Dowiedz się, jak promować swoją muzykę w Internecie

Wykonaj te 10 inteligentnych kroków, aby usłyszeć muzykę

Wiesz, że musisz robić promocję muzyki online, ale liczba opcji dostępnych do wykonania pracy może być wręcz przytłaczająca. Ten poradnik przeprowadzi Cię przez kolejne kroki, które musisz wykonać, aby przygotować strategię promocji muzyki w Internecie, która będzie dla Ciebie skuteczna. Nie ma jednego planu, który będzie działał dla wszystkich, ale te kroki pomogą Ci znaleźć właściwą drogę.

10 inteligentnych kroków do promocji muzyki online

  1. Poważne informacje o promocji: Pocałunek śmierci za promocję muzyki w Internecie to myśl, że wszystko, co musisz zrobić, to wymyślić kilka profili online i poczekać, aż fani zaczną napływać. Jest droga, droga (droga) za dużo muzyki do internetu narzędzia promocji dostępne do tego, abyś bezinteresownie wszedł w ten proces. Nie możesz też pozwolić, aby zarządzanie swoją obecnością w Internecie było jedyną rzeczą, którą robisz w swojej karierze muzycznej. Zdecyduj z góry, że poświęcisz trochę czasu na opracowanie strategii i że będziesz opierać się pokusie lollygagowania na Facebooku przez cały dzień i udawać, że to działa. Ahem.

  1. Znajdź swoich fanów: dzięki tak wielu narzędziom promocyjnym możesz mieć pewność, że twoi fani nie są na wszystkich . Ponieważ musisz uprościć pracę związaną z promocją muzyki online , musisz być selektywny w kwestii witryn, z których korzystasz, a na górze listy powinny znajdować się witryny, na których gromadzą się Twoi fani. Indie rockowcy nie muszą publikować swoich filmów w World Star Hip Hop, a krajowi artyści nie powinni próbować wysadzać w powietrze Pitchfork. Nie wiesz, gdzie są Twoi fani? Więc gdzie jesteś? Szanse są takie, że twoje własne nawyki netto są dobrym przewodnikiem.

  2. Opracuj dwie strategie: Kiedy mówimy o promocji muzyki w Internecie, tak naprawdę mówimy o dwóch rzeczach - uzyskiwaniu recenzji i innych informacji na blogach i w czasopismach internetowych, podobnie jak promocja, którą otrzymasz w mediach drukowanych, oraz własna praca promocyjna, która obejmuje interakcja z Twoimi fanami, zwykle za pomocą mediów społecznościowych . Dla każdego potrzebujesz innego planu. Ale więcej na ten temat poniżej ...

  1. Strategia pierwsza - Media online: Wbrew powszechnej opinii, uzyskanie rzeczywistego zasięgu - recenzje i wywiady - dla twojej muzyki online niewiele różni się od tej w świecie druku. W rzeczywistości może być łatwiej. Potrzebujesz muzyki, informacji prasowej i bazy danych kontaktów. Ta ostatnia jest najtrudniejszą częścią, jeśli nigdy wcześniej nie robiłeś żadnego promo, ale nie ma tajemnicy. Odłóż na bok po południu, zrób listę stron / blogów, które Ci się podobają i utwórz arkusz kalkulacyjny, który zawiera informacje kontaktowe dla nich. To nie jest efektowne, ale to dobra inwestycja czasu. Teraz skontaktuj się z nimi, przygotuj tonację i rozpocznij dialog. Więcej informacji poniżej.

  1. Strategia druga - interakcja z fanami: w tej części zaczynasz korzystać z serwisów społecznościowych. Pamiętasz, kiedy znalazłeś swoich fanów online, w drodze powrotnej w kroku drugim? W tym kroku wykorzystasz te informacje. Daj swoim fanom coś wartościowego w sieciach społecznościowych, pozwól im na proces nagrywania, powiedz im, kiedy piszesz nowe piosenki i tak dalej. Będą cieszyć się słyszeniem o twoim codziennym życiu raz na jakiś czas, ale pamiętaj, aby również dostarczyć towar. Więcej informacji poniżej.

  2. Promuj część codziennej rutyny online: poświęć trochę czasu każdego dnia, aby zarządzać swoją obecnością w Internecie - po prostu nie rób tego przez cały dzień. Do pisania postów w mediach społecznościowych, które będą publikowane przez cały dzień lub kilka dni, możesz użyć harmonogramu postów. Następnie ustaw czas na interakcję z odpowiedziami, które będą wysyłane przez fanów.

  3. Uzyskaj więcej informacji o kontaktowaniu się z prasą:

  4. Więcej informacji na temat witryn społecznościowych:

  5. Mieć stronę internetową: Nie zapomnij o stworzeniu i utrzymaniu własnej strony internetowej! Nie ma nic, co mogłoby zastąpić twoją własną stronę internetową, by kontrolować twoją wiadomość i tworzyć obraz.
  1. Zaangażuj swoich fanów dzięki gratisy i biuletynom: Jednym ze sposobów na dalsze angażowanie fanów - i zebranie większej ilości informacji na ich temat, abyś mógł celować w strategię promocji - jest rezygnacja z niektórych towarów w zamian za 411. Na przykład, możesz bezpłatnie pobrać w zamian za zapisanie się do newslettera. W zależności od tego, w jaki sposób organizujesz swoją rejestrację biuletynu, możesz uzyskać adresy e-mail, ulubione strony internetowe, lokalizacje geograficzne - prawdziwy jackpot informacji marketingowych. Dodatkowo, Twój biuletyn to jeszcze jedno narzędzie, dzięki któremu Twoi fani będą w pętli.