Najlepsze odpowiedzi na pytania dotyczące pracy o najbardziej satysfakcjonujących doświadczeniach

Pytania z wywiadu na temat tego, co było najbardziej satysfakcjonujące i najmniej satysfakcjonujące w stosunku do poprzedniej pracy, mogą być trudne. Choć ważne jest, aby być uczciwym, równie ważne jest, abyś był dyplomatyczny i inteligentny w zakresie swoich odpowiedzi.

Dopasuj swoją odpowiedź do zadania

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zawsze bądź świadomy pracy, z którą rozmawiasz, i odpowiednio dostosuj swoją odpowiedź. Na przykład, jeśli ostatnia praca polegała na szeroko zakrojonej pracy telefonicznej w zakresie obsługi klienta, której nienawidziłeś, a jeśli rozmawiasz przez telefon, robiąc coś podobnego, to nawet niewielka część nowej pracy, nie wspominaj o tym.

Bez względu na pytanie, nie udzielaj całkowicie negatywnej odpowiedzi. Nie chcesz być interpretowany jako osoba negująca ogólnie pracę. Jeśli możesz wymyślić jakąkolwiek małą srebrną podszewkę związaną z najmniej satysfakcjonującą częścią twojej pracy, koniecznie wspomnij o tym. Jeśli nie możesz, być może nie jest to właściwy temat do rozmowy w wywiadzie.

Jeśli jest coś z nową rolą lub firmą, z którą przeprowadzasz wywiady, będzie to mało prawdopodobne, aby ta sytuacja była najmniej satysfakcjonująca, jest to dobra okazja, aby wskazać to jako część tego, co cię interesuje w tej pracy lub powiązać z twoją odpowiedzią. na pytanie, dlaczego chcesz tutaj pracować .

Zrobić listę

Poświęć trochę czasu, aby sporządzić listę kwalifikacji, których poszukuje pracodawca, i upewnij się, że obowiązki, które wymieniłeś jako najbardziej satysfakcjonujące, są zgodne. Upewnij się, że wyjaśniasz, dlaczego są one najbardziej satysfakcjonujące i wykorzystujesz okazję do podkreślenia konkretnych umiejętności lub talentów oraz wpływu, jaki mógłbyś mieć, niezależnie od tego, czy był on związany z kolegami, klientami, czy z firmą.

Zapytany o to, co najmniej satysfakcjonujące, upewnij się, że przyniesiesz coś, co nie będzie wymagane w nowej pracy i zawsze kończysz swoją odpowiedź pozytywnie. Można go ustawić jako coś, co było najmniej satysfakcjonujące w porównaniu do najbardziej satysfakcjonujących działań. Na przykład, jeśli przechodzisz z działu obsługi klienta na rolę recepcjonistki, możesz wspomnieć, że wiadomość e-mail o komunikacji była mniej przyjemna niż rozmowa z ludźmi, więc cieszysz się, że ta nowa pozycja wymaga więcej czasu przez telefon.

Mów o zadaniach lub okolicznościach, a nie o ludziach

Nawet jeśli twoi koledzy lub menedżerowie byli najgorszą częścią twojej ostatniej pracy, nie mów tak. Możesz omówić sposób, w jaki praca z tymi ludźmi była problematyczna. Na przykład w sytuacji, gdy twój były kolega był szczególnie zdezorganizowany i utknąłeś wykonując całą dokumentację. Jednym ze sposobów, aby o tym wspomnieć, jest to, że twoja stara praca wymagała tyle pracy papierkowej, że nie byłeś w stanie skupić się na podstawowych zadaniach samej pracy. Wywołuje to nieszczęście w sytuacji, która powstrzymywała cię od doskonalenia się w pracy, zamiast irytacji z kolegą.

Wymień rozwiązania

W idealnym świecie, co najmniej satysfakcjonujące dla twojej poprzedniej pracy było coś, co ty i twój menedżer byliście w stanie naprawić. Nawet jeśli nie zostały one zaimplementowane, warto wspomnieć o wszelkich możliwych rozwiązaniach, które wymyśliłeś, aby naprawić to, co było nie tak. Dzięki temu dowiesz się, że jesteś nastawiony na rozwiązania i pozytywny. I dlatego, że rozwiązanie nie zostało zaimplementowane podczas ostatniej pracy, nie oznacza, że ​​firma nie będzie tego rozważała, jeśli zaistnieje taka sama sytuacja.

Nie musisz udawać, że wszystko w twojej ostatniej pracy było niesamowite, ale rozmowa kwalifikacyjna nie jest porą, by wyładować wszystkie twoje żale.

Wspomnij tylko o kwestiach, które możesz wprowadzić pozytywnie, niezależnie od tego, czy chodzi o srebrną podszewkę, czy o rozwiązanie, które zostało zaimplementowane.

Dodatkowe pytania i odpowiedzi na pytania

Chociaż może to być najczęściej zadawane pytanie, nie jest to jedyne standardowe. Przygotuj się na rozmowę kwalifikacyjną, przeglądając typowe pytania dotyczące wywiadu i odpowiednie odpowiedzi, a także przygotowując pytania do zadawania pytań ankieterowi .