Jak powiadomić firmę, że masz kolejną ofertę

Wskazówki dotyczące żonglowania wieloma rozmowami kwalifikacyjnymi

Co najlepiej zrobić, gdy przeprowadzasz wywiady w przypadku wielu zadań, a nie masz pewności, kiedy i czy otrzymasz oferty?

Możesz się martwić, że jeśli dostaniesz ofertę pracy od jednej firmy, będziesz musiał zdecydować, zanim będziesz mieć szansę na rozmowę kwalifikacyjną na drugą pracę.

Czas rozmowy z kandydatem jest trudny, szczególnie gdy bardzo interesuje Cię więcej niż jedno stanowisko. Istnieją jednak sposoby, aby poradzić sobie z rozmowami kwalifikacyjnymi dla więcej niż jednej pracy na raz i zakończyć się pracą, która jest dla Ciebie odpowiednia.

Jak radzić sobie z dwoma wywiadami?

Jeśli masz dwie (lub więcej) rozmowy w kolejce, nie ma potrzeby, aby wspominać o drugiej rozmowie z pracodawcą podczas pierwszej rozmowy. Nie ma sensu mylić sytuacji, dopóki nie wiesz, że pierwsza firma chce cię zatrudnić.

Biorąc to pod uwagę, jeśli otrzymasz ofertę od firmy nr 1, zanim przejdziesz do drugiej rozmowy, możesz poprosić firmę nr 1 o podjęcie decyzji. Nie musisz wspominać o drugiej rozmowie, ale możesz po prostu poprosić o czas.

Pytając o czas, pamiętaj, aby wyrazić swoje silne zainteresowanie tym stanowiskiem. Nie chcesz wydawać się niezadowolony. Wyraź swoje zainteresowanie pracą i firmą, a następnie poproś o konkretny termin, aby do nich wrócić.

Możesz poinformować firmę nr 2, że masz ofertę, co może przyspieszyć proces rekrutacji. Po rozmowie z firmą nr 2 możesz powiedzieć, że otrzymałeś już inną ofertę pracy i musisz podjąć decyzję.

Następnie możesz poprosić firmę nr 2 o podjęcie decyzji, jeśli to będzie możliwe.

Udostępniając te informacje firmie nr 2, należy wyrazić swój entuzjazm do tej pracy. Można powiedzieć: "Po moim wywiadzie, jestem jeszcze bardziej pewny, że dobrze pasuję do twojej firmy, i że jestem idealnym kandydatem na to stanowisko.

Chociaż wolałbym pracować dla twojej firmy, niedawno zaproponowano mi pracę w innej organizacji. Potrzebują mojej decyzji do poniedziałku. Czy jest szansa, że ​​dojdziesz do decyzji o zatrudnieniu w poniedziałek lub przed poniedziałkiem? "

Firma nr 2 może powiedzieć "nie". W takim przypadku możesz poprosić firmę nr 1 o przedłużenie terminu decyzji.

Nie spiesz się z decyzją

Przed rozmowami możesz być bardziej podekscytowany jedną pracą niż drugą. Nie spiesz się jednak z żadnymi wnioskami, dopóki nie przeprowadzisz wywiadu w obu firmach. Dopóki nie przeprowadzi się wywiadu z obiema pracodawcami i nie zaoferuje się pracy, trudno będzie ustalić, która praca najlepiej pasuje . Wynagrodzenie, świadczenia, kultura firmy i ludzie, z którymi będziecie pracować, powinni brać pod uwagę i nie będziecie o nich wiedzieć dopóki nie przeprowadzicie wywiadu.

Oto kilka ważnych pytań, na które należy poprosić osobę przeprowadzającą wywiad o poznanie kultury firmy i czy dobrze by się do niej przyłączyło.

Oto lista rzeczy do rozważenia przy ocenie oferty pracy . Obejmują one zarówno świadczenia płacowe, jak i plany emerytalne, a także kulturę firmy.

Co się stanie, jeśli otrzymam wiele ofert pracy?

Jeśli dostaniesz oferty pracy po obu wywiadach, gratulacje! To dobrze, chociaż może być również trudną i stresującą sytuacją.

W tej sytuacji należy wyrazić wdzięczność za obie oferty pracy i poprosić o czas na podjęcie decyzji. Upewnij się, że masz wszystkie informacje na temat obu ofert pracy i że starannie rozważysz zalety i wady każdego z nich. Możesz skontaktować się z którymś z pracodawców z pytaniami uzupełniającymi.

Przeczytaj tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat żonglowania ofertami pracy i podejmowania właściwych decyzji.