Stosunki międzynarodowe Major

Co robić ze swoim stopniem

Najważniejsze stosunki międzynarodowe obejmują badanie globalnej społeczności. Ten obszar badań dotyczy społeczności światowych i interakcji między nimi. Wiele szkół wyższych i uniwersytetów oferuje uczniom podejście interdyscyplinarne obejmujące studiowanie historii, polityki, ekonomii, języków świata i geografii. Możesz zdobyć tytuł licencjata, magistra lub doktora (doktora) w zakresie stosunków międzynarodowych.

Master's i Ph.D. programy są zwykle bardziej wyspecjalizowane niż studia licencjackie.

Podobnie jak inne stopnie sztuk wyzwolonych , dyplom z tej dyscypliny nie da ci wejścia w konkretny zawód. Zamiast tego zapewni ci szeroką bazę wiedzy, której możesz użyć do doskonałości w różnych dziedzinach kariery.

Przykładowe kursy w zakresie studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich

Interdyscyplinarne podejście wielu szkół wyższych i uniwersytetów faworyzuje, że program nauczania dla międzynarodowych kierunków oferuje różnorodne kursy. Oto niektóre z klas, które możesz wziąć na trzech różnych poziomach:

Studia na poziomie licencjackim

Kursy Master Degree

Kursy doktoranckie

Gdzie działają Majors ds. Kontaktów międzynarodowych?

Oprócz dogłębnej znajomości świata, ekonomii, kultury, historii i języka, będziesz rozwijać kilka cennych umiejętności miękkich podczas studiów. Obejmują one słuchanie , mówienie , krytyczne myślenie , rozwiązywanie problemów i umiejętność pisania . Ta silna podstawa kwalifikuje Cię do pracy zarówno w sektorze korporacyjnym, jak i non-profit. Specjalizacje w zakresie stosunków międzynarodowych kontynuują karierę w rządach, prawie, polityce, biznesie, edukacji, mediach i sprawach międzynarodowych.

Możliwe tytuły prac

Oto kilka tytułów, do których możesz się zakwalifikować po ukończeniu studiów:

Jak licealiści mogą przygotować się do tego majora

Jeśli jesteś uczniem liceum, który chciałby zostać studentem stosunków międzynarodowych w college'u, powinieneś wziąć udział w zajęciach z historii USA, historii świata, rządu i polityki oraz geografii. Powinieneś także uczyć się co najmniej jednego języka świata.

Co jeszcze musisz wiedzieć

Informacje o zatrudnieniu

Odkryj więcej karier według branży lub branży