Jak znaleźć pracę Powrót do szkoły

Kiedy szkoła jest w trakcie sesji, jest to dobry czas na poszukiwanie pracy dla licealisty i studenta poszukującego pracy. Poszukujący pracy poszukujący zatrudnienia mogą wkrótce znaleźć jeszcze więcej opcji pracy w niepełnym wymiarze godzin .

Czy mieszkasz w miasteczku uniwersyteckim? Jeśli tak, to wiedz, że pracodawcy wkrótce zwiększą zatrudnienie, gdy uczniowie wracają do kampusu. Ale nawet jeśli mieszkasz poza szkołą, masz wiele możliwości zatrudnienia.

Na przykład wielu pracowników latających wraca do szkoły i będzie musiało zrezygnować z pracy sezonowej , co może oznaczać więcej ofert pracy.

Snagajob, wiodąca, godzinna strona pracy dla osób poszukujących pracy i pracodawców, spędza dużo czasu na rozmowach z pracodawcami i słuchaniu od członków Snagajob Hired o tym, co działa, a co nie. Zdobyli kilka poufnych wskazówek, które pomogą uzyskać pracę, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz i co chcesz robić w pracy.

Kim Costa, Snagajob Job Search Coach, ma kilka porad dla pracowników, którzy szukają idealnej pracy z powrotem do szkoły. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

Wskazówki dotyczące znalezienia pracy z powrotem do szkoły

Bądź proaktywny. Jest szansa, że ​​wiesz o firmie, która albo traci pracowników do szkoły, albo która będzie podnosić zatrudnienie na jesień. Sprawdź online, aby zobaczyć, które miejsca są reklamą. Wejdź do sklepów i restauracji i zapytaj, czy potrzebują dodatkowej pomocy.

Poinformuj wszystkich swoich znajomych i rodzinę, że szukasz pracy i poproś, aby zwracali na ciebie uwagę. I nie przestawaj patrzeć dopóki nie dostaniesz pracy. Często słyszymy od osób poszukujących pracy, że zastosowali się do kilku zadań, a następnie czekali, aż usłyszą, zanim zaczną szukać ponownie.

Nie zakładaj, że jedna z aplikacji, które już przesłałeś, pomoże ci w znalezieniu pracy.

Nie chcesz przegapić okazji, czekając, aby usłyszeć z powrotem coś, co może się wydarzyć lub nie.

Sprawdź w swojej szkole. Jeśli jesteś w liceum lub college'u, pomyśl o wykorzystaniu swojej szkoły jako źródła informacji, kto zatrudnia. Na terenie kampusu może istnieć praca, która doskonale pasuje do harmonogramu upałów.

Lub, twój doradca zawodowy może mieć połączenie z lokalnym biznesem, który zatrudnia studentów. Chodzenie do szkoły i posiadanie pracy może być działaniem równoważącym, a praca, która ma związek z twoją szkołą, ma doświadczenie w utrzymaniu tej równowagi.

Myśl poza normą. Oferty pracy w restauracjach i handlu detalicznym najprawdopodobniej będą miały otwory, które są idealne dla studentów z elastycznymi godzinami pracy. Ale są inne branże, które będą podnosić zatrudnienie w roku szkolnym. Sprawdź codzienne programy i programy back-to-school. Pomyśl o usługach i organizacjach, które najprawdopodobniej będą bardziej ruchliwe, gdy szkoła wróci do sesji, i kieruj reklamy na te firmy w swoich poszukiwaniach.

Wiele z tych miejsc zobaczy, że ich letni pracownicy odejdą lub będą potrzebować dodatkowej pomocy w oczekiwaniu na nowych uczniów. Sprawdź także hotele i atrakcje turystyczne w miasteczkach uniwersyteckich. Mogli zauważyć, że w lecie aktywność biznesowa zwolniła, gdy szkoła była poza sesją, ale na pewno potrzebują dodatkowej pomocy, aby poradzić sobie nie tylko ze studentami wracającymi do szkoły, ale także z wszystkimi rodzinami, które odwiedzają.

Bądź wytrwały. Wraz z otwarciem nowych miejsc pracy na rok szkolny, będzie miała miejsce rywalizacja o te otwarcia. Najlepiej jest zrobić, co możesz, aby wyróżnić się wśród pracodawców. Po złożeniu wniosku idź osobiście, aby monitorować pozycję.

Zapytaj menedżera ds. Zatrudnienia, a jeśli go tam nie ma, wróć, kiedy już to nastąpi.

Chcesz porozmawiać z decydentami. Ale upewnij się, że wyróżniasz się z właściwych powodów. Idź ubrany profesjonalnie z kopiami twojego CV i bądź pewny, że idziesz poza godzinami szczytu. W restauracjach i sklepach detalicznych zalecam między 14 a 16 w dni powszednie. Kto wie, możesz dostać wywiad na miejscu !

Jeśli nie miałeś dużo szczęścia znajdując pracę na lato lub wracasz do szkoły i potrzebujesz dodatkowego dochodu, teraz jest dobry czas, aby zacząć szukać.

[JL1] Dodałem kilka rzeczy do tej sekcji, które powinny być w porządku, o ile cała sprawa nie była w słowach Kima.

Daj mi znać, jeśli tak, a ja wezmę te bity i poszerzę pierwszą część!

Przeczytaj więcej: Najlepsze oferty pracy w niepełnym wymiarze godzin dla studentów Najlepsze oferty dla mam