The Allure of Online Pet Stores

Kilka wskazówek dla detalistów zwierząt domowych

Elles Rijsdijk / EyeEm / Getty Images

Dzięki rozprzestrzenianiu się Internetu, sklepy internetowe w ogóle, a także sklepy internetowe zwierząt, w szczególności, kwitną.

Oto dlaczego, a niektóre informacje dla sprzedawców zwierząt domowych, którzy rozważają podjęcie sklepów internetowych zwierząt domowych.

Boom w internetowych sklepach zoologicznych

Obecnie istnieje wiele popularnych internetowych sklepów zoologicznych, takich jak:

Co więcej, duże sklepy z pudełkami, w których prowadzone są wybitne operacje na cegłach i zaprawach, takie jak Petco i PetSmart, mają również bardzo silną pozycję w sieci.

Poza tym, ogólne punkty sprzedaży, takie jak Amazon.com, oferują teraz duży wybór produktów dla zwierząt.

Podczas gdy dobre stare sklepy z cegłami i zaprawą nie będą nigdzie w najbliższym czasie dostępne, istnieją oczywiste zalety operacji e-commerce.

Rozmawialiśmy z Gordonem Magee, Marketingiem Internetowym i Menedżerem Mediów dla dr. Foster & Smith i Shannon Stamper, specjalista ds. Produktu i menedżer ds. Obsługi klienta w PSCPets, aby uzyskać podstawowe informacje na ten temat.

Po pierwsze, oto kilka informacji o tych firmach.

Złoty standard w sklepach ze zwierzętami domowymi

Drs. Foster & Smith otrzymał swój start jako biuletyn w 1983 roku, w bardzo niefortunnych okolicznościach. Rhinelander, Wis., Weterynarze Rory Foster i Marty Smith byli partnerami w regionalnych szpitalach dla zwierząt, kiedy Foster - który zmarł w 1987 r. - został zdiagnozowany z ALS (choroba Lou Gehriga).

"Zaczął pisać biuletyn, aby trzymać rękę na pulsie" - powiedział Magee. "Miało wielu subskrybentów.

Produkt został ostatecznie dodany. "

Później do zespołu dołączył brat Rory, doktor Race Foster, który założył katalog produktów dla zwierząt domowych, który zawierał także artykuły edukacyjne. "Poszli na konferencje katalogowe i powiedziano im, że zawierają zbyt wiele artykułów w katalogach" - powiedział Magee.

"Ale oni to zignorowali, ponieważ chcieli kształcić ludzi. Stworzyli niszę. "

Firma zdecydowała się uruchomić aptekę internetową (która jest obecnie akredytowana przez Veterinary Verified Internet Pharmacy Practice Sites i PCAB Pharmacy Compounding Accreditation Board) i przechowywać ją w 1993 roku, kiedy eCommerce było w powijakach. Drs. Foster & Smith jest obecnie największą firmą tego typu w Stanach Zjednoczonych i jedną z największych na świecie, oferującą około 16 000 produktów i trzy główne strony internetowe . Oprócz dr. Foster & Smith, są PetEducation.com i LiveAquaria.com, wiodące morskie akwarium w kraju.

Nowy dzieciak w internetowym sklepie ze zwierzętami domowymi

PSCPets to oddział Vets Plus, Inc., wiodącego badacza i producenta produktów żywieniowych, z prawie 20-letnim doświadczeniem w branży. Jego firmą macierzystą jest ProbioticSmart.com, rodzina stron internetowych, która specjalizuje się w produktach zdrowotnych i odżywczych dla zwierząt domowych i ludzi.

"Uruchomiliśmy dział eCommerce w 2009 roku" - powiedział Stamper. "Najpierw uruchomiliśmy witrynę ze zwierzętami."

Oprócz prowadzenia własnych, głównie probiotyków produktów leczniczych dla zwierząt domowych (głównie psów, kotów, małych zwierząt, koni i ptaków), firma sprzedaje również marki trzeciej firmy, z których większość można znaleźć w sklepach z cegły i zaprawy.

Należą do nich takie marki jak karmy dla zwierząt Spring Naturals i narzędzia do pielęgnacji zwierząt Furminator.

Dzięki wyraźnemu podejściu do produktu i merchandisingu oraz modelowi biznesowemu firma rozwija się stabilnie od momentu jej wprowadzenia na rynek.

"Rok 2009 był powolny, ponieważ skupiliśmy się na infrastrukturze witryny, platformie i funkcjonalności" - powiedział Stamper. "W tym roku zarobiliśmy niewiele ponad 20 000 $. W 2011 roku było to 2,2 miliona USD. "

Dlaczego internetowe sklepy zoologiczne są tak popularne

Zarówno Stamper, jak i Magee zgodzili się, że wygoda to największy remis. W przeciwieństwie do tradycyjnych sklepów z cegły i zapraw, które są otwarte tylko w określonych godzinach, Internet pozwala ludziom robić zakupy 24 godziny na dobę w zaciszu swoich domów. Mogą również lepiej badać produkty.

"Ludzie mogą porównywać sklepy", powiedział Magee. "Wiele lat temu musiałeś gdzieś pojechać, aby to zrobić.

Teraz możesz to zrobić za pomocą kliknięcia myszą. I możesz to zrobić we własnym czasie, nie tylko wtedy, gdy sklep jest otwarty. "

"Niektórzy ludzie niekoniecznie chcą interakcji z ludźmi" - dodał Stamper. "Przechodzenie do sklepu z cegłami może być inwazyjne dla niektórych osób. Ludzie lubią również fakt, że produkty są dostarczane prosto do ich drzwi. "

Co sprawia, że ​​te sklepy internetowe są udane?

Ci ludzie zgodzili się, że jakość jest kluczowym składnikiem, zarówno pod względem produktu, jak i obsługi klienta .

"Drs. Foster & Smith ma od początku gwarancję 100 procent satysfakcji, co jest naszą wizytówką "- powiedział Magee.

"Posiadamy wewnętrzną obsługę klienta; nie zlecamy tego na rzecz dużego domu telefonicznego - ujawnia Stamper. "Wykonujemy również własne magazynowanie, więc zwrot z naszych zamówień do klientów jest szybki".

Innym ważnym aspektem obu tych sklepów internetowych jest to, że mają łatwe w użyciu platformy.

O marketingu w sklepach zoologicznych online

Stamper powiedziała, że ​​jej firma opiera się na tradycyjnym, powszechnym marketingu wrażeń (z niektórymi nowoczesnymi zwrotami akcji) poprzez:

"Współpracujemy również z agencjami ratowniczymi dla zwierząt, aby organizować imprezy adopcyjne" - powiedziała.

Inne zalety internetowych sklepów zoologicznych

Oprócz oczywistych korzyści dla klientów, którzy mogą robić zakupy o drugiej w nocy, istnieje wiele korzyści dla sprzedawcy:

Dodatkowo masz możliwość dostarczenia mnóstwa informacji na temat swojej platformy sprzedaży detalicznej, aby zaangażować klientów za pomocą takich narzędzi, jak utworzenie bloga na stronie firmy, umożliwiając klientom zapisanie się na biuletyn z witryny, ofertę kuponów online i inne dogodne udogodnienia.

Jak widać, internetowe sklepy zoologiczne to najskuteczniejsze sposoby dotarcia do konsumentów. Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z moim artykułem na temat konkretnych narzędzi technicznych i innych, których będziesz potrzebować: " Porady i narzędzia Online Pet Shop ".