Glassdoor.com - oferty pracy, recenzje i wynagrodzenia

W witrynie Glassdoor.com osoby poszukujące pracy mogą znaleźć wiele cennych informacji. Strona zawiera recenzje firmowe byłych i obecnych pracowników, oceny, informacje o firmie, wynagrodzenia, oceny zatwierdzające CEO, konkurentów, dostawców treści i inne dane firmy.

Ta wiedza na temat firm jest pomocna na każdym etapie poszukiwania pracy. Im więcej masz informacji, tym lepiej przygotujesz się do asa na list motywacyjny i wywiad - i zdecydujesz, czy firma jest gdzieś, gdzie chciałbyś pracować.

Przegląd Glassdoor.com

Glassdoor.com to doskonały sposób na uzyskanie informacji wewnętrznych o firmach, dla których możesz chcieć pracować, w tym o tym, jak zadowoleni są pracownicy, co uważają za plusy i minusy oraz ile zarabiają.

Rozważ witrynę jako kluczowe narzędzie podczas badania firmy . Poniżej uzyskaj więcej informacji na temat trzech dużych sposobów Glassdoor może pomóc poszukiwaczom pracy.

1. Firmy badawcze (w tym informacje o wynagrodzeniach)

Możesz przeglądać opinie i oceny firm w czasie rzeczywistym, a także szczegóły dotyczące wynagrodzenia za konkretne prace u konkretnych pracodawców w witrynie Glassdoor.com. Każdy może zobaczyć podstawowe informacje o firmach, takie jak ich wielkość, misja, przychody itp. Jednakże, aby przeglądać recenzje i wynagrodzenia w społeczności Glassdoor i brać udział w dyskusjach, członkowie muszą się zarejestrować. Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Czytelnicy mogą sortować swoje poszukiwania według typu pracy, tytułu, firm, wynagrodzeń, wywiadów, słów kluczowych, doświadczenia i lokalizacji.

Możliwe jest również zamieszczanie postów na Glassdoor z ofertami pracy, o których być może wiesz.

2. Przeglądaj oferty pracy

Użytkownicy Glassdoor mogą wyszukiwać oferty pracy według słów kluczowych i lokalizacji. Możesz przeglądać oferty pracy wraz z recenzjami firmy.

Możesz również przesłać CV, aby ubiegać się o dostępne oferty pracy.

3. Uzyskaj dostęp do informacji poufnych przed wywiadami

Sekcja Pytania i przeglądy Glassdoor zawiera kopalnię informacji dla osób poszukujących pracy. Możesz dowiedzieć się, jakie kandydatury na stanowiska, z którymi rozmawiasz, zostały zadane i uzyskać wgląd w to, jak trudna była rozmowa kwalifikacyjna.

Korzyścią, oczywiście, poznanie pytań, które możesz zadać w wywiadzie, jest w stanie poświęcić trochę czasu na komponowanie odpowiedzi z wyprzedzeniem. Przygotowanie się do tego, o co zostaniesz zapytany, pomoże ci poczuć się bardziej komfortowo i pewniej podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej .

Dostępnych jest wiele informacji na temat wywiadów firmowych i związanych z pracą dostępnych na Glassdoor, w tym pytania i odpowiedzi, w jaki sposób kandydat otrzymał wywiad - co jest dobrym wskaźnikiem tego, jak złożyć wniosek - wywiady z ocenami oraz wgląd w proces rozmowy i jak długo to zajmuje się ofertą pracy.

Jak uzyskać dostęp do informacji wywiadów w Glassdoor

Aby uzyskać dostęp do informacji o rozmowie na Glassdoor, kliknij zakładkę Wywiady. Osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać wywiady według tytułu lub firmy.

Zamiast czekać, aż otrzymasz zaproszenie do rozmowy kwalifikacyjnej, warto odwiedzić Glassdoor, gdy starasz się o pracę. Możesz badać firmę, oceniać średnie pensje i sprawdzać prawdopodobne pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, abyś mógł się przygotować, jeśli otrzymasz telefon lub email, aby umówić się na wywiad.

Im więcej informacji na temat firmy, tym lepszy będzie twój wywiad - i tym większe prawdopodobieństwo, że dostaniesz ofertę pracy , więc spędź trochę czasu, przeglądając Glassdoor i zbierając jak najwięcej informacji o zadaniach, które zainteresowani.

Narzędzia Glassdoor.com

Użytkownicy mogą sortować recenzje firmy Glassdoor.com według trafności, liczby recenzji, ogólnej oceny, oceny zatwierdzenia CEO, branży i pracy. Jako usługa dla zarejestrowanych użytkowników, Glassdoor będzie wysyłać e-mailem odnośne lub zalecane oferty pracy bezpośrednio do Ciebie, a Ty będziesz w stanie zarządzać liczbą powiadomień i powiadomień, które otrzymujesz z łatwością. Glassdoor sugeruje również "Polecane oferty pracy", "Podobne firmy" i "Wyszukiwanie podobnych ofert" na lewym pasku bocznym wyników wyszukiwania, aby jeszcze bardziej rozszerzyć zakres.

Opublikuj recenzję firmy lub wynagrodzenie

Glassdoor wyróżnia się wśród swoich konkurentów, ponieważ umożliwia obecnym i byłym pracownikom publikowanie recenzji na temat firmy i ich wynagrodzeń. Daje to autentyczność recenzji, a czytelnicy otrzymują więcej informacji na temat tego, co może być typowym dniem w tym biurze. Możesz opublikować recenzję firmy dla obecnych lub byłych pracodawców.

Mądrze wykorzystuj swój czas - i czytaj recenzje z ostrożnością

Podobnie jak w przypadku wielu narzędzi do wyszukiwania ofert pracy, Glassdoor jest niezwykle pomocny, ale może również pochłaniać dużo czasu. To tak łatwo zgubić się przeglądając recenzje i firmę badawczą. Nie przesadzaj! Ustaw licznik czasu przed zalogowaniem lub wymień konkretne pytania, aby sterować przeglądaniem.

I, podczas gdy recenzje firmy mogą być niezwykle pomocne, nie bierz ich z przymrużeniem oka. Podobnie jak w przypadku czegoś nieco anonimowego w Internecie, istnieje tendencja do postrzegania bardziej negatywnych opinii niż pozytywnych. Opinie są najbardziej znaczące, jeśli widzisz wzorce - gdy ten sam problem pojawia się w przypadku wielu opinii użytkowników, jest bardziej prawdopodobne, że jest poważnym problemem (a nie pojedynczym niezadowolonym pracownikiem).