Dowiedz się, jak zwiększyć sprzedaż w sklepie zoologicznym

Operatorzy sklepów zoologicznych mają wiele zabawnych, kreatywnych pomysłów promocyjnych dla swoich firm. Co najlepsze, te pomysły mogą kosztować niewiele lub nie mieć pieniędzy. Oto kilka zgrabnych.

Zorganizuj pokaz mody Doggie

Lub, jeśli Halloween jest blisko, zorganizuj konkurs kostiumów dla zwierząt. Możesz zaprosić ludzi, aby przywieźli swoje zwierzaki do sklepu, a następnie poprosić klientów o głosowanie na najlepszy kostium, za który zwierzak może otrzymać nagrodę ze sklepu (np. Smakołyki lub zabawki).

Następnie opublikuj zdjęcia na swoim blogu biznesowym lub w e-biuletynie.

Przedstawiaj zwierzaka tygodnia / miesiąca na swoim blogu lub w biuletynie

Za każdym razem, gdy klient wchodzi do sklepu ze swoimi zwierzętami, zrób zdjęcie i opublikuj je na swoim blogu lub w e-biuletynie. Możesz również zaprosić klientów do wysyłania swoich ulubionych domowych zdjęć do opublikowania na blogu Twojej firmy.

Oferta kupony i / lub konkursy

Chociaż ten przykład nie ma nic wspólnego ze zwierzętami, jest to świetny pomysł dla firm domowych . W mojej okolicy jest sklep z artykułami kosmetycznymi, który co kilka tygodni wysyła biuletyny z kuponami rabatowymi na nowe produkty, które chcą promować.

Kiedy zdecydowali się zainstalować małą stację do pielęgnacji włosów i zatrudnić fryzjera w niepełnym wymiarze godzin (tych, którzy chcą rozszerzyć się na uwodzenie zwierząt domowych , zanotuj), aby oferować usługi fryzjerskie w sklepie , nie tylko ogłosili to w swoim biuletynie, ale oferowali kupony rabatowe klientów do usług stylizacyjnych.

Ponadto zaprosili ludzi do wzięcia udziału w konkursie, aby rywalizować o bezpłatną fryzurę. Jeśli oferujesz kupony, upewnij się, że mają określoną datę wygaśnięcia, a warunki są jasno określone.

Wydaj bezpłatne próbki

Kiedy sklep zoologiczny często chciałem sprzedawać nową linię karmy dla kotów, oferowali gratisy. Umieścili próbki w małych torebkach do przechowywania, z których każda zawiera niedrogą, ale kolorową etykietę zawierającą logo sklepu i nazwę produktu.

Mój kot to uwielbiał, a teraz jest lojalnym klientem.

Współpracuj ze schroniskiem dla zwierząt lub organizacją ratowniczą, aby zorganizować przyjęcie dla zwierząt domowych. To świetny sposób na promocję firmy, a także wykonanie cennej usługi dla społeczności.

Napisz artykuły do ​​lokalnej publikacji

W moim regionie jest weterynarz, który włącza do swojej praktyki holistyczne usługi opieki nad zwierzętami. Pisze miesięczną kolumnę do szanowanej lokalnej gazety, w której omawia tematy, o których piszą właściciele zwierząt domowych i pytają go o to. Gazeta przekazuje weterynarzowi bezpłatne ogłoszenie. Jest to korzystne dla wszystkich zaangażowanych stron.

Znajdź dobrego specjalistę w zakresie sklepów zoologicznych, aby pomóc w promowaniu swoich produktów lub usług

Zawsze szukam interesujących sklepów z artykułami dla zwierząt, produktów, usług i zdjęć do zaprezentowania na tej stronie. Więc nie wstydź się. Daj mi wrzask! To tylko niektóre z wielu świetnych sposobów na promowanie swojego sklepu, które kosztują niewiele lub nic. Ponadto możesz zaangażować swoich klientów i inne osoby w społeczność. Dla wszystkich to dobra zabawa!