Drugie Wywiad Dziękuję Uwagi i porady

Obrazy Cavan

Po drugiej rundzie wywiadów dotyczących nowej pracy, musisz przesłać notatkę z podziękowaniami do swojego rozmówcy, nawet jeśli ta sama osoba przeprowadziła z tobą wywiad za pierwszym razem. Czasem może być trudno napisać drugi list z podziękowaniami - w końcu czy nie powiedziałeś już wszystkiego, co miałeś do powiedzenia w pierwszym liście? Zamiast postrzegania go jako nic nie znaczącej przeszkody, spróbuj pomyśleć o liście z podziękowaniami jako okazji.

Czego można oczekiwać od drugiego wywiadu

Kiedy jesteś zaproszony z powrotem na drugą rozmowę kwalifikacyjną , prawdopodobnie jesteś jednym z najlepszych pretendentów do tej pracy. Zazwyczaj tylko wybrani kandydaci są wybierani na drugą rundę spotkań, a wywiad odzwierciedla wyższy poziom oczekiwań. Upewnij się, że odpowiednio się przygotowujesz i ubierasz, ponieważ jest to Twoja szansa na zdobycie pracy.

Podczas drugiego wywiadu będziesz omawiał sprawy bardziej szczegółowo niż w pierwszym wywiadzie. Możesz spotkać innych członków zespołu lub porozmawiać bardziej technicznie o tym, co wiąże się z pozycją. Podczas drugiej rundy wywiadu firmy są zazwyczaj bliskie decyzji i prawdopodobnie ważą tylko dwóch potencjalnych kandydatów.

Jak śledzić po wywiadzie

Po drugim wywiadzie dobrze jest wysłać drugi list z podziękowaniami lub wiadomość e-mail. W rzeczywistości ważne jest, aby po drugim wywiadzie poświęcić czas na napisanie osobistej wiadomości do osób, które przeprowadziły z Tobą wywiad - nawet jeśli rozmawiałeś już z nimi i podziękowałeś za pierwszą rozmowę .

Wielu pracodawców oczekuje od ciebie szybkiej odpowiedzi.

Twój drugi list z podziękowaniami za wywiad daje ci kolejną okazję do powtórzenia twojego zainteresowania tym stanowiskiem, odniesienia się do twoich najważniejszych kwalifikacji i podziękowania ankieterowi za poświęcenie czasu na rozmowę z tobą. Możesz dodać głębię do swojego drugiego podziękowania, odwołując się do nowych informacji lub kontaktów, które uzyskałeś podczas kolejnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Komu podziękować i jak skierować uwagę

Jeśli był więcej niż jeden ankieter, powinieneś osobiście podziękować każdemu z ankieterów. Każdy otrzymuje własną odręczną notatkę lub wiadomość e-mail; nie "cc" wszystkich swoich ankieterów w jednym mailu z podziękowaniem.

W wywiadzie dla drugiej rundy możesz spotkać się z bardziej zaznajomionym z rozmówcą. Jeśli tak jest, możesz być nieco mniej formalny w swojej notatce - możesz na przykład zwrócić się do osoby przeprowadzającej rozmowę kwalifikacyjną po imieniu. Oczywiście, list z podziękowaniami powinien nadal być napisany jako odpowiednia korespondencja biznesowa i dokładnie sprawdzony pod kątem gramatyki i literówek.

Kiedy wysłać swój e-mail lub notatkę

Twoja druga wypowiedź, czy to odręcznie, czy pocztą, powinna zostać wysłana nie później niż 24 godziny po rozmowie.

Co uwzględnić w wiadomości lub notatce

Pisząc drugi wywiad z podziękowaniami, ważne jest, aby wyraźnie powiedzieć, dlaczego jesteś najlepszym kandydatem do pracy. Odkąd dotarłeś do drugiego wywiadu, stawka jest wysoka i zdecydowanie porównujesz ją do innych wysoko postawionych kandydatów na to stanowisko. W związku z tym ta druga notka z podziękowaniami musi służyć jako silne oświadczenie dotyczące samo-marketingu.

