia każda reklama, którą widziałeś online, została opłacona jedną z następujących metod:

Rodzaje reklamy cyfrowej

Lista ich wszystkich zajęłaby wieczność, ale oto niektóre z głównych sposobów, w jakie reklamodawcy docierają do klientów, kupując online:

Wskazówki dotyczące sukcesu w reklamie cyfrowej

Reklama cyfrowa nie jest już żartem. Banery były kiedyś wyśmiewane, a e-maile uważane były za bezsensowne i denerwujące. Ale teraz, gdy wszyscy są zajęci smartfonem lub cyfrowym urządzeniem, reklama musi być tutaj wykonana. A to oznacza, że ​​musi być dobrze zrobione, ponieważ jest nasycone.

Oto kilka wskazówek, dzięki którym kampania reklamowa uzyska dobry zwrot z inwestycji.

  1. Udostępnij swoje kampanie
    Cokolwiek robisz, pomyśl o wpływie, jaki będzie miało na ludzi, którzy to widzą. Czy będą go tak kochać, że trafią w przycisk "share" i rozpowszechnią dla ciebie słowo? Czy chcą, żeby ich przyjaciele i krewni to zobaczyli? Czy będzie "wirusowy?" Dobra kampania cyfrowa wymaga współużytkowania, aby zapewnić imponujący zwrot z inwestycji. Bez udostępniania pracujesz zbyt ciężko, by uzyskać kliknięcia i konwersje.
  2. Nie myśl w środku cyfrowej skrzynki
    Cyfrowa kampania właśnie to; kampania, która żyje w cyfrowym świecie. ALE, to nie musi być cała cyfrowa. Możesz generować filmy lub akrobacje filmowe, a następnie umieszczać je online. Możesz mieć kampanie wykorzystujące outdoor, partyzantkę i telefon. Dopóki kampania jest powiązana z cyfrową, może być tworzona na wiele sposobów.
  1. Analityka jest kluczowa
    Musisz uważnie monitorować swoje kampanie cyfrowe i być gotowym do działania zgodnie z tymi informacjami i oczywiście - w odpowiednim momencie. Jeśli niektóre części docelowych odbiorców po prostu nie reagują, przekaż pieniądze z kampanii na obszary, które mają się dobrze. Jeśli zauważysz negatywne reakcje i spadną kliknięcia, upewnij się, że masz gotowy plan.

Problemy z SPAM

Bez wątpienia znasz ten termin i jesteś jeszcze bardziej zaznajomiony z rzeczywistym produktem. SPAM wywodzi się z klasycznego szkicu Monty Pythona, w którym wszystko w menu w małej kawiarni zawierało spam. To bombardowanie spamem stało się synonimem sposobu, w jaki niechciane e-maile bombardują skrzynki odbiorcze konsumentów.

Kiedy marketing e-mailowy był stosunkowo nowy, SPAM był popularny. Jednak przepisy antyspamowe znacznie zmniejszyły ten ruch, a grzywny i inne kary zostały rozdane winnym. Nie powstrzymało to jednak całkowicie od tego, że Spamerzy stają się coraz bardziej wyrafinowani, a także szukają sposobów na pokonanie filtrów antyspamowych. To jest poczta śmieciowa cyfrowego świata.

Inną formą spamu jest phishing, który obejmuje błędne oszustwo 419. Jednak wykracza to poza sferę reklamy i jest czymś wysoce nielegalnym i potencjalnie niszczącym życie.

Daj klientom łatwą ścieżkę do rezygnacji z subskrypcji

Jeśli chodzi o temat SPAM, zrób wszystko, aby ułatwić klientom szybkie wypisanie się z listy mailingowej. Chociaż może wydawać się to sprzeczne z intuicją, nie chcesz tworzyć negatywnych doświadczeń. Ułatwienie rezygnacji pozostawi klienta pozytywnym wrażeniem. Mogą nadal kupować od ciebie, nawet jeśli nie dostaną twoich e-maili. Z drugiej strony, jeśli wrzucisz przycisk anulowania subskrypcji w wersji 6pt w środku garści legalnej kopii i sprawisz, że przeskoczą przez obręcze, aby opuścić listę, stracisz tego klienta na dobre.