Jak napisać ukierunkowane CV

Jakie są ukierunkowane życiorysy i dlaczego osoby poszukujące pracy powinny z nich korzystać? Ukierunkowane CV skupia się na konkretnym otwarciu pracy. Celem tego CV jest podkreślenie umiejętności i doświadczeń związanych z konkretną pozycją. Podczas wysyłania ukierunkowanych życiorysów życiorys zostanie poddany edycji lub przerobieniu dla każdego zadania, do którego kandydat się stosuje.

Ponadto, ukierunkowany list motywacyjny jest zwykle napisany, aby towarzyszyć CV po złożeniu wniosku o pracę.

Po co pisać ukierunkowane CV?

Przystosowanie CV do każdej pozycji, o którą się ubiegasz, wymaga trochę czasu i wysiłku, ale pomaga bardzo łatwo zatrudnić menedżerów i ktokolwiek inny widzi Twoje CV, że jesteś dobrym kandydatem na to stanowisko. Dostosowywanie CV pozwala pokazać kwalifikacje, osiągnięcia i poszczególne aspekty historii pracy, które ściśle odpowiadają wymaganiom wymienionym w opisie stanowiska.

Należy pamiętać, że im więcej dostosujesz i dostosujesz CV, tym większe ryzyko wprowadzenia błędu lub literówki; zawsze należy uważnie sprawdzić, przed wysłaniem CV do pracodawcy.

Ponieważ wszelkie zmiany wymagają czasu, upewnij się, że praca jest rzeczywiście dobrze dopasowana, a firma prawdopodobnie będzie otwarta na Twoją aplikację, zanim poświęcisz czas na spersonalizowanie swojego CV na określone stanowisko. Oto informacje, jak określić, czy praca jest dobrze dopasowana .

Jak napisać ukierunkowane CV

Opcja nr 1 - Edytuj podsumowanie lub profil
Nie musisz przepisywać całego swojego CV, aby było ono skierowane na określoną pozycję. Czasami kilka drobnych aktualizacji w kluczowych sekcjach CV może mieć ogromny wpływ na określenie twoich mocnych stron. Pierwszym krokiem jest uważne zapoznanie się z opisem stanowiska pracy, aby mieć pewność, że pozycja jest dla ciebie odpowiednia i wiedzieć, jakie cechy i umiejętności warto podkreślić w swoim CV.

Najprostszym sposobem kierowania CV (bez przepisywania całego CV) jest uwzględnienie podsumowanie CV podsumowań , sekcji Profilu lub Punktów Kariery u góry CV.

Przejrzyj opis zadania, a następnie przejrzyj swoje CV. Skorzystaj z doświadczenia, referencji i wykształcenia, które najlepiej pasują do ogłoszenia o pracę i umieść je w sekcji Podsumowanie kwalifikacji u góry CV. Następnie wypisz swoje doświadczenia w odwrotnej kolejności chronologicznej, tak jak w tradycyjnym CV.

Opcja nr 2 - Napisz niestandardowe CV
Inną opcją dostosowywania CV jest edycja CV, dzięki czemu Twoje umiejętności i doświadczenie są jak najbardziej zbliżone do opisu stanowiska lub wymagań dotyczących ogłoszeń o pracę.

Weź słowa kluczowe użyte w ogłoszeniu o pracy i wprowadź je do swojego CV. Oto, jak rozszyfrować ogłoszenie o pracę , aby wiedzieć, czego szuka pracodawca.

Przykład dopasowania CV przy wysłaniu ogłoszenia

Przykładowa pomoc z pożądaną reklamą z ukierunkowanym CV

Poniżej znajduje się przykład zamieszczania ofert pracy wraz z życiorysem próbnym napisanym specjalnie w celu ubiegania się o tę pozycję. Możesz zobaczyć, jak autorka CV upewniła się, że jej podświetlone umiejętności są dokładnie tym, czego szuka pracodawca.

Przykładowa pomoc Wanted Ad for Human Resources Manager
Zwerbuj wszystkich zwolnionych i niezwolnionych pracowników. Zapoznaj nowych pracowników z organizacją. Projektuj i wdrażaj programy szkoleniowe i rozwojowe dla personelu. Zarządzaj inicjatywami utrzymania pracowników.

Zarządzaj wszelkimi odszkodowaniami, świadczeniami i programami finansowanymi przez państwo, w tym przetwarzaniem zgłoszeń, wypowiedzeń, bezrobocia i roszczeń pracowniczych. Odpowiedzialny za przestrzeganie państwowych i federalnych przepisów prawa pracy. Służyć jako administrator COBRA dla firmy. Członek zespołu negocjacyjnego i zarządzania kontraktem związkowym.

Menedżer zasobów ludzkich Wybrana wznowiona próbka

Poniżej znajduje się przykładowy życiorys kierowany do powyższego ogłoszenia o pracę. Jak widać Podsumowanie kwalifikacji ściśle koreluje z ofertą pracy.

Wznów podsumowanie kwalifikacji

Ukierunkowane CV dla menedżera zasobów ludzkich
Przejrzyj pełne ukierunkowane CV.

Ukierunkowane listy motywacyjne

Oprócz kierowania na swoje CV, będziesz musiał skierować swój list motywacyjny w podobny sposób. Ponownie, weź umiejętności, które pasują do kryteriów pracy i wyróżnij je. Będziesz musiał pokazać menedżerowi ds. Zatrudnienia, że ​​jesteś kwalifikowanym kandydatem. Zostanie mu tylko kilka sekund, aby przekonać go, że należy wziąć udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Pisanie listów motywacyjnych
Jak napisać skierowany list motywacyjny, który sprawi, że twoja aplikacja zostanie zauważona.