Dowiedz się, jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu na temat szefów

Większość rozmów kwalifikacyjnych obejmuje kilka pytań dotyczących twoich szefów - zarówno przeszłych, jak i przyszłych. Często zadawane pytania na temat przełożonych obejmują prośbę o opisanie najlepszego i najgorszego szefa, dla którego pracowałeś, czego oczekujesz od przełożonego, jak radzisz sobie z szefem, który się myli i inne pytania związane z relacjami z przełożonymi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak odpowiedzieć na pytania dotyczące wywiadu na temat szefów.

Odpowiedzi na pytania dotyczące poprzednich bossów

Przede wszystkim, nawet jeśli nie lubisz swojego szefa, nie mów tak! Nie mów nic negatywnego o swoich szefach, bez względu na to, jakie były twoje doświadczenia. Negatywność, obelgi i zniesławiające komentarze na temat złego szefa służą jako czerwona flaga dla menedżera ds. Zatrudnienia, który może zastanawiać się, co powiesz w przyszłości, jeśli zostaniesz zatrudniony.

Nie musisz kłamać o swoich poprzednich przełożonych. Bądź szczery, ale bądź pozytywny. Zastanów się nad odpowiedzią, aby rzucić światło na Twój profesjonalizm i wiedzę na temat okoliczności. To samo dotyczy firmy - jeśli nienawidziłeś pracy w firmie, zachowaj te informacje dla siebie.

Bądź bardzo ostrożny, w jaki sposób reagujesz

Dlaczego ważne jest, aby pamiętać o tym, co mówisz? Jest tak wiele powodów. Na przykład stary szef może być przyjacielem lub znajomym osoby przeprowadzającej wywiad, zwłaszcza jeśli są w tej samej branży. Lub może on być klientem lub klientem Twojej przyszłej firmy.

Jeśli spalisz ten most, prawdopodobnie zniszczysz szansę na zdobycie pracy.

Jeśli zostaniesz zapytany o sytuację z szefem, którego nie lubisz, wstrzymaj oddech, zatrzymaj się na chwilę i przygotuj swoją odpowiedź w pozytywny lub przynajmniej neutralny sposób. W tym momencie ważna może być reakcja emocjonalna na tego typu pytania.

To nie jest czas, aby oderwać się od klamki i denerwować lub wdawać się w zbyt wiele szczegółów na temat tego, jak zły jest twój szef.

Ramię winę i wzrost

Jeśli o tym pomyśleć, zawsze są co najmniej dwie strony każdej historii. Czy miałeś konflikt z przełożonym? Nieporozumienia dotyczące Twojej pracy? Po pierwsze, zdaj sobie sprawę, że prawie wszyscy pracownicy mają jakąś różnicę w opiniach ze swoim kierownikiem, co jest normalną częścią związku, pracy lub nieobecności.

Dlatego zupełnie rozsądnie jest mówić o tej sytuacji. Przekaż, czego się nauczyłeś i jak rozwiązano problem. W rzeczywistości zdania odmienne mogą być pozytywne, ponieważ prowadzą do burzy mózgów oraz nowych pomysłów i rozwiązań, które wspierają firmę. Być może mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób różnica opinii doprowadziła do jakiejś poprawy.

Oto jedno podejście do podejmowania osobistej odpowiedzialności

Nie widziałem się z moim ostatnim szefem, co doprowadziło do załamania komunikacji. Teraz jednak zdaję sobie sprawę, że było to również spowodowane brakiem doświadczenia w branży i obawiałem się, że zadawanie pytań będzie postrzegane jako słabe i wskaże, że nie byłem w stanie wykonać tej pracy.

Teraz nauczyłem się od razu zadawać pytania, jeśli potrzebuję dalszych wyjaśnień, a to świadczy o mojej inicjatywie i poświęceniu dla prawidłowego wykonania pracy.

Taka odpowiedź w lepszy sposób poprawia sytuację i pokazuje, że w rezultacie poprawiła się. Chociaż jest jasne, że nie zgadzasz się z szefem, nie rzuciłeś go w negatywne światło.

Wywiad Pytania i odpowiedzi na temat szefów
Chcesz więcej przykładów? Oto przykładowe pytania dotyczące wywiadu dotyczące menedżerów i niektóre z najlepszych odpowiedzi. Przejrzyj te pytania i odpowiedzi i wybierz te, które odnoszą się do twoich poprzednich sytuacji, dostosuj je do swoich potrzeb i przećwicz odpowiadając na te pytania.

Chociaż zajmujemy się kwestią szefów, ważne jest znalezienie tego, który jest odpowiedni dla Ciebie, gdy rozważasz nową pracę, zwłaszcza jeśli miałeś kiedyś okropnych szefów. Oto, jak znaleźć najlepszego szefa do pracy .