Wskazówki dotyczące powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim

Kiedy po raz pierwszy rozpoczynasz urlop macierzyński , możesz odczuwać, że będziesz miał prawie nieskończoną ilość czasu poza biurem. Ale zbyt szybko te tygodnie lub miesiące urlopu dobiegają końca, a powrót do życia w miejscu pracy może być trudnym dostosowaniem.

Wskazówki dotyczące powrotu do pracy po urlopie macierzyńskim

Jeśli zbliżasz się do końca urlopu macierzyńskiego, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci przygotować się do powrotu do pracy.

Połącz się z biurem

Jeśli minęło trochę czasu, odkąd pomyślałeś o pracy, zrób sobie przysługę: łatwość w kulturę pracy. Natychmiastowe przełączanie się z dni spędzonych całkowicie z dzieckiem na porę między pracą w biurze a rodzicielstwem jest drażniące i prawdopodobnie nie jest dobre dla ciebie jako rodzica lub pracownika. Wykonaj wcześniejszą pracę przed pierwszym dniem w biurze, aby przejście stało się bardziej płynne.

Jeśli twój dział HR nie był jeszcze w kontakcie, skontaktuj się z nami. Ludzie w dziale zasobów ludzkich mogą przekazać ci ważne informacje, takie jak najlepsza data powrotu do biura, gdzie znajduje się pokój laktacyjny, oraz inne dobrze znane szczegóły dotyczące dokumentacji i powrotu do codziennej rutyny pracy .

Staraj się wrócić do biura pod koniec tygodnia. Oprzyj się pokusie, aby powrócić do pierwszego dnia w biurze w poniedziałek: cały tydzień w biurze to trudne przejście.

Czwartkowa lub piątkowa data powrotu pozwoli Ci spędzić weekend na ponownej kalibracji i naprawieniu ewentualnych problemów związanych z opieką nad dziećmi, planowaniem itp.

Jeśli zasoby ludzkie jeszcze tego nie zrobiły, powiedz swojemu żłobkowi swoją pierwszą planowaną datę powrotu do biura. Może to być dobra okazja do podzielenia się wszelkimi zmianami harmonogramu, które mogą wystąpić w wyniku opieki nad dziećmi, pompowania lub czegokolwiek innego.

Nie wiesz, jak skontaktować się ze swoim menedżerem w sprawie zmian w harmonogramie urlopu macierzyńskiego? Zobacz przykładową wiadomość e-mail .

Dobrym pomysłem jest pomocny obiad lub porcja kawy u kierownika lub współpracowników kilka tygodni przed powrotem do pracy. Spotkania osobiście dają możliwość nadrobienia plotek o pracy, poznania nowych projektów i poczucia ponownego zaangażowania w pracę. Jeśli nie możesz spotkać się z ludźmi z wyprzedzeniem, pamiętaj, aby priorytetowo potraktować ich w biurze jako osobę kontaktową. Jeśli nie było cię przez trzy miesiące na urlopie macierzyńskim, wiele mogło się zmienić.

Czy będziesz pompował w biurze? Przed powrotem do pracy upewnij się, że czujesz się komfortowo. Sięgnij do zasobów ludzkich i współpracowników, aby ustalić, gdzie możesz pompować w swoim miejscu pracy. (Należy zauważyć, że ustawa o przystępnej cenie obejmuje przepis dotyczący karmienia piersią: urzędy muszą zapewnić zarówno miejsce w toalecie, jak i rozsądną ilość czasu dla matek do odciągania mleka.) Możesz chcieć zablokować czas w kalendarzu na pompowanie jako cóż, więc nie kończysz nieoczekiwanej rezygnacji ze spotkań

Upewnij się, że Ty i Twoja rodzina jesteście gotowi na swój powrót

Zanim będziesz mógł wrócić do świata pracy, musisz się upewnić, że jesteś przygotowany w domu. Oznacza to wszystko, od zorganizowania opieki nad dziećmi (i opieki zastępczej) do wymiany spodni jogi na garnitury.

Zanurz się głęboko w szafie i wyciągnij bluzki, spodnie i spódnice. Spróbuj ubrań, aby sprawdzić, czy nadal pasują do siebie, ponieważ zarówno ciąża, jak i karmienie piersią mogą zmienić Twoją sylwetkę. Ułóż ubrania, które jeszcze nadają się do pracy, w widocznym miejscu w szafie, aby poranki były łatwiejsze; jeśli to konieczne, kup nowe stroje.

Przygotuj się na nową poranną rutynę: zaplanuj jazdę próbną wraz z ustawianiem alarmu, zrzucaniem dziecka na opiekę nad dzieckiem i dojazdem do biura. Przygotowywanie się rano z dzieckiem - pakowanie torby na przedszkole, opuszczanie jej, pożegnanie z istotnym pożegnaniem, karmienie piersią - może zająć więcej czasu niż poranna rutyna kawy w biegu.

Przebieg próbny da ci czas na wypracowanie wszelkich luk w opiece nad dzieckiem i rozwój nowej rutyny z dzieckiem i drugim rodzicem Twojego dziecka.

To nieuniknione, że będzie dzień - prawdopodobnie w tym samym dniu, co ważne spotkanie, termin lub prezentacja - że twoje dziecko będzie chore i potrzebuje ciebie. Przygotuj się na tę chwilę, zanim się pojawi. Zaplanuj z innymi znaczącymi osobami, które będą głównym kontaktem do przedszkola lub Twojej niania. Jeśli konieczny jest nieoczekiwany odbiór, kto będzie odpowiedzialny? Ustalić strategię choroby chorego dziecka, wizyty u lekarza i inne zdarzenia, które mogą wymagać nieoczekiwanego opuszczenia pracy. Opracuj też listę potencjalnych opiekunów - każdego z teściów, rodziców lub opiekunki - którzy mogą odebrać zwolnienie, jeśli zarówno ty, jak i twój małżonek, odbędziecie pilne spotkania w dniu, w którym zaplanowane są strzały dziecka.

Podobnie jak te pierwsze dni z dzieckiem mogły być wyzwaniem, wczesne dni w biurze mogą być trudne. Możesz być pełen emocji - i to jest w porządku! Zastanów się, jak ułatwić sobie to przejście. Możesz na przykład zaplanować codzienne zameldowanie - czat, tekst lub czat wideo - z opiekunem Twojego dziecka. A może to kwestia pakowania zdjęcia do biura.