Dowiedz się, jak uzyskać certyfikaty Dog Groomer

Dowiedz się, czego szukać w szkole pielęgnacyjnej

International Professional Groomers, Inc. jest tylko jedną z trzech organizacji w Stanach Zjednoczonych, które oferują certyfikację opiekunów zwierząt domowych. Zdjęcie dzięki uprzejmości IPG, Inc.

Jak już wspomniałem wcześniej, nie wymaga się certyfikatu, aby zostać groomerem . Jednak zdobycie tego poprzez szkolenie z akredytowanej instytucji zajmującej się hodowlą zwierząt domowych zapewni nie tylko większą wiedzę, a tym samym wiarygodność, ale także pozwoli ci zdobyć umiejętności i pewność, by lepiej służyć swoim futrzanym klientom.

Aby uzyskać informacje na temat tego, czego potrzeba, aby zostać certyfikowanym opiekunem zwierząt domowych, rozmawiałem z International Certified Master Groomer, Lindą Easton, szefową Salem, Międzynarodowych Profesjonalnych Groomersów z siedzibą w Ore.

, jedna z trzech amerykańskich instytucji, które zapewniają certyfikację groomerowi, jak uzyskać najlepsze możliwe szkolenie.

Jak znaleźć szkoły dla psów, które oferują certyfikację

Aby uzyskać odpowiednią certyfikację, należy odbyć szkolenie w szkole z instruktorami, którzy są certyfikowanymi mistrzami psów.

"Istnieją trzy główne źródła certyfikacji w USA" - powiedziała Linda. "Jedna z nich to moja organizacja, Krajowe Stowarzyszenie Obroży dla Psów w Ameryce i Międzynarodowe Stowarzyszenie Kosmetologów Psów, a także ostateczna certyfikacja mistrzowskiego groomera."

Oznacza to, że przeszli serię kompleksowych testów praktycznych i pisemnych.

"Wszystkie te organizacje opierają swoje kryteria na standardach rasy American Kennel Club" - powiedziała Linda. "Mają standard dla każdej rasy, a także rozumieją pewne rzeczy do zrobienia, aby psy wyglądały lepiej, aby nadać im lepszy profil.

Ta ostatnia jest najlepsza, ponieważ sprawia, że ​​psy wyglądają trochę lepiej i są szczęśliwsze, jeśli są dobrze zadbane. "

Właściwa nauka, która prowadzi do uzyskania certyfikatu, wymaga znacznego zaangażowania czasowego.

"Nasza minimalna nauka to 480 godzin, czyli 16 tygodni" - dodaje Linda. "Niektóre programy są krótsze, ale to dość przeciętna liczba godzin w całym kraju".

Ponadto niektóre szkoły oferują programy szkoleniowe w pełnym wymiarze godzin, pięć dni w tygodniu, podczas gdy inne oferują programy, które umożliwiają uczniom uczęszczanie na zajęcia w niepełnym wymiarze godzin.

"Możesz ćwiczyć w niepełnym wymiarze godzin, podczas gdy nadal pracujesz, i chcesz dążyć do uwodzenia jako drugiej kariery" - powiedziała Linda.

Czego szukać w szkole dla psów

Szukając szkoły dla groomerów, należy znaleźć ją u instruktorów, którzy otrzymali certyfikat od jednej z wyżej wymienionych szkół. Szkoły fryzjerskie mogą mieć od jednego do kilku instruktorów będących mistrzami.

"Oferujemy członkostwo w szkołach, 15 szkół jest teraz członkami" - powiedziała Linda. "Są one wymienione na naszej stronie internetowej: do tej pory wszyscy latali na ślepo próbując znaleźć szkoły, a my zamierzamy rozszerzyć ten rok (2014), aby stworzyć szkołę dla szkół. nauczcie, jeśli mają program nauczania - czego nie ma wiele szkół - i będą gwarantować to, czego się nauczysz - na przykład zagwarantujemy, że będziesz dbał o co najmniej pięć psów dziennie w sklepie ".

Linda dodała, że ​​jeśli czujesz, że twoje umiejętności wciąż wymagają dostrojenia po formalnym szkoleniu, możesz pozostać i kontynuować naukę w dobrych szkołach bez dodatkowych pieniędzy, ponieważ chcą, abyś odniósł sukces.

Groomer Przyuczanie do zawodu

Linda twierdzi, że praktyka z renomowanym hodowcą psów jest dobrym treningiem uzupełniającym, ponieważ da ci praktyczne doświadczenie w prawdziwym scenariuszu.

"Praktyki zawodowe to sposób, w jaki większość z nas, dawnych groomerów, nauczyła się handlu" - powiedziała. "Najbardziej efektywne jest przejście przez szkołę, a następnie wyjście i uczenie się, nawet przez kilka dni w tygodniu, dopóki nie rozpoczniesz działalności gospodarczej."

Jest to również dobry sposób, aby bliżej przyjrzeć się faktycznym orzechom i śrubom prowadzenia działalności związanej z utrzymaniem czystości, takich jak skuteczna obsługa klienta, marketing, rodzaje produktów używanych przez groomerów w celu zwiększenia ich zysków, itp.

Czerwone flagi, których należy szukać w szkołach pielęgnacji psów

Podczas gdy istnieje jakakolwiek liczba doskonałych szkół dla psów hodowlanych, istnieją również niektóre indyki.

Aby uniknąć inwestowania swojego cennego czasu i pieniędzy w potencjalnie złą szkołę, Linda mówi, że powinieneś dokładnie zbadać każdą szkołę lub szkołę, w której możesz chcieć uczestniczyć.

"Powinni odwiedzić szkołę i sprawdzić, czy psy są traktowane delikatnie", powiedziała. "Powinni zadać sobie pytanie, czy zabiorą psa do szkoły, jeśli instruktor nie posiada żadnego certyfikatu lub twierdzi, że nie potrzebujesz certyfikatu, to kolejna czerwona flaga".

W przeciwnym razie niektóre szkoły dla wychowanków psów pozwalają uczniom przychodzić i wychowywać psy bez nadzoru. Jest to rodzaj szkoły, której należy unikać.

"Powinieneś sprawdzić, czy uczniowie tylko pielęgnują psy, czy też ktoś daje im wskazówki, kiedy są młodzi, czy jest czysty, czy pachnie źle Czy to naprawdę głośne Czy psy są bezpiecznie zamknięte? Bezpieczne? Poszukaj tych samych rzeczy, których szukasz w sklepie pielęgnacyjnym. "

Linda zaleca także znalezienie szkoły, która ma samodzielny kurator lub pójście do sklepu i zaoferowanie darmowej kąpieli przez kilka dni, aby sprawdzić, czy to naprawdę jest to, co chcesz robić.

"To dobry wskaźnik tego, jak naprawdę wygląda praca", powiedziała. "W ten sposób możesz określić, czy ci się podoba, zanim zainwestujesz dużo pieniędzy i zdecydujesz, że nie chcesz tego robić."

Aktualizacja: W 2014 r. Firma IPG wprowadziła rewolucyjny nowy program certyfikacji szczegółów salonowych, pierwszy tego rodzaju na świecie. Możesz przeczytać o tym tutaj.