Jak zdobyć pracę jako stylista włosów

Porady dotyczące poszukiwania pracy dla stylistów fryzur

Czy jesteś zainteresowany pracą jako fryzjer? Czy praca w salonie jest pomysłem na idealną pozycję? Oto wymagania dotyczące wykształcenia i pracy, informacje o wynagrodzeniach oraz wskazówki dotyczące znalezienia pracy i zatrudnienia na stanowisku fryzjera.

Wymagania dotyczące stylistów fryzur

Fryzjerka jest jednym z zadań, do których możesz szybko się zakwalifikować . Będziesz zobowiązany do ukończenia programu szkoleniowego zatwierdzonego przez państwo, który zwykle trwa 9 miesięcy lub dłużej.

Państwa potrzebują od 1000 do 1600 godzin praktyki i teorii, aby uzyskać licencję.

Niektóre osoby osiągają pełne wykształcenie. Programy dla fryzjerów obejmują metody barwienia włosów, kondycjonowania, kształtowania, szamponowania i stylizacji, a także regulacje prawne i etykę zawodową. W niektórych programach uwzględniono także zarządzanie i sprzedaż.

Wszystkie 50 stanów wymaga licencjonowania fryzjerów. Po ukończeniu zatwierdzonego programu szkoleniowego kandydaci muszą zdać pisemny test, a czasem przeprowadzić test umiejętności fryzjerskich lub przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną. Oto informacje o średnich zarobkach dla fryzjerów, stylistów fryzur i kosmetologów.

Umiejętności stylista włosów

Styliści fryzur potrzebują ręcznej zręczności, aby precyzyjnie ciąć włosy. Powinieneś mieć dobrze rozwinięte poczucie estetyki, aby polecać style, które podkreślają pozytywne cechy Twoich klientów.

Styliści fryzur potrzebują kreatywnego talentu i zdolności adaptacyjnych, aby podążać za trendami w stylizacji i stosować je do różnych głów włosów.

Styliści powinni być zadbani i modelować atrakcyjne fryzury, aby wzbudzić zaufanie klientów.

Będziesz potrzebować solidnych umiejętności interpersonalnych, aby ustanowić komfortowe relacje z klientami. Umiejętności prowadzenia rozmów i słuchania są niezbędne do oceny preferencji klientów. Umiejętności związane ze sprzedażą i obsługą klienta pomogą stylistom promować usługi dla klientów i zachęcać do powtarzania działalności.

Umiejętności rozwiązywania problemów są wymagane do naprawienia wadliwych cięć i radzenia sobie z klientami, którzy mają trudne do ukształtowania włosy. Fizyczna wytrzymałość jest potrzebna, aby wytrzymać długie godziny postoju przy obsłudze klientów. Oto lista umiejętności fryzjerskich. Pamiętaj o włączeniu ich do swoich CV i listów motywacyjnych i wspomnij o nich podczas składania podania o pracę.

Przykłady CV i listów motywacyjnych

Twoje CV i list motywacyjny powinny pokazywać wszystkie twoje umiejętności. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć pracę jako fryzjerka.

Utwórz portfel

Wykazanie umiejętności cięcia włosów w atrakcyjny i atrakcyjny styl jest ważnym krokiem w procesie poszukiwania pracy dla stylistów. Stworzenie realnego portfela to skuteczny sposób pokazania, jak zmieniłeś włosy w przeszłości.

Podejmij jakość przed i po zdjęciach klientów, których obsługiwałeś i włącz ich do swojego portfela. Bezpieczne rekomendacje od kierowników salonów i referencje od zadowolonych klientów i dołączanie ich do zdjęć. Rozważ zaprezentowanie swojego portfolio za pośrednictwem strony internetowej, dzięki czemu możesz dołączyć adres do swojego CV lub wygodnie pokazać swoje portfolio pracodawcom na iPadzie lub innych urządzeniach mobilnych.

Użyj swojej sieci kontaktów

Nawiązywanie kontaktów z właścicielami salonów i stylistami jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie poszukiwania pracy w terenie. Zacznij od właścicieli salonów / stylistów, których znasz i uzyskaj rekomendacje od znajomych do salonów, które często odwiedzają. Skontaktuj się z instruktorami ze swojej szkoły kosmetycznej i poproś o wprowadzenie do specjalistów, których znają. Podejdź do tych osób i zapytaj, czy mogą się z tobą spotkać, aby przekazać informacje zwrotne na temat twojego portfela.

Zgłosić się osobiście

Znajdź salony w preferowanym miejscu pracy i odwiedzaj je w godzinach, kiedy salon nie jest zajęty. Poproś o rozmowę z menedżerem / właścicielem. Zapytaj, czy mogą one być dostępne do szybkiego przeglądu twojego portfela teraz lub w późniejszym terminie. Poproś o przedstawienie zaleceń lub listu polecającego od instruktora lub poprzedniego salonu, w którym pracowałeś.

Wyszukiwanie ofert online

Stuknij wyspecjalizowane serwisy kosmetyczne, takie jak behindthechair.com i salonemployment.com, aby zabezpieczyć oferty pracy w terenie. Szukaj miejsc pracy takich jak Indeed.com i Simplyhired.com według słów kluczowych, takich jak "fryzjer" i "fryzjer", aby wygenerować więcej ofert pracy.

Wywiady dla stylistów fryzur

Właściciele i menedżerowie salonów będą zainteresowani Twoją zdolnością generowania biznesu dla swojego salonu. Jeśli pracowałeś w salonie, upewnij się, że możesz opisać wielkość firmy, którą przyciągasz, ze szczególnym odniesieniem do stałych klientów. Jeśli pracowałeś w innych lokalnych salonach i miałeś księgę klientów, którzy mogą śledzić cię do nowego pracodawcy, ta informacja może być dość przekonująca.

Przygotuj się na pytania dotyczące najnowszych fryzur. Często będziesz pytany o to, które style i zabiegi są twoimi ulubionymi i / lub które najlepiej możesz wykonać. Użyj swojego portfolio, aby wzmocnić to, co zapewniasz.

Często będziesz pytany o swoje podejście do klientów, dlatego przygotuj się do dzielenia się informacjami i przykładami na temat tego, jak angażować klientów i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Typowe pytania dotyczące wywiadu fryzjerstwa, na które będziesz proszony

Sposób interakcji z osobą przeprowadzającą wywiad będzie tak samo cenny jak to, co mówisz w wywiadzie dla pracy fryzjera. Wystawiaj ciepło i życzliwość, a uśmiechasz się do swoich rozmów. Menedżerowie salonów i właściciele salonów będą chcieli sprawdzić, czy jesteś typem osoby, którą klienci będą lubić na poziomie osobistym. Pokaż jakiś styl w sukience i oczyść swoje włosy i makijaż w nienaganny sposób.

Następny wywiad

Skomponuj odręczny list z podziękowaniem i dostarcz go do salonu tak szybko, jak to możliwe po rozmowie kwalifikacyjnej. Lub, jeśli masz mało czasu, wyślij wiadomość e-mail z podziękowaniami . Podkreśl, dlaczego uważasz, że jesteś niesamowicie sprawny dla tego salonu, powiedz, że naprawdę podoba ci się ta praca i dziękuj im za poświęcony czas.