Otwarcie Kliniki Weterynaryjnej

Podczas gdy wielu lekarzy weterynarii decyduje się na pracę w charakterze współpracowników w ramach ustalonej praktyki, niektórzy decydują się na samodzielne wypłynięcie i zbudowanie nowej praktyki od podstaw. Rozpoczęcie każdej firmy może być trudnym zadaniem, ale dzięki starannemu planowaniu proces może przebiegać dość płynnie. Oto kilka wskazówek, jak rozpocząć nową praktykę weterynaryjną.

Utwórz biznesplan

Stworzenie biznesplanu powinno być pierwszym krokiem w procesie planowania dla każdej firmy, niezależnie od tego, czy jest ona powiązana ze zwierzętami, czy nie.

Biznesplan powinien zawierać wiele tematów, w tym rodzaj kliniki, w której zamierzasz działać, wielkość operacji, potrzeby kadrowe, oferowane usługi, plany marketingowe, źródła finansowania, prognozy finansowe na następne trzy do pięciu lat i inne. takie rozważania.

Stwórz zespół startowy

Będziesz musiał zabezpieczyć usługi zespołu specjalistów, aby otworzyć klinikę weterynaryjną. Większość lekarzy weterynarii poszukuje księgowego, adwokata, agenta nieruchomości lub architekta, pożyczkodawcy finansowego i przedstawiciela ds. Marketingu.

Bezpieczne finansowanie

Zabezpieczenie zaplecza finansowego jest kluczowym elementem tworzenia każdej firmy. Mała klinika dla zwierząt może kosztować około 1 000 000 $ (zgodnie z artykułem z Veterinary Practice News z 2009 r. ), Co stanowi znaczną inwestycję dla większości właścicieli firm. Twoje fundusze mogą pochodzić z twoich własnych oszczędności, ale gdy poziom zadłużenia studentów weterynarii rośnie w niespotykanym dotąd tempie, większość młodych weterynarzy nie ma możliwości samodzielnego finansowania.

Inne źródła finansowania mogą obejmować rodzinę, przyjaciół, inwestorów i profesjonalnych pożyczkodawców.

Znajdź lokalizację kliniki

Kolejne pytanie brzmi, czy będziesz operował z istniejącego budynku (ewentualnie z wymaganymi renowacjami) lub zbudujesz nowy obiekt od podstaw. Każda opcja ma swoje wady i zalety.

Musisz także zdecydować, czy wynająć lub kupić lokalizację kliniki. Niektórzy weterynarze wybierają bardziej przystępne cenowo opcje, takie jak mobilne kliniki weterynaryjne, aby zaoszczędzić pieniądze na kosztach lokalizacji. Przed złożeniem oferty na nieruchomości należy również zbadać wszelkie obowiązujące przepisy dotyczące stref lub hałasu. Ostateczna uwaga to łatwość dostępu dla bazy klientów w odniesieniu do dogodnej lokalizacji o wystarczającej pojemności parkingowej. Agent nieruchomości lub architekt może być bardzo pomocny w tym procesie.

Uzyskaj aprobaty i licencje regulacyjne

Lekarze weterynarii muszą ubiegać się o federalne i stanowe licencje na środki odurzające do wydawania leków. Muszą także przestrzegać zasad OSHA, płacić wszystkie opłaty za stan, uzyskać licencję na prowadzenie działalności w ich lokalnej jurysdykcji i zabezpieczyć numer identyfikacji podatkowej. Konkretne wymagania mogą się różnić, dlatego ważne jest zbadanie wymagań w danym obszarze.

Opracuj plan marketingowy

Stworzenie planu marketingowego jest kluczowym krokiem w tym procesie, a wielu weterynarzy korzysta z pomocy specjalistów od marketingu, którzy pomagają w tym zadaniu. Pierwszym krokiem jest nazwanie firmy i stworzenie podpisu logo. Nazwa i logo będą kluczowe dla wszystkich reklam, oznakowania budynku i strony internetowej.

Kliniki weterynaryjne powinny również rozważyć korzystanie z kont mediów społecznościowych, bezpośredniej reklamy pocztowej, lokalnych ogłoszeń w czasopismach, informacji radiowych lub telewizyjnych na temat otwarcia kliniki oraz nawiązywania kontaktów z innymi firmami zwierzęcymi w celu skierowania.

Kup sprzęt i materiały eksploatacyjne

Po zabezpieczeniu lokalizacji i uzyskaniu wszystkich niezbędnych zezwoleń, klinika musi być wyposażona w różnorodne materiały, sprzęt medyczny, instrumenty laboratoryjne i leki. Niektóre kliniki oferują również karmę dla zwierząt, artykuły dla zwierząt i inne produkty bez recepty.

Zatrudnij pracowników

Zatrudnianie pracowników może być wyczerpującym procesem dla weterynarza, więc niektórzy decydują się skorzystać z usług biura pośrednictwa pracy, aby przesłuchać kandydatów (istnieje wiele weterynaryjnych serwisów poszukiwania pracy, które mogą również reklamować otwory). Weterynarz musi ustalić liczbę techników weterynaryjnych , recepcjonistów i innego personelu pomocniczego w oparciu o to, na co mogą sobie pozwolić i oczekiwane obciążenie pracą.

Muszą również zdecydować, czy będą mieli kierownika praktyki weterynaryjnej , opiekunów psów , groomerów lub innych członków zespołu pomocniczego.

Ostatnie słowo

Gdy wszystko jest już gotowe, ostatnim krokiem jest otwarcie drzwi i upewnienie się, że członkowie społeczności wiedzą, że jesteś otwarty na biznes. Jeśli masz dobry plan marketingowy, powinieneś być na dobrej drodze do udanej praktyki.