Jak rozpocząć program terapeutycznego jazdy konnej

Rozpoczęcie terapeutycznego programu jazdy wymaga odpowiedniego planowania, rekrutacji wykwalifikowanej kadry i wolontariuszy oraz dedykowanych wysiłków związanych z gromadzeniem funduszy.

Doświadczenie

Pierwszym krokiem do zrobienia przed rozpoczęciem własnego programu terapeutycznego jazdy jest zdobycie praktycznego doświadczenia poprzez wolontariat z ustalonym terapeutycznym ośrodkiem jeździeckim. Nie ma substytutu poznawania tajników programu terapeutycznego poprzez uczestnictwo.

Możesz również znaleźć mentora w ustalonym programie, który pomoże ci w planowaniu twojego programu.

Lokalizacja

Ważne jest, aby terapeutyczne centrum jeździeckie było w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych fizycznie i dzieci; zakład powinien mieć przystosowane dla niepełnosprawnych stodoły, łazienki i miejsca parkingowe.

Areał jeździecki powinien być całkowicie ogrodzony dla bezpieczeństwa, na wypadek, gdyby koń niespodziewanie zaskoczył. Kryty lub kryty areał jest idealny, ponieważ sesje będą mogły odbywać się pomimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Względy prawne

Jeśli twój program terapeutyczny może kwalifikować się do statusu non-profit (znany również jako 501 (c) (3) status zwolniony z podatku), darczyńcy będą mogli odpisać swój wkład pieniędzy, dostaw i innych darów. Po wypełnieniu odpowiedniej dokumentacji w Urzędzie Podatkowym (Internal Revenue Service) uzyskanie statusu organizacji non-profit może zająć od trzech do sześciu miesięcy (lub więcej).

Powinieneś również sprawdzić, czy Twoje miasto i stan wymagają licencji.

Możesz potrzebować zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej i złożyć dodatkowe formularze, aby móc prowadzić ośrodek terapeutyczny.

Ubezpieczenie

Ważne jest, aby uzyskać polisę ubezpieczeniową obejmującą odpowiedzialność i inne potencjalne potrzeby. Pokrycie ochroni Cię w przypadku, gdy ktoś zostanie ranny przez zwierzę lub jest w jakikolwiek inny sposób ranny na terenie.

Pozyskiwanie funduszy i darowizny

Darowizny od społeczności są jednym z głównych źródeł dochodów programów terapeutycznych. Strona internetowa i biuletyn e-mailowy powinny być dostępne dla twoich darczyńców, aby pokazać, co jest osiągane przy ich wsparciu. Ważne jest, aby przesyłać potwierdzenia darowizn i prowadzić szczegółową dokumentację wszystkich wkładów.

Inne opcje pozyskiwania funduszy mogą obejmować ubieganie się o dofinansowanie z dotacji i dotacji, organizowanie imprez charytatywnych (takich jak kolacja, pokazy mody lub pokazy sztuki), zwracanie się do lokalnych firm o oficjalne sponsorowanie programu, wyszukiwanie informacji z mediów i sprzedawanie niestandardowe przedmioty, takie jak koszulki i czapki z nazwą i logo grupy.

Darowizny towarów i usług są często tak samo ważne jak wkłady finansowe. Firmy paszowe mogą dostarczać konie ze zniżką lub bezpłatne produkty. Lokalni fotografowie mogą zgodzić się przekazać zdjęcia koni i jeźdźców na swoją stronę internetową lub broszury.

Konie i sprzęt

Ważne jest, aby znaleźć odpowiednie konie, które są "odporne na bombardowanie" - twierdząc, że nie są one łatwo zaskoczone przez nagłe gesty lub hałasy. Konie będą musiały poradzić sobie z wieloma nieoczekiwanymi ruchami i dźwiękami od jeźdźców i personelu pomocniczego, dlatego stałe usposobienie jest krytyczne.

Konie powinny również mieć łagodne chody i być dobrze wyszkolonym dla początkujących jeźdźców.

Wymagane będą wszystkie typowe sposoby (takie jak siodła, podkładki pod siodło i uzdy) oraz wyposażenie bezpieczeństwa (kaski jeździeckie zatwierdzone przez ASTM / SEI). Bloki montażowe, rampy lub zautomatyzowane windy są bardzo użyteczne, aby pomóc jeźdźcom wspiąć się na siodło.

Certyfikacja instruktora

Najbardziej znaną grupą certyfikacyjną dla instruktorów jazdy terapeutycznej jest Professional Association of Therapeutic Horsemanship International (PATH), wcześniej znana jako North American Riding for the Handicapped Association (NARHA). Instruktorzy PATH są certyfikowani na trzech poziomach: Registered, Advanced i Master. Jest 3500 instruktorów jazdy PATH i 30 000 wolontariuszy, którzy obecnie obsługują ponad 42 000 studentów na całym świecie.

Inne programy certyfikacji instruktorów jazdy konnej obejmują te z Certyfikowanego Związku Jeździeckiego (Instruktor Jeźdźców Niepełnosprawnych), Jeździectwa dla Osób Niepełnosprawnych (Instruktor), Pensyjskiej Rady Jeździectwa Terapeutycznego (Instruktor), Brytyjskiego Towarzystwa Konnego (Instruktor Riding for Disabled Senior), oraz Kanadyjskie Stowarzyszenie Jeździeckie (Instruktor).

Wolontariusze

Wolontariusze muszą być przygotowani, aby pomóc różnym grupom uczniów borykającym się z fizycznymi, umysłowymi lub emocjonalnymi wyzwaniami. Mogą służyć jako liderzy koni, chodzący po bokach / spotterowie lub jako ekipa przygotowująca arenę (przygotowująca rzeczy do gier i zawodów z przeszkodami).

Wolontariusze niekoniecznie muszą mieć wcześniejsze doświadczenie, ale znajomość koni i jeździectwa okaże się szczególnie korzystna. Lokalne stadniny koni, pokazy koni i sklepy z tackami są świetnymi miejscami do wysyłania ulotek, aby zrekrutować wolontariuszy.

Wolontariusze mogą pomagać w różnych działaniach terapeutycznych, takich jak uwodzenie, siodlarstwo, ustawienie toru przeszkód, gry i ćwiczenia równowagi. Wolontariusze powinni otrzymać kompleksowy kurs szkoleniowy, aby zapoznać ich z tajnikami pracy z końmi i uczniami w programie terapeutycznym.