Dziękuję Ci wiadomości, fraz i przykłady słów

Pisanie notki z podziękowaniami lub wiadomości e-mail to piękny gest, aby wyrazić uznanie dla każdej okazji. W świecie biznesu, notatka z podziękowaniami może być różnicą między zdobyciem pracy, klientem lub umową a przejęciem. Notatki z podziękowaniami mogą utrwalić wrażenie, jakie pozostało z osobą przeprowadzającą wywiad, i sprawić, że wyróżnisz się na tle konkurencji.

Słowa i wyrażenia, których należy użyć, aby podziękować

Gdy piszesz notatkę z podziękowaniami, wybierz frazę, która pasuje do przyczyny, dla której dziękujesz.

Dostosuj swoje notatki z podziękowaniami do okoliczności. Jeśli ktoś pomógł ci w pracy, projekcie lub problemie, daj im znać, że doceniasz pomoc. Jeśli wysyłasz rozmowę kwalifikacyjną z podziękowaniami, dziękuję ankieterowi za jego / jej uwagę. Jeśli ktoś dał ci poradę zawodową lub wskazówkę na temat otwarcia pracy, powiedz im, że doceniasz wskazówki. Gdy wysyłasz osobistą wiadomość lub wiadomość z podziękowaniami, wystarczy wyrazić wdzięczność i wdzięczność za to, co musisz zrobić. Oto lista zwrotów, od których możesz zacząć.

Ogólne zwroty z podziękowaniami

Te ogólne zwroty z podziękowaniami mogą być używane do wszystkich osobistych i zawodowych wiadomości.

Biznesowe podziękowania

Wysyłanie notatek z podziękowaniami od firmy jest nie tylko profesjonalne; to sposób na zbudowanie relacji z zawodowymi kontaktami biznesowymi.

Zwolnienia osobiste z podziękowaniami

Używaj tych zwrotów, aby dać komuś znać, jak bardzo doceniasz to, co dla ciebie zrobili.

Profesjonalne i związane z karierą Thank-Yous

Zawsze dobrze jest podziękować wszystkim, którzy pomogli Ci w poszukiwaniu pracy i Twojej karierze lub w innej profesjonalnej pomocy.

Dziękujemy za uwagę

Gdy chcesz poprosić o coś osobę lub organizację, dodaj "podziękowanie za uwagę" do e-maila lub listu.

Dziękuje Ci za pomoc

Czy ktoś ci pomógł? Pamiętaj, aby poświęcić czas na przekazanie swojej wdzięczności.

Dziękuję za rozmowę o pracę

Dziękując prowadzącemu wywiad po indywidualnym wywiadzie, nie tylko okazujesz swoje uznanie. Przypominamy również, że jesteś silnym kandydatem do tej pracy.

Dziękujemy za dostarczenie referencji lub skierowania

Pisanie referencji może być pracochłonne, a także może wymagać czasu, aby polecić kogoś do pracy. Twoje połączenia będą wdzięczne za otrzymanie e-maila lub wiadomości z podziękowaniami.

Zwolnienia z podziękowań za miejsce pracy

Szefowie i pracownicy lubią być wdzięczni, szczególnie gdy robią coś ekstra.

Jak zamknąć list

To, jak kończysz swoją wiadomość lub notatkę, jest również ważne. Profesjonalne zamknięcie, takie jak "Z poważaniem", "Z poważaniem" lub "Z uznaniem", doda miłego końcowego kontaktu z Twoją komunikacją.

Korzyści z wysłania notatki z podziękowaniami

Kiedy poszukujesz pracy, będziesz miał wiele różnych możliwości podziękowania tym, którzy ci pomagają, oraz potencjalnym pracodawcom.

Na przykład, gdy po wywiadzie piszesz notatkę z podziękowaniami , gest ten jest wyrazem uznania dla interesu pracodawcy, potwierdza swój entuzjazm i zainteresowanie otwarciem pracy oraz przypomina pracodawcy o swoich kwalifikacjach i doświadczeniu. Notatki z podziękowaniami są dobrą okazją, aby poruszyć coś, o czym być może zapomniałeś wspomnieć podczas rozmowy kwalifikacyjnej lub uzyskać dodatkowe informacje, o które poprosił pracodawca.

Zazwyczaj ankieter wyjaśni kolejne kroki w procesie i kiedy spodziewać się odpowiedzi od firmy. Jeśli nie rozmawiali o tym, lub nie masz jeszcze od nich wiadomości, skorzystaj z listu z podziękowaniami jako okazji do podjęcia dalszych działań. Robiąc to w podziękowaniu, możesz wyrazić swoją wdzięczność i pokazać swoje niezachwiane zainteresowanie pozycją, jednocześnie kontrolując proces.

Przejrzyj przykłady wiadomości z podziękowaniami

Notatki z podziękowaniami można pisać odręcznie, maszynopisowo lub pocztą e-mail , w zależności od preferencji i okoliczności. Dziękując komuś za działanie jako punkt odniesienia lub za umożliwienie ci rzucenia okiem na ich pracę , nie wymaga szybkiej dostawy, która byłaby ci wdzięczna za rozmowę kwalifikacyjną (gdzie proces rekrutacji będzie szybko przebiegał, wymagając wysłania twoje podziękowania natychmiast po rozmowie).

Czas jest prawie tak samo ważny jak to, co mówisz. E-mail zrobi natychmiastowe wrażenie. Jest to kluczowe, jeśli rywalizujesz o pracę, szczególnie w średniej i dużej firmie. Jeśli czas nie jest najważniejszy, rozważ przesłanie odręcznej karty lub notatki. To daje czytelnikowi namacalne przypomnienie o twoim uznaniu. Mały biznes lub osobisty kolega może wyglądać łaskawie na odręcznym liście, podczas gdy kontakt korporacyjny prawdopodobnie będzie wymagał i będzie preferowany e-mail z notatką.

Zapoznaj się z przykładowymi notatkami z podziękowaniami w różnych sytuacjach, a następnie wybierz odpowiednią frazę, która zostanie umieszczona w spersonalizowanym notatce z podziękowaniami.

Przeczytaj więcej: Wskazówki dotyczące pisania listów z podziękowaniami | Listy z podziękowaniami dla pracowników | Top 10 porad z podziękowaniami