Jak zostać operatorem sprzętu inżynieryjnego piechoty morskiej

Operatorzy sprzętu to pracownicy budowlani Marines

Zdjęcie US Marine Corps autorstwa Lance Cpl. Anne K. Henry / Released

Ci Marines są jak budowniczowie Korpusu. Korzystają z różnych maszyn budowlanych i urządzeń do klasyfikacji i projektów wykopaliskowych wszędzie tam, gdzie marines potrzebują ziemi.

Ta praca jest sklasyfikowana jako wojskowa specjalizacja zawodowa (MOS) 1345 i jest uważana za podstawową MOS. Jest otwarty na ranking Marines od prywatnego do sierżanta sztabowego.

Obowiązki MOS 1345

Głównym obowiązkiem tego MOS jest obsługa ciężkiego sprzętu .

Jeśli zaciągniesz się do tej pracy, będziesz obsługiwać pojazdy napędzane silnikiem spalinowym i wysokoprężnym, a także samobieżne, skid-mounted i holowane. Może to dotyczyć maszyn wykorzystywanych do przenoszenia ziemi i pozyskiwania drewna, a także do operacji oczyszczania i lądowania.

Zasadniczo, jeśli zaciągasz się do tego MOS, twoim zadaniem jest przygotowanie obszaru dla innych Marines , czy to oznacza przygotowanie obszaru do misji bojowej, czy też większego projektu budowlanego, takiego jak most. Będzie dużo podnoszenia ciężarów, dużo pracy na zewnątrz, a będziesz musiał wykonywać swoją pracę bez względu na pogodę lub inne warunki (w tym aktywne sytuacje walki).

Kwalifikacja do MOS 1345

Będziesz potrzebował co najmniej 95 punktów w dziale konserwacji mechanicznej (MM) w testach ASVAB (Arped Services Vocational Aptitude Battery). Będziesz także musiał ukończyć kurs dla operatorów sprzętu inżynierskiego w Army Engineer School w Fort Leonard Wood w Missouri.

Dzięki wspólnej umowie operacyjnej żołnierze mogą również wziąć udział w kursie dla inżynierów sprzętu. Studenci spędzają 45 dni na kursie szkoleniowym i uczą się obsługiwać pojazdy takie jak ciągniki, wózki widłowe i gąsienicowe maszyny do robót ziemnych.

Aby zakwalifikować się do tego MOS w Marines, potrzebujesz wizji możliwej do skorygowania do 20/20 i percepcji głębi (fuzja lornetki trzeciego stopnia).

Zakwalifikowani do MOS rezerwowi marines, którzy nie mogą uczestniczyć w regularnym szkolnym kursie szkoleniowym, mogą uzyskać certyfikat MOS 1345, jako jedyny AMOS, przez dowódcę po pomyślnym ukończeniu alternatywnego szkolenia instruktorskiego Marine Resserves (ATIP).

ATIP dla MOS 1345 składa się z podstawowych zadań, które należy wykonać w standardzie w ramach Reserve managed training on-the-job (MOJT). Wymagane jest minimum 6-miesięczne MOJT przy przydzieleniu do 1345 szt.

Jobs Similiar to MOS 1345

Inżynier sprzętu mechanicznego MOS 1341, współpracuje z szeregiem różnych pojazdów mechanicznych, od silników diesla i silników benzynowych i napędzanych silnikiem wysokoprężnym, takich jak ciągniki, łopaty mocy i maszyny drogowe.

Mogą również pracować i naprawiać specjalistyczny sprzęt, taki jak sprężarki powietrza, betonomieszarki i inny sprzęt budowlany napędzany silnikiem lub holowany. Oczywiście posiadanie mechaniki w oddziale wojskowym, który musi być często gotowy do walki, z niewielkim wyprzedzeniem, pomaga utrzymać płynność działań.