6 Zasady radzenia sobie z sezonem świątecznym w pracy

Okres świąteczny może być bardzo trudnym okresem w miejscu pracy. Wszystkie te świąteczne przyjęcia , wymiany prezentów, szaleństwa i inne święta mogą stać na drodze do normalnej pracy, powodując znaczną utratę wydajności. Mogą także sprawić, że Twoi koledzy, którzy nie przestrzegają tych samych świąt lub świętują, czują się nieswojo.

Nie pozwól, aby wszystkie uroczystości stały na drodze regularnych operacji biznesowych - większość organizacji nie może sobie pozwolić na odjęcie miesiąca grudnia. Powinniśmy także szanować naszych współpracowników, z którymi musimy dzielić przestrzeń roboczą przez pozostałe 11 miesięcy w roku. Oto sześć zasad, które pomogą ci poradzić sobie z wakacjami w pracy.

 • 01 Zachowaj rozsądny prezent świąteczny

  Każdego roku, w miarę zbliżania się sezonu świątecznego, możesz zacząć myśleć o kupowaniu prezentów dla swoich współpracowników. Czy musisz kupić jeden dla wszystkich? To może stać się bardzo drogie. Jeśli pracujesz z wieloma ludźmi, może to wymknąć się spod kontroli i spowodować problemy finansowe.

  Nie rób budżetu ani nie oczekuj, że ktoś inny złamie jego. Zamiast kupować prezent dla każdego ze współpracowników, zastanów się, czy nie rozpocząć tajnej wymiany prezentów, czasami nazywanej Secret Santa. Oto jak to działa. Każda osoba, która chce wziąć udział w losowaniu, wybiera imię innego uczestnika. Uwaga, magiczne słowa: chce uczestniczyć. Każdy, kto nie chce brać udziału, nie powinien być zmuszany ani wstydzony tego.

  Gdy każdy wybrał inną osobę, powinien wyjść i kupić coś dla siebie. Aby to działało dobrze, musisz ustawić przedział cenowy dla prezentów i każdy powinien się do niego przywiązać. Nie zapomnij, dlaczego nazywa się to tajemnicą. Jeśli powiesz komukolwiek, kto ma na imię, to już nim nie będzie. Dobrze jest zacząć tak wcześnie, aby dać każdemu wystarczająco dużo czasu na zakupy!

 • 02 Zachowaj świąteczne karmienie Frenzies do minimum

  Huw Jones / Photolibrary

  Jedzenie jest wszędzie w czasie wakacji. Nie ma łatwego sposobu na uniknięcie wszystkich przysmaków, które wydają się pojawiać wszędzie między Świętem Dziękczynienia a początkiem nowego roku - nawet w miejscu pracy.

  Jeśli próbujesz trzymać się zdrowej diety, będziesz miał za sobą pracę. Klienci i sprzedawcy przesyłają gadżety do biura. Współpracownicy uwielbiają dzielić się swoimi ulubionymi wakacyjnymi potrawami. Jak można uniknąć stałej, pięciotygodniowej diety słodyczy? Nie możesz powstrzymać klientów i sprzedawców przed wysyłaniem przysmaków, kiedy im się podoba, ale możesz zrobić coś ze swoimi hojnymi współpracownikami.

  Stwórz harmonogram, który pozwoli każdej osobie przynieść smakołyki w innym dniu. Mamy nadzieję, że będziesz w stanie ograniczyć to do zaledwie kilku dni w tygodniu. Pamiętaj, że nie wszyscy będą chcieli brać udział i musisz to uszanować. Możesz również przechowywać nietrwałe prezenty wysyłane przez klientów w marcu lub kwietniu, po tym jak wszyscy będą mieli szansę wrócić do zdrowego odżywiania.

 • 03 Nie pozwól, aby święta stały się drogą pracy

  Staraj się nie zapominać, że jesteś w pracy, aby ... cóż ... pracować. Może być ciężko nie dać się ponieść emocjom podczas wszystkich uroczystości, ale masz zadanie do wykonania, podobnie jak wszyscy inni. Nie daj się ponieść.

  Jeśli święta obchodzą swoje miejsce pracy i utrudniają skupienie, możesz spróbować tymczasowego rozwiązania. Jedną rzeczą, którą możesz zrobić, to dostać się do pracy wcześniej niż współpracownicy kilka dni w tygodniu. Zapewni ci to trochę czasu na bycie wydajnym.

 • 04 Należy pamiętać o wakacyjnej kulturze Twojego miejsca pracy

  Niektórzy pracodawcy dają swoim pracownikom pewną swobodę, jeśli chodzi o obchodzenie świąt w czasie dnia pracy. Inni nie dbają o to, czy jest to grudzień czy wrzesień - godziny pracy są tylko do pracy. Pamiętaj o wakacyjnej kulturze Twojego miejsca pracy.

  Jeśli to nowa praca , zauważ, co robią twoi koledzy. Jeśli są dość mało zdecydowani, jeśli chodzi o świętowanie w biurze, podążaj za ich przykładem. Jeśli chcesz spędzić z nimi wakacje, pomyśl o wspólnym spotkaniu po godzinach pracy, aby podzielić się wakacyjnym posiłkiem lub wymienić prezenty.

 • 05 Poszanuj religijne wierzenia swoich współpracowników

  Nie wszyscy świętują te same święta, a nawet ci, którzy to robią, mogą świętować inaczej. Niektórzy ludzie, z osobistych powodów, nawet nie chcą świętować.

  Miej to w pamięci. Szanuj życzenia współpracowników, którzy wolą powstrzymać się od uroczystości. Zachęć wszystkich do dzielenia się wakacyjnymi tradycjami.

 • 06 Właściwie zachowuj się w Holiday Party

  Baw się dobrze na imprezie w biurze , ale nie zapominaj, że to wydarzenie związane z pracą. Co dzieje się na imprezie biurowej, na pewno nie zostanie na przyjęciu biurowym. Nie rób niczego, co zagraża Twojej profesjonalnej reputacji.

  Ogranicz spożycie alkoholu, nie flirtuj, nie ubieraj się odpowiednio i staraj się poznać swoich kolegów poza środowiskiem pracy. To dobry czas, aby zapytać o swoje plany na wakacje, zainteresowania zewnętrzne i rodziny.