Słowa i wyrażenia, których należy unikać przy wyszukiwaniu zadań

Jest kilka rzeczy, które powinieneś powiedzieć, gdy poszukujesz pracy, i są inne, które są lepiej pozostawione niezapowiedziane. Zawsze ważne jest, aby wyszukiwanie pracy było pozytywne , nawet jeśli nie czujesz się dobrze z samym sobą lub z koniecznością znalezienia nowej pracy.

Negatywność jest łatwa do zdobycia podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a pracodawcy nie chcą zatrudniać negatywnych, marudnych lub trudnych ludzi. Jest pozytywna siła, a firmy chcą zatrudniać pracowników, którzy starają się patrzeć na jasną stronę i unikać narzekań.

Słowa, których używasz podczas spotkań networkingowych i wywiadów, powinny odzwierciedlać pozytywną perspektywę, a także entuzjazm dla bycia rozważanym na stanowisko lub skierowanie.

Jeśli spotkasz się z negatywnym wynikiem, jeśli Twoja zdolność do prowadzenia rozmowy jest ograniczona lub jeśli twoje słownictwo jest przerywane przez slang, akronimy i zbyt wiele wypełnień, takich jak "umm" lub "lubię" lub "wiesz", to nie będzie zrobić najlepsze wrażenie.

Co powiedzieć podczas wywiadów i pracy w sieci

To, co można powiedzieć o kontaktach w sieci i menadżerach zatrudniania, jest stosunkowo proste. Ważne jest, aby zachować profesjonalność i unikać wszystkiego, co jest zbyt osobiste.

Osoba przeprowadzająca rozmowę nie musi wiedzieć o swoim życiu osobistym, rodzinie, znajomych, polityce ani o czymkolwiek innym, niezwiązanym z zatrudnieniem. Osoba przeprowadzająca wywiad może zadawać pytania typu: "Z czego jesteś pasjonatem ?" Aby dowiedzieć się więcej o Tobie i jak dopasować się do kultury firmy , ale pozwól im ją najpierw przedstawić.

Następnie starannie odpowiadaj na wszelkie pytania, koncentrując się w jak największym stopniu na pracy.

Nie trzeba zgłaszać danych osobowych. Zbyt częste udostępnianie może utrudnić uzyskanie zatrudnienia, jeśli podniesie czerwoną flagę o dostępności lub kwalifikacjach do pracy. Najważniejsze jest to, że menedżer ds. Rekrutacji chce wiedzieć, dlaczego kwalifikujesz się do tej pracy , i to właśnie powinieneś podkreślić w swoich rozmowach.

Poświęć czas, aby dopasować swoje kwalifikacje do pracy i skup się na swoich najsilniejszych kwalifikacjach.

Dzięki kontaktom sieciowym to zależy. Gdy spotykasz się lub rozmawiasz z osobą kontaktową, obowiązują te same zasady, co przy rozmowach o dane osobowe z ankieterem. Zachowaj to profesjonalnie. Jeśli znasz osobę, z którą łączysz się osobiście i dobrze, możesz udostępniać więcej.

Poświęcenie czasu na przygotowanie i właściwe połączenie zapewni, że każde spotkanie networkingowe będzie udane .

Czego nie mówić podczas poszukiwania pracy

Jednym z największych błędów osób poszukujących pracy nie jest odświeżenie umiejętności komunikacyjnych przed spotkaniami i rozmowami kwalifikacyjnymi. Jednym z kryteriów, jakich używają pracodawcy przy wyborze kandydatów do zatrudnienia, jest umiejętność dobrej komunikacji, a kandydatowi, który nie posiada podstaw, będzie trudniej uzyskać zatrudnienie.

Czego nie powinieneś mówić, gdy szukasz pracy? Jakie warunki sprawią, że pracodawca pomyśli dwa razy o zatrudnieniu Ciebie? Słowa i wyrażenia, aby uniknąć używania pasować do dwóch kategorii.

Istnieją tematy, które powinny być niedostępne w rozmowach z potencjalnym pracodawcą lub nawet z kontaktem w sieci, na przykład:

Istnieją również terminy, które są częścią codziennej rozmowy, ale nie spotykają się dobrze, gdy omawiasz zatrudnienie z menedżerem ds. Zatrudnienia. Nawet "niesamowite" lub "ale" może przerwać przepływ rozmowy.

Oto kilka słów i zwrotów, które sprawiają, że menedżer ds. Rekrutacji żartuje:

Wskazówki dotyczące utrzymywania tego profesjonalizmu podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Pozbądź się słów wypełniacza. Może być trudno wyeliminować niektóre niepotrzebne słowa, których używasz cały czas z zawodowego słownictwa, ale jeśli ćwiczysz, wkrótce będziesz w stanie mówić płynniej w profesjonalnym otoczeniu.

Wskazówka: jeśli będziesz słuchać siebie, usłyszysz, jak często używasz wypełniaczy. To może być dobry sposób na rozpoczęcie eliminowania ich z profesjonalnych rozmów.

Używaj właściwej gramatyki i unikaj slangu. Jest to szczególnie ważne, jeśli jesteś w roli, w której umiejętności komunikacji biznesowej są niezbędne. Będziesz reprezentował swojego pracodawcę, a organizacja będzie oczekiwać, że będziesz w stanie prowadzić dyskusję na wysokim szczeblu.

Wskazówka: Ćwicz odpowiadanie na pytania i rozmawiaj w pełnych zdaniach. Poproś znajomego lub członka rodziny, aby pomógł lub nagrał rozmowę, aby dowiedzieć się, co możesz poprawić. Im wygodniej omawiasz swoje kwalifikacje, tym łatwiej będzie.

Poświęć czas na odpowiedź. Nawet jeśli możesz czuć, że musisz natychmiast wypowiedzieć odpowiedź na wywiad, nie musisz tego robić. Można zaakceptować odpowiedź i wiedzieć, co powiesz, zanim zaczniesz mówić.

Wskazówka: poczekaj sekundę lub dwie, zanim zaczniesz mówić. Łatwiej będzie skupić się na tym, co chcesz powiedzieć, kiedy dasz sobie trochę czasu na wyrażenie go.

Wskazówki, jak zachować pozytywny wynik

Te wskazówki pomogą ci zachować pozytywny wynik podczas rozmów kwalifikacyjnych i pozwolą ci zrobić najlepsze wrażenie na pracodawcy, nawet jeśli musisz oszukiwać trochę, aby to zrobić. Sprawdź także 25 rzeczy, których nie powinieneś mówić podczas rozmowy kwalifikacyjnej, jeśli chcesz przejść do następnej rundy rozmów kwalifikacyjnych lub zabezpieczyć ofertę pracy.