Jak najlepiej wykorzystać swoje konto oszczędnościowe

Dla większości pracowników federalnych Plan oszczędnościowy stanowi jedną trzecią ich obrazu emerytalnego. Plan oszczędnościowy, niewielka dożywotnia emerytura i ubezpieczenie społeczne stanowią składniki Federalnego Systemu Emerytalnego Pracowników .

Plan oszczędności oszczędzania jest jedynym z trzech elementów, nad którymi pracownicy federalni sprawują znaczącą kontrolę. Pracownicy federalni w ramach systemu emerytalnego służby cywilnej i personelu wojskowego mogą również brać udział, ale nie otrzymują takich samych korzyści w ramach planu, jaki mają pracownicy FERS.

Jak najlepiej wykorzystać swoje oszczędnościowe konto oszczędnościowe wymaga kilku stosunkowo prostych strategii.

 • 01 Upewnij się, że Plan oszczędnościowy jest tam, gdzie powinieneś umieścić swoje pieniądze.

  W zależności od dochodów, majątku i sytuacji życiowej Plan oszczędnościowy może nie być odpowiednim pojazdem do oszczędzania na emeryturę. Ponieważ rząd federalny dopasowuje składki pracowników do limitu, wielu pracowników federalnych decyduje się korzystać z Planu oszczędności oszczędzania jako podstawowego sposobu, w jaki każdego miesiąca wyrzucają pieniądze na emeryturę.

  Plan ma ograniczone możliwości inwestycyjne , więc niektórzy inwestorzy mogą chcieć umieścić swoje pieniądze gdzie indziej. Plan nie zezwala uczestnikom na inwestowanie w indywidualne akcje lub inne inwestycje giełdowe. Wybory uczestników są ograniczone do kilku funduszy sektorowych i funduszy związanych z cyklem życia.

 • 02 Wkładaj jak najwięcej.

  Kiedy już zdecydujesz, że Plan oszczędzania oszczędności jest podstawową metodą oddawania pieniędzy na emeryturę, wnieś tyle, na ile możesz sobie pozwolić. Jeśli nie przyczynisz się wystarczająco, aby osiągnąć limit, do którego rząd federalny dopasowuje twoje składki, wyrzucasz pieniądze.

  Całkowita kwota, którą możesz wpłacić w ciągu roku, jest ograniczona przez Internal Revenue Service. Wiele lat kwota ta jest nieco wyższa od kwoty ustalonej na rok poprzedni. Istnieją również przepisy dotyczące wieku, które pozwalają na wyższy pułap. Skontaktuj się z Biurem ds. Zarządzania Personelem, aby sprawdzić, które limity dotyczą Ciebie.

 • 03 Rozważ opcję Rotha.

  Opcja Roth została wprowadzona 7 maja 2012 roku i umożliwia uczestnikom Planu oszczędzania pieniędzy przekazywanie pieniędzy na swoje konta po zapłaceniu podatku od wynagrodzeń. Tradycyjne składki są składane przed podatkami. Osoby fizyczne mogą uczestniczyć zarówno w opcji Roth, jak i tradycyjnych.

  Osoby powinny przeanalizować własne sytuacje podatkowe, aby ustalić, czy opcja Roth ma dla nich sens. Jeśli oczekujesz, że twoja stawka podatkowa będzie wyższa teraz niż na emeryturze, wybierz tradycyjne składki. Jeśli spodziewasz się, że twoja stawka podatku będzie wyższa w momencie przejścia na emeryturę, niż jest teraz, wybierz opcję Roth. Wykwalifikowany specjalista podatkowy może pomóc ci w dokonaniu tego ustalenia i poinformować cię, jeśli są inne czynniki, które powinieneś rozważyć.

 • 04 Nie wycofuj wcześniej.

  Uczestnicy mogą wypłacać pieniądze w określonych okolicznościach. Pożyczki są również dopuszczalne; jednak uczestnicy powinni wyczerpać wszystkie inne opcje przed zaciągnięciem pożyczki w ramach planu oszczędnościowego. Pożyczanie z twojego konta oszczędnościowego jest zasadniczo pożyczane od twojej przyszłości, ponieważ rezygnujesz z odsetek uzyskanych od pożyczonych pieniędzy.

 • 05 Inwestuj zgodnie ze swoją sytuacją.

  Planowanie emerytalne powinno być dostosowane do indywidualnych oszczędności na emeryturę. Twoja strategia inwestycyjna nie musi być taka sama, jak osoba, która ma trzy boksy w korytarzu. Upewnij się, że Twoje plany emerytalne pasują do Ciebie, a jeśli Twoja sytuacja finansowa ulegnie zmianie, dostosuj swoje plany emerytalne, jeśli to konieczne.

 • 06 Monitoruj swoje inwestycje.

  Uczestnicy planu oszczędnościowego otrzymują kwartalne i roczne oświadczenia. Dla większości osób w większości przypadków oświadczenia te powinny zawierać wiele informacji, aby pozostać na bieżąco z inwestycjami. Inwestycje długoterminowe na ogół nie wymagają częstszego monitorowania.

  Uwaga eksperta: Treść tego artykułu służy wyłącznie celom informacyjnym. W tym artykule nie przedstawiono porad podatkowych ani inwestycyjnych. Skonsultuj się z wykwalifikowanym specjalistą w celu uzyskania porady podatkowej lub inwestycyjnej