Jak zdobyć pracę jako programista komputerowy

Interesuje Cię kariera jako programista komputerowy? Oto informacje na temat tego, czego potrzebujesz, aby zacząć, w tym wymagania dotyczące wykształcenia i doświadczenia, gdzie znaleźć oferty pracy i wskazówki, jak uzyskać wywiad.

Wymagania edukacyjne i szkoleniowe dla programistów

Większość programistów komputerowych ma tytuł licencjata z głównym lub koncentracji zajęć w informatyce lub technologii informacyjnej. Niektórzy programiści uzyskują tytuł associate w dyscyplinie związanej z komputerem.

Kilku programistów może mieć tylko dyplom ukończenia szkoły średniej, ale w tych przypadkach wykonali znaczną część prac programistycznych.

Programiści mogą zdobywać certyfikaty od firm informatycznych lub sprzedawców produktów, aby wykazać się biegłością w różnych językach komputerowych lub programowaniem na niektórych platformach.

Programiści komputerowi potrzebują silnych umiejętności analitycznych, aby wygenerować kod do automatyzacji złożonych procesów. Muszą być w stanie przeprowadzić wywiady z klientami lub użytkownikami końcowymi w celu określenia ich potrzeb technologicznych i komunikowania opcji dla programów w języku, który nietechnicznym użytkownikom może łatwo zrozumieć. Umiejętności rozwiązywania problemów są wymagane do rozwiązywania problemów, gdy programy nie działają optymalnie. Programiści muszą być szczegółowo zorientowani i precyzyjni, aby stworzyć kod w celu uzyskania dokładnych specyfikacji lub znaleźć niewielkie problemy w długich strumieniach kodu.

Uczniowie szkół średnich i studenci, którzy zamierzają pracować w programach, powinni zastanowić się nad tworzeniem aplikacji dla urządzeń cyfrowych jako sposobu na wykazanie ich zdolności programistycznych i kreatywności.

Większość szkół wyższych oferuje kursy programowania, które mogą być doskonałym poligonem doświadczalnym dla początkujących programistów.

Sprawdź języki i umiejętności programowania na najwyższym poziomie, wyszukując w Google frazy "najlepsze umiejętności programowania komputerowego" lub "najważniejsze umiejętności programowania komputerowego". Pisz programy pokazujące te umiejętności za pomocą samouczków online, książek i kursów.

Jak znaleźć pracę jako programista komputerowy

Kandydaci, którzy mogą pokazać potencjalnym pracodawcom rzeczywiste programy, które utworzyli, będą mieli najłatwiejsze lądowanie. Programiści powinni stworzyć internetowe portfolio swoich projektów programistycznych, które można łatwo udostępnić pracodawcom i nawiązać kontakty sieciowe. Uzyskać kontakty z absolwentami poprzez biuro kariery lub z wydziału.

Połącz się z poprzednimi pracodawcami, gdzie pracowałeś jako stażysta, a nawet jako podstawowy pracownik usług, i poproś o wprowadzenie do specjalistów komputerowych, których znają. Sięgnij do znajomych z rodziny i kontaktów z Facebooka i poproś o skierowanie do typów komputerów, których znają.

Podejdź do tych kontaktów, aby zaplanować spotkania, aby uzyskać informacje zwrotne na temat swojego portfela i porady dotyczące poszukiwania pracy. Te wywiady informacyjne umożliwią twoim kontaktom zdobycie uznania dla twoich umiejętności i często mogą prowadzić do skierowań na rozmowy kwalifikacyjne.

Wykorzystaj wyspecjalizowane serwisy IT, takie jak Dice.com, do generowania listy ofert pracy. Wyszukaj strony z ofertami pracy, takie jak Indeed.com, Simplyhired.com i LinkUp.com, za pomocą słów kluczowych, takich jak "programista" lub "programista komputerowy", oraz w swoich ulubionych językach komputerowych, aby rozszerzyć listę miejsc docelowych.

Jeśli jesteś studentem lub absolwentem, sprawdź w swoim biurze kariery ofert pracy i możliwości rekrutacji.

Sprawdź targi pracy IT, takie jak UNCUBED, które koncentrują się na miejscach pracy w startupach , w preferowanych przez ciebie miejscach zatrudnienia. Śnij trochę. Wygeneruj listę swoich idealnych pracodawców IT , odwiedź ich strony internetowe i zgłoś się do pracy. Przejrzyj listy takie jak Forbes "Najlepsze firmy do pracy", aby wygenerować kilka pomysłów.

Wywiady dotyczące pracy programisty

Wywiady dla programistów wydają się być zupełnie inne niż standardowe wywiady. Ankieterzy będą zadawać typowe pytania behawioralne, aby określić, czy kandydaci mogą odwoływać się do przykładów rozwiązywania problemów, rozwiązywania problemów, komunikacji z klientami i użytkownikami oraz tolerancji dla frustracji.

Rekruterzy będą również sprawdzać wiedzę techniczną kandydatów, prosząc ich o wyjaśnienie i zdefiniowanie terminów i procesów programowania.

Niektórzy ankieterzy stawiają hipotetyczne pytania dotyczące rozwiązywania problemów, które sprawdzą procesy myślowe kandydatów. Na przykład możesz zostać poproszony o ustalenie, ile samochodów przejeżdża nad mostem Jerzego Waszyngtona w typowy dzień. Pracodawcy będą raczej zainteresowani umiejętnościami logicznego rozumowania, niż właściwą odpowiedzią.

Możesz zostać poproszony o utworzenie przykładowego programu z użyciem pseudo-kodu w celu rozwiązania hipotetycznego problemu na tablicy. Pracodawcy będą cię szukać, aby pokazać logiczne podejście do programowania.

Twój nacisk powinien być kładziony na Twój proces i sposób, w jaki wyjaśniasz swoją metodę. Ankieterzy czasami prosiją kandydatów do programowania o sprawdzenie kodu programu w celu zidentyfikowania i skorygowania ewentualnych błędów.

Sprawdź strony internetowe firmy

Wiele dużych firm technologicznych przeprowadza wywiady z poradami specyficznymi dla ich firmy dostępnymi online. Na przykład Google prowadzi Hangout nadawany na żywo, podczas którego pracownicy Google rozmawiają o tym, jak rozmawiają z kandydatami w Google i dzielą się radami na temat najlepszego sposobu przygotowania się na rozmowę kwalifikacyjną.

Amazon ma listę najczęściej zadawanych pytań, w tym informacje na temat procesu rozmowy kwalifikacyjnej, tego, w co się ubrać i co należy podać.

Kontynuacja po wywiadzie

Skuteczne śledzenie po rozmowie kwalifikacyjnej jest kluczowe. Napisz e-mail z podziękowaniami bezpośrednio po rozmowie i wyraźnie podziel się swoim entuzjazmem na temat pracy i dlaczego uważasz, że jest to doskonałe dopasowanie, a także wdzięczność za możliwość przeprowadzenia wywiadu. Czy powinieneś zostać programistą?