Co mówią o Tobie Twoje Ubrania i Używanie Fałszywego Języka?

Nieodpowiednia sukienka i zachowanie mogą wysłać niewłaściwą wiadomość

Czy powinien pan swobodnie wyrażać swoją indywidualność w pracy, a jeśli tak, to w jaki sposób iw jakim zakresie? Na przykład, czy możesz nosić cokolwiek chcesz i mówić cokolwiek chcesz, niezależnie od tego, co myślą inni? Niektórzy uważają, że musisz być sobą w pracy, a jeśli to oznacza, że ​​inni będą myśleć źle o tobie lub będą urażeni, to jest to ich problem, a nie twój. Czują, że oczekiwanie, by ktoś był czymś innym niż ich prawdziwe ja, jest niczym innym jak cenzurą.

Nosisz to ?!

Powiedzmy, że jednym ze sposobów wyrażania siebie jest twój styl fizyczny. Chcesz ubierać się w sposób, który niektórzy mogą uznać za niewłaściwy w miejscu pracy. Może to wysłać niewłaściwą wiadomość do współpracowników, szefów i klientów, w zależności od zawodu i środowiska pracy. Może to powodować, że ludzie myślą, że nie traktujesz swojej pracy poważnie, niezależnie od jakości twojej pracy. To może wydawać się dość niesprawiedliwe, ale to, czy jest, czy nie jest nieistotne. Faktem jest, że ludzie są osądzający, a ich opinie o tobie często mają wpływ na rzeczy, które możesz uznać za powierzchowne.

Jeśli wyrażanie siebie poprzez swój styl ubioru jest dla ciebie bardzo ważne, zamiast najeżdżać z ograniczeniami tego, co możesz uważać za konserwatywne środowisko pracy, być może powinieneś poszukać pracy, która pozwoli ci nosić strój, którego pragniesz. .

Jest to jeden z czynników, które powinieneś rozważyć, wybierając zawód lub miejsce zatrudnienia. Niektóre rodzaje odzieży są nieodpowiednie w niektórych środowiskach pracy i zawodach, ale w innych są zupełnie nieźle. Współpracownik w firmie księgowej, noszący podkoszulek, który pokazuje swoje tatuaże, wyróżniałby się jak bolesny kciuk, ale grafik pracujący w agencji reklamowej, która ubiera się podobnie, prawdopodobnie pasowałby od razu.

Co powiedziałeś?!

Niektórzy ludzie zamiast lub oprócz wyrażania siebie poprzez swój styl, czynią to poprzez użycie języka - tworzą ten barwny język. Naprawdę nie lubią cenzurować słów, które wychodzą z ich ust, a zatem kończą mówić o rzeczach, które być może nie powinny być wypowiedziane w tak zwanej "uprzejmej firmie". Pozwalają latać f-bombom bez względu na to, gdzie mogą wylądować. Ludzie często formułują negatywne opinie na temat innych, którzy pieprzyli swoją mowę z wulgaryzmami. Mogą myśleć, że pokazuje brak profesjonalizmu . Chociaż może to być bardzo dalekie od prawdy, bardzo trudno jest zmienić czyjeś wrażenie.

Nawet jeśli nie obchodzi cię, co ludzie myślą o tobie, powinieneś się zastanowić, jak je poczujesz. Chociaż nieczuły język stał się powszechny w dzisiejszym społeczeństwie, niektórzy ludzie nadal uważają to za obraźliwe. Co powinieneś zrobić, jeśli jeden z twoich współpracowników zniechęca cię do regularnego używania wulgarnego języka? Jeśli twój język obraża nawet jednego współpracownika, prawdopodobnie warto go wyczyścić. W sytuacjach towarzyskich można zdecydować, aby trzymać się z dala od kogoś, kto używa wulgarnego języka, ale w pracy, twoi współpracownicy są niewolniczą publicznością. Możesz być chroniony przez prawa wolności słowa, ale to nie sprawia, że możesz denerwować swoich współpracowników .