Pilot - informacje o karierze i perspektywy pracy

Pilot lata samolotami, w tym samolotami i śmigłowcami. Może on pracować dla linii lotniczej, która przewozi ludzi i ładunki według ustalonego harmonogramu lub dla firmy oferującej loty czarterowe, operacje ratunkowe lub zdjęcia lotnicze. Ten pierwszy jest znany jako pilot linii lotniczych, podczas gdy drugi nazywa się pilotem komercyjnym.

Dwóch pilotów zazwyczaj tworzy załogę kabiny pilotów, ale niektóre starsze samoloty wymagają trzeciej.

Bardziej doświadczony członek załogi - kapitan - dowodzi. Jego lub jej drugi pilot jest również znany jako pierwszy oficer. Ponoszą oni odpowiedzialność za obowiązki w locie, które obejmują sterowanie samolotem, komunikację z kontrolerami ruchu lotniczego i instrumenty monitorujące. Inżynier pokładowy jest trzecią osobą w załodze kokpitu, ale wiele z jego zadań jest zautomatyzowanych w przypadku nowych samolotów.

Szybkie fakty

Dzień w życiu pilota

Według ogłoszeń na stronie Indeed.com, zadania pilota mogą obejmować:

Prawda o tej karierze

Jak zostać pilotem

Piloci otrzymują szkolenie w wojsku lub uczęszczają do szkół lotniczych z certyfikatem FAA. Większość pracodawców woli zatrudnić kandydatów, którzy mają tytuł licencjata, chociaż minimalny wymóg to dwa lata studiów. Ćwiczenia powinny obejmować angielski, matematykę, fizykę i inżynierię lotniczą.

Aby pracować jako pilot, musisz zdobyć licencję komercyjnego pilota. Musisz mieć ukończone 18 lat i mieć 250 godzin lotu, wizję, która jest możliwa do skorygowania do 20/20, oraz brak fizycznych utrudnień, które mogłyby wpłynąć na wydajność pracy. Będziesz także musiał zdać egzaminy fizyczne i pisemne, a także egzamin lotowy, podczas którego będziesz demonstrował zdolność latania do wyznaczonego przez FAA egzaminatora.

Kapitanowie linii lotniczych i pierwsi oficerowie potrzebują certyfikatu pilota transportowego. Aby się zakwalifikować, pilot musi mieć 23 lata i 1500 godzin lotu. On lub ona musi zdać egzamin pisemny i lotowy.

Jakie miękkie umiejętności potrzebujesz?

Oprócz umiejętności latania samolotami, piloci również potrzebują szczególnych umiejętności miękkich - lub cech osobistych. Musisz mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne i rozwiązywania problemów i być zorientowanym na szczegóły. Umiejętność pracy w zespole jest niezbędna, ponieważ piloci muszą nie tylko współpracować ze sobą nawzajem, ale także z kontrolerami ruchu lotniczego i dyspozytorami lotów.

Czego oczekują od Ciebie pracodawcy?

Oto wymagania pracodawców wymienione w faktycznych ofertach pracy na stronie Indeed.com:

Czy to zajęcie jest dobre?

Osoba jest bardziej zadowolona z pracy, jeśli jest zgodna z jej zainteresowaniami , typem osobowości i wartościami związanymi z pracą . Piloci powinni mieć następujące cechy:

Powiązane zawody

Opis Mediana rocznego wynagrodzenia (2016) Minimalne wymagane wykształcenie / szkolenie
Kontroler ruchu powietrznego Kieruje ruchem statków powietrznych w powietrzu oraz na drogach startowych i drogach kołowania

1222,410 USD

3 lata stopniowej odpowiedzialności za doświadczenie zawodowe; licencjat; lub połączenie wykształcenia wyższego i stopnia
Kapitanowie statków

Poleca statki wodne przewożące ludzi i ładunki

72,680 USD Zakończenie programu szkoleniowego zatwierdzonego przez US Coast Guard
Stewardesa Zapewnia pasażerom bezpieczny i komfortowy samolot 48 500 USD Bachelor's Degree i szkolenie w miejscu pracy

Źródła: Bureau of Labor Statistics, Departament Pracy Stanów Zjednoczonych, Podręcznik Outlook Occupational; Administracja ds. Zatrudnienia i szkoleń, Departament Pracy USA, O * NET Online (odwiedzono 21 listopada 2017 r.).