Być może jest coś, o czym zapomniałeś wspomnieć w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej - więc jest to okazja, aby o tym wspomnieć.

Drugie podziękowania to także szansa, aby z entuzjazmem powtórzyć swoje zainteresowanie pozycją i firmą. Należy wspomnieć o czymś wyjątkowym i specyficznym, o którym Ty i Twój rozmówca rozmawialiście o organizacji, kulturze jej firmy lub misji, ponieważ prawdopodobnie przeprowadzili wywiady z kilkoma osobami. Pomoże to zachować pamięć o rozmowie i pozwoli wyróżnić się na tle konkurencji.

Powinieneś użyć swojego podziękowania, aby przekonująco wzmocnić sposób, w jaki twoje umiejętności i doświadczenie pasują do stanowiska, z którym rozmawiałeś. Notatka z podziękowaniami powinna również odzwierciedlać różnice w tonie między wywiadami. To jest ostatnia szansa, aby przekonać Cię o roli.

Możesz również zapytać o notę ​​z podziękowaniami, jeśli jeszcze nie rozmawiałeś w trakcie wywiadu osobistego, czy osoba przesłuchująca potrzebuje dodatkowych informacji od ciebie, a także o harmonogramie decyzji o zatrudnieniu.

Staraj się nie powtarzać swojej pierwszej uwagi zbyt uważnie. Jeśli masz dodatkowe punkty do zrobienia, powinieneś, ale dobrze jest zachować krótką notatkę i do rzeczy, jeśli nie masz wiele do powiedzenia.

Na koniec, powtórz swoje podziękowania za drugą rozmowę i poproś, aby komisja wywiadów informowała Cię na bieżąco o statusie poszukiwanego kandydata.

Thank-you Note Próbki do drugiego wywiadu

Oto kilka przykładów z podziękowaniami, które można wysyłać po drugiej rozmowie.

Próbka nr 1 - List z podziękowaniami

Twoje imię
Twój adres
Twoje miasto, województwo, kod pocztowy
Twój numer telefonu
Twój email

Data

Nazwa
Tytuł
Organizacja
Adres
Miasto, województwo, kod pocztowy

Szanowny Panie / Pani. Nazwisko:

Dziękuję za poświęcenie czasu na wywiad ze mną po raz drugi. Doceniam twoje ciągłe zainteresowanie moją kandydaturą na stanowisko Dyrektora Marketingu.

Jak już wspominaliśmy, moje silne umiejętności i moje doświadczenie z firmą ABC w bardzo podobnej roli umożliwiłoby mi osiągnięcie silnego przywództwa, dostarczając natychmiast wskazówek i wiedzy fachowej, aby wykładniczo poprawić wyniki departamentu. Chciałem dowiedzieć się więcej o twojej wizji rozwoju działu podczas naszej dyskusji i jestem podekscytowany możliwością wprowadzenia metod, aby szybko osiągnąć te cele.

Jeszcze raz dziękuję za uwagę; Czekam na wiadomość od ciebie.

Z poważaniem,

Twoje imię

Próbka nr 2 - wiadomość e-mail

Temat: Dziękujemy

Droga Brittney,

Wspaniale było spotkać się z tobą na temat pozycji masażystki w Centrum Wellness ABC. Podczas pierwszego wywiady z Lindsay uzyskałem świetny wgląd w sposób, w jaki integrujesz całkowite wellness w swoim programie. Cieszyłem się, że mam okazję podzielić się z Wami pewnymi sposobami, które moim zdaniem będą pasowały do ​​Pana specjalizacji.

Dziękuję za rozpatrzenie mnie za stanowisko. Czekam na wiadomość od ciebie w ciągu najbliższych kilku dni.

Pozdrowienia,

Alexa Smith
alexasmith123@email.com
Komórka 123-444-5555